şükela:  tümü | bugün
 • yasadışı şekilde özellikle eyüp ilçesi’nden toplanan ve alındığı yere bırakılmayan 1400 sokak köpeğinin barınaktan salınması ve köpekleein hiç bir yerde bulanamaması durumu:

  https://www.facebook.com/…/2903251299689185?sfns=mo
 • bu ara istanbulda döner yememek lazım
 • gündemde kalması gereken başlık.

  -konuyu içeren yazı-

  "ibb kısırkaya'da köpek havlamaları yerine ölüm sessizliği... yok edilen köpeklerin hesabını kim soracak?
  sayın ekrem imamoğlu, sizin başkanlığınız döneminde, son 2 ay içinde ibb kısırkaya bakımevinde bulunan 1400 köpek ve daha önceden orada bulunan sayısı bilinmeyen köpekler, içlerindeki yaşlı ve mağdur olanlar da dahil, ibb veterinerlik tarafından "bırakıldı" kılıfı ile yok edildi.
  kısırkaya cehenneminde ise artık havlama sesleri değil ölüm sessizliği var.
  bu köpekler geçen dönemde, yasaya aykırı olarak eyüpsultan ilçesinden toplatılıp kısırkaya ya doldurulmuş köpekler idi. bunların kısırlaştırıldıktan sonra alındıkları yere bırakılmaları gerekirken, 2 yıl orada esir edip şimdi son 2 ay içinde ibb kısırkaya dan gizlice yok edildiler.
  eyüpsultan'da yoklar, sokaklarda yoklar, ormanlarda da yoklar. mevcut hayvanlar büyük olasılık öldürüldüler. belki bir kaç yüz tanesi göstermelik olarak dağa taşa ormanlara bırakıldı.
  kısırkaya başhekimi veteriner mevlüt yener, "evet, 1400 köpeği son iki ay içinde bıraktık" diye bizzat söyledi. kısırlaştırmayı göstermelik ve yetersiz olarak yapan ibb veterinerlik, köpekler çoğalıp şikayet geldiği anda hayvanları toplayıp kısırkaya'da esir eder. daha sonra da bu esir köpekleri de yok eder.
  bu katliam sizin döneminizde yapıldı sayın imamoğlu. ve siz 2 kez ziyaret ettiğiniz kısırkaya cehenneminde bu katliamları sorgulamadınız, hayvan severlerden gelen feryatları şikayetleri duymadınız.
  sizin döneminizde hayvanlar için her şey felaket olmaya başladı sayın imamoğlu...
  eğer bu yok etme emri sizden gelmedi ise, soruşturma başlatınız ve katliamcı katilleri bulunuz.
  nesrin çıtırık / haykonfed başkanı."
 • sivri adaya bakmak lazım bunlar 110 sene önce iktidara geldiklerinde istanbul’daki tüm köpekleri toplayıp sivri adaya götürmüşlerdi.
 • başlığın gündemde tutulması gerekir. eğer doğruysa sorumlu katillerin yatacak yeri yok. kimse kim . imamsa imam , imamoğlu’yla imamoğlu
 • konunun acilen aydınlatılması ve sorumlularının cezalandırılması gerekir. gündemden düşmesine de izin verilmemeli
 • direk imamoğlu'nu suçlamak insafsızlık olur. ki ispat edildi mi o da meçhul.
  imamoğlu'ndan önce sorgulanması gereken müdürler ve yardımcıları ve onların idaresinde çalışan şefler hizmetliler var. saldırayım da nasıl olursa olsun. olmaz öyle hedef göstererek saldırmak.
  ve vahim ciddi bir iddia. sorumluları derhal ortaya çıkarılsın. 1400 olması da mühim değil 1 adedi bile itlaf edilmiş ise sizin vicdanınızı sikeyim.
  not: vurmayın. bağımsız adaya oy verdim.
 • ekrem imamoğlu'nu hayvanlar üzerinden karalama kampanyası olduğu bariz belli.

  kıçı kırık bir facebook sayfasında paylaşılmış, görsele mi inanacağız? din üzerinden denemeniz işe yaramayınca basit numaralara kaçıyorsunuz.
 • bu toplama kampı 2014 yılında kurulmuş .böyle bir tecrit kampı kurulurken bu konfederasyon neden engel olmamış acaba.
 • ülkede bunca sıkıntı içinde nefes alamazken ne mutlu ki güzel şeyler de oluyor.

  ölüm sessizliği demiş bi de 1800ler romantiği. sokak köpeği diye bir hayvan türü yok. hayvansever olmak sokak köpekleri sokaklara salınmalı demek değil.

  kısaca sokağın köpek dogurmasina şaşırıyorsun da yok etmesine mi şaşırıyorsun.