şükela:  tümü | bugün
  • bir yazar kişisi. tanımam ama okurum..
  • fransızca ile ilgili çalışmalarını ve sözlüğe katkılarını takdir ettiğim güzide yazar.
    tanımam etmem ayrı konu.
  • aha tam bugün yımırta gibin, cillop gibin oldu. tarihe not düşülsün...
  • son derece kibar, bnim gibi yoldan çıkmış yazarımsıları hemen bilgi ışığı ile aydınlatıp doğru yola çekiştirip sokan yazar kişisi.
  • 7/7 yapmış ama farkında değil, hatırlatanlar sağ olsun.

8/8, hatta 9/9 olum o. çetelesini tutmasak daha mı iyi gibi bilemedim de aslında.. yine de güzel bi şey :)
  • sanat galerisi kataloğu dili sınıfından sıra arkadaşım. sayesinde normalde öğrenebileceğimin iki katını öğreniyorum. filozof bir tavrı, değişik bir düşünme biçimi var. hep soru soruyor. bu sorular benim de düşünmemi sağlıyor.

sanat anlayışı da beni benden alıyor. güncel sanatla ilişkisi reenkarnasyon ile ilgili olup olmaması ile sınırlı. şöyle de diyebiliriz sanat reenkarnasyondan bahsediyorsa kötüdür, bahsetmiyorsa iyidir gibi bir mottosu var.

takdir edersiniz ki sohbetlerimizin çoğunun konusu baudrillard, foucoult ve heidegger oluyor. radyasyon yağmurlu günlerde sergi gezmek gibi maceradan maceraya koşuyoruz kendisi ile.
  • o simdi asker.
  • istanbul'a dönüş haberi ile sevinçten dört köşe etmiştir. gözümüz uçaklarda bekliyoruz. sanat ortamlarına akacağız kendisiyle hasret giderdikten sonra.
  • dünyayı gezip gördükçe kendisine mahalle arası esnaf lokantalarını beğendirmek iyice zorlaşmıştır.

zaten artık esnaf diyince provence eşrafından bir antikacı jean pierre amca, bir macaron ustası eski pastanecilerde michelle usta, bir bakkal camus gelmektedir onun aklına. ve bu esnaf da elbette kahvaltıda sütlü cafe ve kruvasan, ekmek bulamadıklarında ise pasta yemektedirler.
  • " ı have been cheated, (have) been mistreated " şeklınde linda ronstadt'ın when wıll ı be loved şarkı sözü. ayrıca yanlış hatırlamıyorsam the thing called love'da samantha mathis tarafından yorumlanan şarkıydı bu.