şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tina arena tarafindan da coverlanmis olan manali ve guzel parca..
 • bu cografyanin genc nufusuna ait ici bos bir talep degil, altı ustu seksenlerin ortasindan gecmis bir yavas slow sarkinin ismidir. fakat bu tur afaki saptamalar, gencligimiz hakkinda epey ici dolu ipuclari ihtiva edebilir.

  (bkz: uzmanlar diyor ki)
 • foreigner isimli grubun 8'lerin ortalarinda meshurlastirdigi ask parcasi. (in my life there's been heartache and pain.....)
 • tarihin gelmi$ gecmi$ en “fazlasini isteyen” $arki sozlerine sahip $arkisidir. sonradan sonraya farkettim ben bunu. ulan dinliyorum dinliyorum $arkiyi bir abeslik var. bir $eylerden rahatsiz oluyorum. sonra anladim ki beni rahatsiz eden $ey “yuzsuzluk”!
  hic dikkat ettiniz mi bilemiyorum, sozleri itibari ile manitacilik aleminde ne varsa hepsini birarada isteyen, talep eden bir $arkidir. ulan bunca senedir kafa yoruyoruz, karisi, kizi, genci, ya$lisi soruyorum, dinliyorum, arpa boyu yol ilerlemi$ degilim $u “a$k nedir” konusunda, foreigner abimize bak sen…

  bak dinle:

  “i wanna know what love is”
  kolay mi o kadar? bir $arki yapacan, a$ki bilecen, ogrenecen, sindirecen, ozumseyecen, kenara koyacan…

  ”i want you to show me”
  hemen uygulamaya gecmek istiyor bakin. yani teorik bilgi yetmiyor partal pa$a’nin ogluna. hemen cikar goster diyor haspa!

  ”i wanna feel what love is”
  bilmek de yetmiyor bak. icinde hissedecek beyimiz. (bkz: oldu gozlerim doldu)

  “i know you can show me”
  bu da aragazi bolumu. yani, “- bunlarin hepsi zor biliyorum ama sen altindan kalkarsin! bir el ativer!” tribi.

  yawsakliga bakin yahu?!
  ben bu foreigner grubunu ve elemanlarini, hele hele solistini hic sevmiyorum. lutfen israr etmeyin. araya adam sokmayin, kalbinizi kirarim.
 • cnbc e’nin en ‘amerikancı amerikan’ ve dandik dizilerinden biri olan las vegas'a rastladım geçen akşam. bir kumarhânede yaşananları böyle ucuz bir epik yaklaşımla ele almak kimin fikriydi bilmiyorum ama, şöyle bir sahne vardı dizide: kumarhâne sahibi kaçın kurası patron, eski bir dostu ve şimdiki azılı rakibi olduğunu tahmin ettiğim bir adamın, kumarhânesinde bir işler çevirdiğini fark ediyor ama karşısındaki da en az onun kadar anasının gözü ve görmüş geçirmiş bir tip olduğu için eli kolu bağlı kalıyor falan filan. bu rakip adam, kumarhânenin salonundaki bir kameraya bakıyor – patronun izlediğini bilerek-, ona öpücük mü yolluyor, el mi sallıyor, şimdi hatırlamıyorum da, buna benzer bir ‘sevgi gösterisi’nde bulunuyor. fonda hangi şarkı çalıyor? foreigner’ın 80lere ‘damgasını vurmuş’ şarkısı ‘i want to know what love is’. yani işte bu, bu şarkı.
  yuh artık. isyan ediyorum.
 • bir "hayat bana karı bul lan allahsız" şarkısı. önceki 4 isimli albümlerinde bir diğer çok bilinen şarkıları waiting for a girl like you ile ideal manita tipi kuramı üzerinde çalışmalar yapan grup; i want to know what love is ile bir tip ortaya koymaktan ziyade "aşık olmak istiyorum ulan" demiş, "yalnızlığa son, yeni ilişkilere açığım" mesajı vermiştir.

  öte yandan kanımca yüksek sesle dinlenecek şarkılardandır. hatta hadi bir adım daha ileri atayım rock tarihinde yüksek sesle dinlenecek en güzel şarkılardandır. hem rahatsız etmez hem de tüyleri diken diken eder. şarkının içinde kaybolursunuz.
 • 1984 tarihli çok güzel foreigner şarkısı. fucking amal adlı filmin en güzel sahnesinde çalan şarkı ayrıca.
 • son olarak mariah carey, memoirs of an imperfect angel albümünde seslendirmiştir. çok ta güzel olmuştur..