• normal şartlarda serbest olması gereken fakat ülke şartları düşünüldüğünde bir siyasi adayın olmayacağı yönünde beyanat vermesinin anlaşılabilir olduğu hizmet.

burada hırsızlığa, talana, adam kayırmaya ve din tüccarlığına karşı savaş veriliyor, gerekirse sadece tesislerde değil evimde 10 yıl bira içmem bu savaşın kazanılması için.
  • bira içmeyi çok seven ve her cumartesi tüketen biri olarak karşı olduğum satış. çünkü millet ağzı ile içmeyi bilmiyor. satış başladıktan sonra en geç 1 ay içinde bu bahsettiğim insanlar yüzünden çıkacak kavgaları, olayları şimdiden görebiliyorum. bana göre böyle ailelerin geldiği ortamlarda bira satışı yapmak işin en kolay kısmı ancak bira satılıyor o zaman geberene kadar içelim sağa sola sataşmak bize hak mantığını devirmek lazım. yoksa bugün almanya'da pastanelerde bile bira satılıyor ama millet bilinçli olduğu ve kanunlar tam olarak uygulandığı için böyle şeyler göremezsiniz. burası da ne zaman o seviyeye gelir o zaman konuşulur bu tür şeyler.

ha bunu laiklik ile bağdaştıran arkadaşlar var onlara da biraz atatürk ilkelerini adam gibi öğrenmelerini öneriyorum.
  • gece içki alımı veya sokakta içki tüketiminin zaten cumhurbaşkanlığı kararnamesine istinaden sınırlı olduğundan bihaber olan muhalif ergenlerin absürt isteği. kamu kurumunda neyin içkisi? hele ki neyin ucuz içkisi? benim vergilerimle; çok uluslu içki firmalarına para akıtıp da istanbul'daki ayyaşların depolarını mı fulleyeceksiniz devlet eliyle?? hele bir de o kafayla karımız kızımız sokaktayken bunlarla aynı ortamda olacaklar??
  • daha önemli sorunları da vardı istanbul'un ama?
  • şimdilik sadece torku filtresiz ile başlamış olandır.
  • hemen sarhoş sorunu ortaya atanlar var. ya bu siz içmenin sınırını bilmediğiniz ve sarhoş olduğunuz için insanlar rahatsız oluyor. bence bir şişe bira sarhoş etmez ama gidip 6şişe alıp kafaya dikip (bence o da sarhoş etmez ama neyse) sonra oraya buraya saldırmanız sizin sorununuz.
  • alkol satışı olan yerlerde yaş sınırlaması gerekir. ibb sosyal tesisleri çocuklar için ve gençler içinde rahatça gidilebilir bir yer olmalı

ayrıca low cost olduğu için de gerek yok

içki içmek isteyen bı zahmet bar disco bistro gibi yerlere gitsin.

herkes senin gibi içmiyor arkadaşım.

ve hatta tüm sahil ve parklarda satışı ve içimi yasaklanmalı.

olmaması gereken satıştır

edit : bir çok mesaj aldım. ve şunu anlatamadım.

olayın dini boyutunu konuşmuyorum. domuz et satılsın de paskalya yumurtası dağıtılsın de yada çan koyup pazar günleri çan çalsın de sıkıntı yok.
    ama alkol kötü ve insan sağlığı açısından bir tehdit.

atamızı bile siroz dan kaybettik

bu halk sağlığına tehdit olan maddeyi sınırlandırmak yerine daha serbestleştirmek bence yanlış gençlerimiz ve çocuklarımıza özendirmemeliyiz. zihinsel olarak ayık ve güçlü bireyler olsunlar. alkol bir ihtiyaç değil
  • en çok malum partili kardeşilerimizin hoşuna gidecektir. onlar sosyal tesisleri ve sosyal yardımları severler.
    hayırlı olsun.
  • aktrollerin yeni algı malzemesi. baktılar kendi tayfalarını soğutamıyorlar ekrem başkandan , bu sefer yetmez ama evetçi sol tayfaya yöneldiler.
  • uygarlığı içkiyle ölçecek kadar geri kalmış çomarların istediği şey. ben de içki içiyorum ara sıra ama eğitim gibi sorunlar varken, uygarlığı içkiyle ölçmek kadar cahil ve çomarca yaklaşım çok iğrenç. içkinize işeyeyim. her şeyin bokunu çıkartıyorsunuz. gidin başka yerde zıkkımlanın. yettiniz artık. sosyal tesislerden meyhane hizmeti bekliyorlar. utanmasanız konsomatris de isteyeceksiniz.
hesabın var mı? giriş yap