şükela:  tümü | bugün
 • hitler hubris ve hitler nemesis kitaplarının yazarı

  "... bu aşırılar çağında yüzyılın olumlu değerlerini simgeleyen, insanlığa ve geleceğe duyulan inanca örnek oluşturan liderler de vardı. roosevelt, churchil, kennedy ve daha yakın zamanlarda yaşamış mandela böyle şahşiyetler listesinin başında geleceklerdir. ..."

  işte yukardaki gibi mükemmel tarafsızlıkla başlıyor kitap. verdiğim paraya acıdım yukardakini okuduğum anda. bush'u, atom bombalarını da eklemesi lazımdı bence olumlu değerlere. hatta rooseveltin yanına en çok yakışan isim pinoşedir bence.

  bu adamın kitabı yerine ntv yayınlarından çıkan hitler kitabı çok çok çok daha iyi bir kitapdır onu okuyun.
 • sir ünvanı vardır. tarih uzmanı ve yazar olarak geçer ama nedense kitaplarının büyük kısmı hitler i itin götüne sokma teması üzerinedir.
 • en güncel ve kapsamlı hitler biyografisinin sahibi brit tarihçi. literatürde yer alan tüm kaynaklara dokunmuş, hitler'e dair neredeyse ne kadar arşiv varsa hepsinden beslenmiştir. oxford mezunu her tarihçi gibi latince bilmektedir. latince'nin yanı sıra almanca ve rusça bilir. 71 yaşındadır ama tüm baba tarihçiler gibi zamana meydan okuyan bir duruşu, görünüşü vardır.

  the last nazibender.
 • hitler ve nazi almanyası günleri ve öncesine ait en kapsamlı araştırmalardan birini yapmış muhteşem tarihçi.
 • kitabından anladığım kadarıyla, bizim o çok sözünü ettiğimiz lider kültü kavramını ve onu oluşturan mitlerin propaganda araçlarıyla ne şekilde şekillendirildiğini, toplumun bu propaganda ve liderlik kültü ve mitleriyle daha kötü şartlara nasıl razı hale getirildiğini, hitler ve nazi tarihi üzerinden örneklendirerek anlatan zat.