şükela:  tümü | bugün soru sor
  • harika bir gitar. ibanez'in en ince klavyesinden sadece 2mm kalin buna ragmen cok rahat bir klavyesi var. 2 humbucker + 1 single. tonlari muthi$. akort kilitli, tremolo kollu, kombili, dombili muthi$ olay.
  • "allahım yarabbim" dedirten, bakmanın bile zevk verdiği, kalitelerin kalitesi bir gitar. fiyatı 800 dolardır ama daha ucuza da bulmak mümkün.
  • her ibanez modelinde olduğu gibi mümkün mertebe kore yapımı olanından uzak durulması gereken gitar çeşidi, tabii kişinin yeterli parası yoksa. ayrıca dünyalar rahatı bir gövdesi de vardır.
  • s470dxqm (deluxequiltedmaple) modelinin gövdenin altı maun üstü quilted maple kaplamadır. zuhal müzik 850 euro değer biçmiştir.

http://www.ibanez.co.jp/…e_big/s470dxqm_cn_a_e.html
  • kore'de üretilen ibanez s serisi elektro gitardır. s470dx modelinin farkı klavyenin daha ince olmasıdır.
  • oldukça rahat klavyesi olan bir gitar. 2 humbucker ve 1 single ın farklı kullanımlarıyla farklı tonlar elde edilebilir. blues tonlarından metal tonlarına farklı şekilde kullanılabilir. ayrıca doların son zamanlarda ucuzlamasıyla fiyatı 790 ytl ye kadar gerilemiş gitar.
  • ibanez standard series piramidinin icinde en ustte yer alan gitar.
    sahip olmanin bile insani heyecanlandirabilecegi bir alettir kendisi.
    (bkz: kendimden biliyorum)
  • sakincali bir gitardir. birincisi, bu gitarin govdesi o kadar incedir ki oturarak calarken bacaginizin uzerinde bir sure durdugunda bacaginizi adeta serum lastigiyle baglamiscasina kan dolasimini engelleyip sizi gitarin altina agriyi azaltici bisey koymaya ya da evin icinde armut gibi ayaga kalkip calmaya itebilir. ayrica klavyesi de muthis rahat olup eline alan her insanda never enough'in solosunu calabilecekmis hissi uyandirabilir ki bu acidan da oldukca sakincalidir.
  • ilk bakışta şekil itibariyle satrianinin jem serisini andıran, ancak kenarlardan biraz daha keskin hatlara sahip olan, distortion tonlarının da clean'lere göre üstün olduğu yakışıklı gitar modeli. elektro gitara yeni başlayacaklar için yerinde ve uzun soluklu bir seçim olacaktır. ayrıca türlü mekânlarda sahnede çeşitli elemanlarda gördüğümde çocuğumu okul müzakeresinde izlemiş gibi gururlandığım, ardından bu arkadaşlarla girdiğim bazı diyaloglar sonucunda da gerçek gitarlarının fender gibson ve benzerleri olduğunu, bar ortamında canım alet yıpranmasın diye kullandıklarını öğrenmiştim. benim çocuk arka plandaki çalı çırpı rolündeydi ama sahnedeydi yine de.

japon yapımını bulmak zaten çok zor, bulsalarda kimsenin alacağını pek zannetmiyorum o fiyata alınacak balya balya daha evladiyelik gitarlar dururken. diğer yandan kore yapımı zaten şaşılacak derecede hakkını veriyor ödediğiniz her kuruşun.
  • zamanında gitar hocamın bana amerika'dan getirdiği ve "ıyyy kore ibanez mi, götüme me sokucam" diye en başta çekindiğim ama kore olmasına rağmen inanılmaz rahat bir klavyeye ve tatmin edici tonlara sahip olduğunu görünce beni kendine aşık eden gitar.