şükela:  tümü | bugün
 • http://vimeo.com/44583147

  bol simgeli animasyon film.

  (bkz: my pet goat)

  (bkz: illuminati)
 • buradaki yorumlarla ilgilenmeden, kendi başına izlenmesi gereken ve sanırım 2012 yılının en önemli videosu. her salisesinde bir şey anlatıyor. hepsinde. 4 kişi olarak 10 kez izledik halen ayrıntı bulup şaşırabiliyoruz. her şeyi anlatıyor, her şeyi.
 • bugüne kadar izlemiş olduğum en güzel videolardan bir tanesi. hatta öyle bir gaza geldim ki, en güzeli.
  ilk izlediğinde çok fazla bir şey anlamıyor insan. defaten izleyip milyonlarca simgeyi çözmeye çalışmak müthiş keyifli.
  hakkında yazılmış bir kaç çözümleme de var, yeterli değiller ama egzersiz oluyor geri kalanını kendin deşifre etmen için.

  toplumlar, dinler, politika, mücadele gibi kavramlarla ucundan azıcık ilgilenen herkese sonuna kadar tavsiye ederim.
 • yaklaşık bir haftadır ara ara izlediğim animasyon.
  anlatılmak isteneni çok güzel anlatmış. arka planlardaki simgeler falan çok hoşuma gitti.
  izlerken kendimi alejandro jodorowsky filmleri izliyor sandım... simgeler, imgeler v.s. havada uçuşuyor.
  kare kare ilerleyerek izlemek lazım, bir yandan da internet araştırması yapmak lazım. velhasıl, adamlar özene bezene son 10 yıla damga vuran olayları çok güzel anlatmışlar.
 • kafası basan herkesin bildiği bazı simgeleri ilginç bir sunumla ortaya koyan, boğucu, gergin bir kısa animasyon. atmosfer konusunda gayet başarılı.
 • anlamak için; spiritüalizm, genel ruhsal sembolizm, simya sembolizmi, ezoterizm, paganizm, doğu mistizmi, batı mistizmi ve new age akımıyla son dönem çıkan paranoyak fikirlerle ilgili önbilgi gerektiren video. bu temel konularda hele ki ruhsallık konusunda bilginiz yoksa tamamen anlamsız olan video. kısaca videonun anlatmak istediği şey, bazı şer güçler negatif telkinlerle hem çocukların hem de insanların beyinlerini çürüttükleri, savaş ve yıkım ile acı getirdikleri, ataerkil bilinç ile kadınsallığın sömürüldüğü bir çağın, mesih bilinci denen zihinsel uyanış ile (isa ile sembolize edilir) arkada kalacağı ve ışığın varlığıyla şer güçlerin yok olacağıdır. genel olarak video aslında insan beyni içerisinde geçer, insan beyni içerisindeki negatif telkinler ile evrenden gelen enerjilerin desteği ile bilinçsel uyanışın savaşını anlatır ve tabi ki galip gelen bilinçsel uyanıştır. en sonda da geçmişe dair negatif telkinlerin yıkıldığını görüyoruz. anlayan için geleceğe dair umut veren bir video. 4 yılda hazırlanmış.
 • (bkz: uyanış)
 • gecmiste yasanan ve gelecekte yasanmasi ongorulen olaylara elestirel bir bakis acisi getiren video.

  --- spoiler ---

  en temel sembollerle bakacak olursek eger, ilk olarak baslangic sahnesindeki kecinin alnindaki barkodla herkesin birer urunden ibaret hale sokuldugu gosteriliyor. ardindan gelen kukla ustasi ve parmagindaki dolar isareti dunyayi yonettigi soylenen karanlik gucler ve onlarin yonetim araclari olan finansal enstrumanlari sembolize ediyor. bu karanlik elin videoda yonettigi kisi de george w. bush. bush, 11 eylul saldirilarinin oldugu gun ziyaret ettigi okulda ve ayni ogretmenle birlikte gosterilmis. kendisi ardindan barack obama'ya donusuyor. obama olduktan sonra kafasindaki kepe dikkat etmek gerekir. bu kep sozde daha karizmatik ve bilgili bir lideri temsil ediyor. bunu da prompterda gorebilecegimiz lol harfleri de destekliyor. obama basin onunde hep karizmatik ve gulen lideri oynamakta geldiginden beri. daha sonraki sahnede elinde elma olan bir kizi goruyoruz. arkasindaki 12 kisi de on iki havariyi temsil ediyor. kiz elmayi dusuruyor ve dusen elma obama'nin ayaklarinin dibinde durup ikiye bolunuyor. ortasindan buyuyen tohumlar birlesip degisim, ilerleme manasina gelen lotus cicegini olsuturuyor. bu cicegi ilerleyen kisimlarda da gorecegiz.

