şükela:  tümü | bugün
 • eskimeyen, şahane jim diamond şarkısı.

  and i should have known better
  to lie with one as beautiful as you.
  yeah i should have known better
  to take a chance on ever losing you,
  but i thought you'd understand.
  can you forgive me?

  i - saw you walking by the other day
  i know you saw me, you turned away and i was lost.
  you see - i've never loved no-one as much as you,
  i've fooled around but tell me now just who is hurting who?

  i should have known better
  i should have known better

  its true, i took our love for granted all along
  and trying to explain where i went wrong i just dont know.
  i cry - but tears dont seem to help me carry on,
  and now there is no chance you'll come back home,
  got too much pride

  i love you
  i love you
  la la la i love you la la la yeah

  and i should have known better
  to lie with one as beautiful as you....
 • ingilizce; "keşke şimdiki aklım olsaydı" / "ah benim akılsız başım" gibi anlamlara gelir...

  jim diamond söyleyince daha bir acıklı oluyor.
 • john lennon'ın ne kadar muhteşem bir müzisyen, the beatles'ın tamamıyla ne kadar iyi bir grup olduğunun yaşayan kanıtıdır bu şarkı.
 • beatles'ın en eğlenceli şarkılarından birisidir. ne kadar mutlu gibi gözükse de bariz hüzünlüdür, vokaller karakteristik beatles ve 60 lardır.
 • the beatles'ın 10 temmuz 1964 tarihinde piyasaya sürülmüş 3. stüdyo albümü a hard day's night'ın 2. sırasında yer alan şarkı. aynı zamanda 13 temmuz 1964 tarihinde yayımlanmış a hard day's night singleının b yüzünü şenlendirmektedir. aynı zamanda a hard day's night'ın abd ve kanada sürümlerinde de hem enstrümantal, hem de normal haliyle yer almıştır. lennon/mccartney kredili olup vokallerde de göreceğimiz üzere bir john lennon şarkısıdır. zira şarkıdaki tek vokal john'a aittir, albümdeki lennon dominasyonuna bir örnek teşkil eder bu haliyle de.

  şarkının bestelenişi, ki işin esas ilginç tarafı da bence burasıdır, the beatles müziği hakkında bazı şifreleri vermekten geri kalmaz bir durumdur bu aslında, neden derseniz, şarkı tamamen bob dylan etkileşimlidir-esinlenimlidir. the beatles'ın bob dylan'la nasıl tanıştığı için buyrunuz (bkz: #31174305)

  özellikle john, the freewheelin' bob dylan albümü ve bob dylan'ın etkisinden kurtulamaz, ve kendine yarattığı bu yeni ikon ölçüsünde -ki please please me'den beri ikon kabul ettikleri pek çok sanatçı olmuştur; tabii o zaman daha r&b 'ye yakın bir skalada iken ilk defa daha yeni bir tarzı deneme teşebbüsüdür bu- şarkısını bestelemek ister. özellikle armonika konusunda daha değişik teknikler denemek ister; bu sebeple bestesi ve vokali tamamen kendisine ait, albümün en iyi en diri parçalarından birisi olan -ki folk ögeler (mesela armonika geçişleri, mesela 12 telli gitar) rock'n roll ile dans eder şarkıda, nasıl mükemmel olmasın ki, çok yeni bir şey değil midir bu?- i should have known better'ı besteler.

  elbette ki bir acele hakim kayıt için, zira önümüzde bir film var ve bu filme bolca şarkı gerekecek. 25 şubat 1964 tarihinde kayda girilir, 26 şubat tarihinde şarkının kaydı son bulur. böylelikle film için bir ''muhteşem'' şarkı daha kazanılmıştır.

  the beatles 'ın en kıyıda köşede kalmış hazinelerinden biri. kıymeti sadece güzel bir şarkı olmasından değil elbet; the beatles'ın çeşitlilik, sentez ve ileriki dönemlerde değişimlere öncü konumda olabilmesinin anahtar şarkılarından, ilklerden zira. artık elemanlarımız r&b çizgisinden uzaklaşıyorlar, ya da salt r&b denemelerine mesafeliler, ayakları yere basıyor ve farklı işlerin peşindeler. bu şarkı kesinlikle bunun resmi; aslında özeti şu: john lennon'ın gözünden bir bob dylan denemesi.

  böyle bir ''deneme'' olduğunu belli etmeyecek kadar da yenilikçi ve şaşırtıcı derecede başarılı; bir the beatles şarkısından da başka bir şey bekleyebilmek hakaret sayılır zaten.
 • ayrıca bu şarkının pek çok coverı bulunmakla beraber en önemli olanı hiiç kuşkusuz ki the beach boys'a ait olanıdır.

  sene 1965, albüm ise beach boys' party. (albümdeki 3 the beatles coverından biri, diğerleri ise you've got to hide your love away ve tell me why.) beach boys'a yakışır bir cover olmuş kesinlikle; adı gibi eğlence amaçlı olan bu albümde nasıl ''eğlence'' olduğunu gösterir nitelikte -adamlar toplaşmışlar karıyla kızla gitar çalıp şarkı söylüyorlar gibi, çok kolaymış gibi, oysa bu güzellik gerçekten sinir bozucu. kusursuz gibi lan.* aslına yaklaşacak derecede güzel bir cover nihayetinde-. laf arasında yaratıcılık nedir dersini vermiş gibi beach boys.

  şarkı form değiştirmiş resmen, armonika yok; ancak çok güzel bir akustik gitar ve vokalde enfes bir carl wilson-al jardine birlikteliği var. neşe var, yaratıcılık var.

  devlerin aşkı da bu olsa gerek; bir efsane adayından* bir efsaneye* selam gibi bu cover, altın değerinde; sarılıp saklanası.
 • siluetler isimli grubun 1965 yılında istanbul radyosuna çalıp söyledikleri beatles parçası.
 • çok ama çok güzel bir the beatles şarkısı. she & him coverı da insanı nazlı nazlı sallandırır.
 • yıllar yıllar önce -tahminen 90’lı yılların başında- bir kez dinlediğim ,vurulduğum ,ama ne ismini ne söyleyenini bilmediğim ,o günden beri deli gibi aradığım şarkı.

  aradım durdum ama sözlerinden sadece bir kaç kelime aklımda ve ayrıca nakarattaki ayy ay ay ay ay ayyyy kısımları..geçtiğimiz günlerde yine aklıma geldi ,azmettim,google ve youtube ‘da ajan gibi stalkladıktan sonra buldum nihayet..jim diamondun yanık sesiyle tekrar karşılaşmak çok keyifli...