şükela:  tümü | bugün
  • gio ibanez serisinden bir gitardır siyah lacivert ve gri olmak üzere 3 renk seçeneği vardır.manyetikleri ve gövdesi bakımından ortalama gitarlara göre kalitelidir ve 310-320$ civarı fiyatı vardır.
  • "jb" kodu varsa sonunda, pek guzel bir mavi renkle servis edilen, 1 x single coil, 2 x humbucker donanimli, hesapli ammavelakin guzel bir gitardir.

http://www.ibanez.co.jp/…d=3&page_id=491&color=cl01
  • ilk gitar olmaya ve uzun zaman ayrılınmamaya layık sevgili telli inorganik yaratık.
  • dragonforce'un çekik gözlü roadrunnerı herman li nin küçüklüğünde kullandığı ve benim de çılgınlar gibi ortalıkta dolaşmamı sağlayan, mükemmel bir beginner gitar
  • sarısı da var bunun. birkaç güne kucağımda olacak. heyecanla bekliyorum.
  • 14 aydır kullandığım canım ciğerim gitarım.randall kh15 ve pocket pod ile ufak çapta mucizeler yaratabilecek potansiyelde bir gitardır.hatta amfisiz pocket pod'un direct out ayarları ile kaliteli bir speakerda son derece verimlidir.özellikle dolmuşlardan çok çekmesine kafasını gözünü sağa sola vurmama rağmen sapa sağlamdır.verdiğim parayı sonuna kadar hakketmiştir,helal olsundur.
  • söylendiği gibi f/p bakımından çok iyi bir beginner gitarı olabilir ama insana zevk verirken zararda verir. çünkü sizi müziğin sert türlerinde yoğurur ve oraya iter. bu gitarı aldıktan sonra; ''abi ben bluescu olcam yeağ'' demek , ''ben kayak alıp onunla surf yapcam'' demektir.
    eğer az çok soft türleri de seviyorsanız , bu gitardan uzak durun. cort gibi daha orta yollu bi gitar alıp kendiniz için doğru olcak yönü gitardan etkilenmeden seçebilirsiniz.

edit: ekleme
  • kırmızı bir tanesini iki buçuk yıl önce eve götürüp başlangıcımı yaptığım pek güzel başlangıç gitarıdır. ancak insan kendini geliştirince yetersiz gelecektir denilir bu gitar için, bense daha hiçbir yetersizlik hissetmediğimden "kendimi biraz olsun geliştiremedim mi yahu" korkusunu atamamaktayım beynimden, ölene kadar başlangıç kalmakla lanetlenmiş olmam muhtemel..
  • genelde gitar çalmaya yeni başlayanların tercih ettiği gitarlardan biridir. gayet kullanışlıdır.
  • başlangıç gitarı demek bence biraz kendisine haksızlık oluyor. sıradan bir kullanıcı için, yani adam çıkıp konser vermeyecekse, gayet iş görür diye düşünüyorum. bu fiyat aralığında oyuncağa benzeyen gitarlarla kıyaslanmamalı.