• imdb'den ogrenildigi uzere day of the woman, i hate your guts, the rape and revenge of jennifer hill gibi isimlerle de bilinen bir film.
  • böyle filmleri hangi manyaklar çekiyor bilmiyorum ama 78 yapımını izlememiş biri olarak 2010 yeniden çekimini çok beğendim..

--- spoiler ---
    kız o adamlara eziyet ettikçe içimin yağları eridi.. ilk defa bir filmi izlerken şiddetin dozu daha da artsın istedim ve belki ilk defa o kanlı sahneleri izledikçe mutlu oldum.. intikam güzel bir duygu.. sinema ekranında bile..
    --- spoiler ---
  • başroldeki kadının*, intikam alırken, kendisine yapılan tecavüz ve işkencelerle alakalı öldürme yöntemleri seçtiği gerilim ve vahşet filmi. rahatsız ediciliği had safhada sahneler ve "acaba bir sonraki adamı nasıl bir işkenceyle öldürecek" diye dört gözle bekleten psikopat bir sürükleyiciği var..

--- spoiler ---

sarah butler, kerepetenle diş kopartma sahnesinde, yanlışlıkla aktörün dişini bir hırsla gerçekten koparmış.. neyse ki bir sonraki hadım etme sahnesinde sorun çıkmamış..

--- spoiler ---
  • 1978 yapımını izlemiş birisi olarak, düşük beklentilerle 2010 versiyonunu izlemiş olup, beklediğimden çok daha iyi bir film olduğunu söylemeliyim. on üzerinden yedi vererek filmi izlemeyi düşünüp karar veremeyenlere izleyin diyorum. yeni filmlerde buluşmak dileğiyle hoşçakalın. donsuz geceler.
  • 2010 versiyonunu izlediğim film. yani limitless filmindeki tefeci şantajcı herifi şerif rolüyle görünce son sürüm olduğu kanısına vardım. eski versiyonunu bilmiyorum. tamam mükemmel bir film değil belki ama zaman kaybı da değil. bana göre vasatın çok çok üstündeydi. bekleneni verecek kadar da rahatsız ediciydi.

--- spoiler ---

evet yani düşününce; tek başına kadının kuytu bir ormanda tek başına bir evde kalması anlamsız. ama batının modernliğine sığınıp böyle bir hata yapmış işte. film bu mnakoyim, birileri bunu yapacak ki biz de bunları izleyeceğiz. hem nereden bilsin orospu çocuklarının böyle zincirini koparmış gibi acımasızca saldıracağını, sığındığı şerifin götün önde gideni olduğunu.

intikam sahnelerinden acayip etkilendim. odamda tek başıma 'ananı sikiym, ananı sikiym' diye diye izledim. bi ara harbiden ayaklarımın boşaldığını hissettim. göz kapağından iğneleme, asitten yanan yüz, penseyle çekilen dişler, zart diye kesilen çük, götte patlayan pompalı.

yazar kızın bir canavara dönüşmesi şaşırtmadı. zaten evi adamlar tarafından basıldığında klasik kadınlar gibi fenalıklar, baygınlıklar geçirmedi. o durumda bile olabileceği kadar soğukkanlıydı. o hırsla spider-man gibi ağ fırlatıp, o gökdelenden bu gökdelene fırlasa şaşırmazdım.

esas kadının, heriflerin kadına saldırdıkları sırada her söylediği cümleyi unutmadan intikam sahnelerinde kendilerine hatırlatması da sıkı bir olaydı.

--- spoiler ---

izleyin derim.
  • gayet güzel olmuş. özellikle de sarah butler acayip bir performans sergilemiş. sahne için girdiği ağlama krizlerinden yönetmenin cut demesine rağmen çıkamadığı olmuş. yeniden çekime başlamak için normale dönmesini falan beklemişler dakikalarca. sarılıp sakinleştirmişler. psikolojisi bozulmuş zavallımın. şöyle de bir röportajı var ilgilenenler için: http://www.iamrogue.com/…ave-star-sarah-butler.html
  • muhtemelen fatmagül bu filmi izlediği zaman haline şükreder.
  • intikam seven bünyeler için güzel bir film.her ne kadar başındaki sahneler biraz iğrendirici dursada sonundaki intikam paha biçilemez.burdan sonrası spoiler;

--- spoiler ---

jennifer hills kendisine tecavüz eden insanlardan aynı şekilde intikam almayı planlamış bu yüzden şerifin poposuna tüfeğin yarısını sokmuştur.intikam alırken şu cümle geçmiştir;

jennifer hills: is that hurt sheriff?come on i thought you we're an ass man

--- spoiler ---
  • filmdeki bazı kısımlar saçma gelse de (kızın tek başına cesurca yapabildiği şeyler gibi) film çok etkileyici sahnelere sahip.

film güzel bir gerilim psikoloji filmi. bir yerlere taşıyıp orada bırakmıyor sonunu getiriyor. izlemeye değer.
  • remake 13 nisanda ülkemizde gösterime girecekmiş. bu ne hız demek istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap