şükela:  tümü | bugün
  • nuh'un gemisi seferlerine başlamakta gecikmiştir.
  • metrobüs yolundaki kedi, uyuz olmuş bir sokak köpeği, kanadından yaralı bir güvercin ve yuvasından düşüp henüz uçamayan minnak bir baykuş, mobiett'de gelmesine 3 dk görünüp duraktan gitmiş gibi görünen bir otobüs, hızdan insanları düşüren bir iett şoförü, istanbul turu attıran taksici gibi geniş kapsamlı sorunlarıma ortalama 3 dk içerisinde çözüm oluyor.

doğrudan ilgili belediyeye gitmek yerine araya 153'ü koyun, inanılmaz hızlı sonuç alıyorsunuz. sizi aşırı seviyorum ibb beyaz masa <3
  • ilkokul yolu üzerinde olan caddemizde kırılmış halde olan kapağın fotoğrafını attım. çocuklarda üstünden geçerken oyun olsun diye kırık kısımlara sert vurup geçiyor. her geçen gün daha çok kırıldığını artık yapmalarını söyledim ancak verdikleri cevap adresin ara arter mi artel mi her ne ise ondan imiş o yüzden küçükçekmece belediyesini aramam gerekiyormuş.

anlamadığım kısım bu masa bu şikayeti belediyeye aktaramayacaksa başka ne yapacak?
  • bürokratik birim olarak hakkıyla işlerini yapmaktadırlar. bir konuyu üst bir birim müdahil olmadığı sürece çok güzel sürüncemede bırakır, yasalarla kulp takarlar (bkz: var ama veremem) ek olarak, kendi sorumlulukları dahilindeki ilettikleri sonuç bildirimlerinin de bir çoğu takibi yapılmadığı için tekrar suistimal edilmiştir. çalışan nezdinde memnunum o ayrı, ancak birim olarak işlevsizliğe yakın bir performansa sahip oldukları kanısındayım.