şükela:  tümü | bugün
  • istanbul büyükşehir belediyesine ait güzel mekan. kahvaltısı tarafımızdan test edilip onaylanmıştır. öyle çok ahım şahım değildir ama ortalamanın üzeridir. 4 kişilik kahvaltı için 50tl ödenmiştir. tesisin çevre düzenlemesi de iyidir. (bir beykoz korusuyla yarışamasa da iyidir) hatta yakınlarda oturuyorsanız sırf gezmeye de gidilebilir. uzunca da bir sahil şeridi vardır ama koku sizi rahatsız edebilir ve hatta eder. ek bilgi : giderken randevu almaya da gerek yoktur.
  • yiyecek sadece fast foof şeylerin olduğu, fiyatların ise mekan-fiyat grafiğine göre uygun olan mekan.
    yalnız eğer akşam vakitleri tam güneş batağı sıra ordaysanız manzaraya doyum olmaz.
    olumsuz yanı ise bu vakitler çoluk çocukla geldiği için millet, resmen düğün salonu gibi hissediliyor.
    bu yüzden yemeğini yiyip direk ordan uzaklaşıp manzaranın tadını çıkarmak yapılacak en iyi şey kanımca.
  • gayet guzel bir restorani vardir, fast food falan degil yani. 13 liraya sebzeli pureli kulbasti her yerde bulunmaz. bana gore icki bulunmamasi disinda tek falsosu, musteriye hizmetten pek anlamayan ince biyikli garsonlari.
  • florya halk plajını çaktırmadan dahil edilen tesis. bu aksam kanal d haberde gördüğüm kadarıya haşemalı kadınların kullandıgı plajı var, ancak halk plajı denilen yerin bi bölümü tesisin önü, tüm alan zaten yıllardır tel örgülerlerle çevriliymiş, belediyeden de acıklama gelmiş kanal d ye orası plaj olma vasfını yitirmiş... allahım, seni çok seven şu herifleri bi yanına alsana toptan, sktirsinler gitsinler hayatımızdan. a.koyiim artık yaa!!

edit: ben 30 senedir gitmiyorum eskiden giderdik, haylayf vardı menekşede, güneş plajı idi florya... benim derdim plaj değil yurdum insanı her yerde giriyor zaten, benim derdim her yeri kendilerine mal ediyorlar, ayrımcılık yapıyorlar din adına sözüm ona, benim derdim bunlarla usta, fark etmez her durumda sittirsinler gitsinler a.koyiim.
  • buradaki sosyal tesislerde düğün yapacaklara, '' o tarihte başbakan buraya gelirse hiç ses çıkarmadan düğünümü iptal edeceğim'' anlamına gelen bir kağıt imzatılıyormuş.

(bkz: ohannes)
  • gidildiğinde bir kahve içilip ardından yürüyüş yapılabilecek ideal mekan. cafe manzarası oldukça güzel. rahatsızlık veren tek taraf neredeyse her beş dakikada bir inen uçakların çıkardığı gürültü. haftasonları restoranda kolay yer bulunmuyor en az bir saat beklemek gerekebiliyor. haftaiçi gidilmesi,özellikle de öğleden sonraları bence ideal. tesislerdeki ruhani hava ve aile müessesesi imajı her yerde kendini hissettiryor; evli mutlu çocuklu mazbut teyzelerle dolabiliyor bazen. sahili bisiklet sürmek isteyenler için de uygun.çok kedi var bi de, cins cins.
  • ucuz fiyatlarla kaliteli hizmet veren sosyal tesis. özellikle kış aylarında manzarasına bakarak sıcak çay içmenin zevki başkadır burada. hemen yanında karting pisti ve oyun alanı bulunmaktadır.
  • çocuklu insanlar için gidilebilecek en güzel yerlerden biri.. deniz var, yeşillik var, manzara var.. yemek var, oyun parkları, yürüyüş alanları, bisiklet parkurları, ördekli göleti var.. yok şakirt kaynıyormuş, zaman gazetesi satılıyormuş da bilmemneymiş, bi' gidin çay koyun çok rica edeceğim. ne meraklısınız bok atmaya arkadaş... ailece güzel bir yemek yiyip çay içip 3 saat çocuğu gezdirip temiz hava alabileceğim ve toplamda sadece 50 lira harcamış olabileceğim böyle fazla yer bilmiyorum ben şu gözünü sevdiğimin istanbul'unda.
  • burada nisan 2011 itibarı ile kahvaltı tabağı + fincan çay (üst limit 2 fincan) = 10 tl

kahvaltı tabağı içeriği:
    4 çeşit peynir, 2 siyah zeytin, 2 yeşil zeytin, ufak bir kasede bal ve parmak başı kadar tereyağ, 1 dilim salam, 2 ufak çeri domates, 2 dilim salatalık, 1 haşlanmış yumurta