  ardindan planli bir sekilde patlatilan ikiz kuleler'i ve yani basinda siyah kanatlari ve cia uniformasiyla duran osama bin laden'i goruyoruz. burada 11 eylul saldirilarina ince bir gonderme var. bir sonraki sahnede ise henuz anne karninda olan bir bebegin bile bu sistem tarafindan zehirli bir sarmasikla sarildigi ve gozlem altinda tutuldugu anlasiliyor. butun bunlar olurken kayigin uzerinde bir adamin geldigini fark ediyoruz. bu adam hz.isa'yi temsil ediyor. ancak dunyada anlasildigi gibi bir isa degil, carpitilmamis ve sevgiyi temsil eden bir figur olarak yansitilmis. kendisi trans halinde, henuz bu boyutta uyanmamis. alninda horus'un gozu denilen bir goz isareti ve bu goze hemen ustundeki piramitten aydinligin ulasmasini engelleyen bir dikenli tel var basinin etrafinda.

  ara ara da sarmasigin ucundaki ekrandan tek gozlu deccal karakterini etrafa birseyler haykirirken gorebiliyoruz. yerde yatan ve yaninda muhtemelen uyusturucu olan maddeler bulunan cocuk ise sistemin kurbani olarak zayif dusmus olan gencligi temsil ediyor. bu sahneden sonra da amerikan ucagi olan ucgen seklindeki ucaklar bir camiyi bombaliyor. musluman kadinin kucaginda olu bir sekilde yatan oglunun uzerinde boceklerin gezindigini goruyoruz. bu bocekler de "dirilis"i temsil ediyor. buna sonra tekrardan gelecegiz. hemen ardindan afrika'da artik seks kolesi ve silahli savasci olmaktan robotlasmis cocuklarla bir bataklikta batmakta olan kommunizmi goruyoruz.

  tanklarin cocugun ustune geldigi sahnede ise cocuk asya devletlerini, spesifik olarak da cin veya hindistan olabilir, temsil ediyor. ancak arkasini donup baktiginda olumu gorunce o da yiliyor. bu esnada hala kayigin icinde gelmekte olan isa'ya gokyuzundeki ic ice gecmis cerceveli sahneden anlasildigi kadariyla baska boyutta olan bilinci veriliyor. kayiga atlayan baliklar da onun takipcilerini sembolize ediyor. tam bu esnada tepesinde bir hac ile penis seklinde beliren yapinin icindeki kadin da bastirilmis cinsellik ve kilisenin carpikliklarini ortaya koyuyor. kadinin ic camasirindaki kanin gozden kaybolmasiyla bu mekan da aydinlanmis oluyor.

  hz.isa yol aldikca karanlik cekilmeye basliyor. beyaz yakali calisanlarin goruldugu sahnede ise isa'nin wall street ve benzeri yapilari hedef aldigi goruluyor. bu olaydan hemen sonra yerde yani basinda uyusturucu ile yatan cocuk ekran tarafindan rahat birakiliyor ve ayaga kalkip kendine geliyor.

  videonun en ilginc kisimlarindan biri ise daha onceki sahnede gordugumuz kadinin kucaginda olu bir sekilde yatan oglunun dirilis sahnesi. cocuk semazen olarak diriliyor ve yikilan caminin kullerinden dogup semaya dogru donmeye basliyor. gectigi her yerden ardinda deigisimi ve ilerlemeyi sembolize eden lotus cicegini birakarak giden isa da gozlerini aciyor ve tam bu esnada da arkaplandaki kilise yikilmaya basliyor. kilisenin yikilmasiyla es zamanli olarak da isa'nin basinin etrafindaki dikenli tel kayboluyor ve insan akli ozgurlesiyor.

  --- spoiler ---
 • üzerinde durduğu noktaları bize abartı vurgularla veren video.
 • kıyametin bir habercisi.
hesabın var mı? giriş yap