• mevcut çalışanlar derken konuyu biraz açalım ;

ibb'den maaş alıp , işe gitmeyen , bulunduğu konumu haketmeyen , hiçbir vasfı ve özelliği olmamasına rağmen akp için oy toplayıp verdiğimiz vergiyle maaş alan bir allah kulu varsa , derhal işten çıkarılmalıdır. ihtiyaç varsa o pozisyona hakeden , eğitimli üniversite mezunu biri alınmalı , yoksa tasarruf sağlanmalıdır.
  • saçma sapan provokasyonlar yapmayın. işine gücüne bakan hiç kimsenin hiçbir şey toplamasına gerek yok. bakmayan da bu saatten sonra otursun baksın yine bir şey olmaz.
  • seçim sonuçları ilk açıklandığında demiştim ; ibb de onbinlerce bankamatik memuru var. bolu belediye başkanı ilk ağızdan açıklamaya başlamış , benzer açıklamaları mansur yavaş ve eğer gelirse ekrem imamoğlu'ndan da duyacağız.

akp bu insanlarla gücünü koruyor , bu yüzden istanbul'u vermemek için gerekirse tüm şehri yakar!!!
  • tatava yapmayin mericler! tarikat ve es dost kontenjanindan ise alinanlarin hepsi yusuf yusuf atiyor su anda! gunleriniz sayili. isinde gucunde olanin ici rahat zaten.
  • belediyede işlerin nasıl döndüğünü , kadroların nasıl oluşturulduğunu bilmeyen yumuşacık arkadaşları görüyorum ,

işini hakkıyla yapana tabiki eyvallah , benim sözüm işini yapmayıp tanıdıkları sayesinde orada oturanlara , cebini dolduranlara .....

türkiye artık bu tarz insanlardan tüm yönetim kademelerinde kurtulmalıdır.
  • duygu sömürüsüne gerek yok, yok onlar da evlerine ekmek götürüyor gibi laflara da kanasım gelmiyor. işini yapan görevinin başındaki kimseye lafımız yok ama yıllardır belediye kaynaklarından danışman adı altında tonlarca para götüren ve hayatı boyunca işe gitmemiş insanlar var. bunların da toplayacak eşyaları bile yok çünkü odaları bile yok. çok insan tanıyorum akp büyükşehirlerinde çalışıyor gibi gözüküp işe gitmeden o ihale benim bu ihale benim gezen. ekrem imamoğlu ve mansur yavaş bu haksız yere bizlerin hakkını çalan hırsızları uzaklaştırsın bana yeter. kimsenin belediyede çalışan işçilere bir şey dediği yok, ispark gibi kurumların beslediği o açgözlü insanlar görevlerinden alınıp soruşturma açılsın yeter.
  • insanların ekonomik sıkıntı nedeniyle ekrem imamoğlu'nu seçtiği gün birilerinin ekmeğini elinden almak olacak iş değildir. itibar edilmemesi gereken başlık, intikamlar çağı bitsin artık.
  • mevcut, işini layığıyla yapan kimse işten falan çıkarılmayacak. burası türkiye cumhuriyeti. boşuna algı kasıp şerefsizlik yapmayın.
  • kapıya gelen bir ekibin, "güvenlikçiler dahil herkes binayı terkedecek!" şeklinde talimat verdiğini ve bizzat kulaklarıyla duyduklarını aktaran kişilerden haberdar olmamın ardından şaşırmadığım tuhaf durum.
  • deli saçması bir diğer başlık.
    kadrosu yerleşik, iyi kötü oturmuş sistemi olan, herkesin görevine adapte olduğu bir yapı neden bozulsun? bunu kimse yapmaz, bunu düşünmek vizyonsuzluğun itirafıdır.
    ekrem bey mazbatasını alsın, masasına bi otursun. varsa fazlalık veya işini yapmayan personel zaten gereğini yaparak ya görev/hizmet noktası değiştirilir ya da görevine son ihtimal olarak son verilir.

bu gibi başlıklara ibb çalışanlarının ve yakınlarının itibar etmemesi en büyük beklentimdir.
hesabın var mı? giriş yap