• ekrem imamoğlu’nun fox tv’deki sıcak açıklamaları.

taksi sahibinin belediye olacağı, taksi esnafına üç yıla kadar kiralama yapılacağı bir modeli anlatıyor imamoğlu.

bana mantıklı geldi.

edit: proje yarışması da yapılacakmış taksi tasarımı için. ben çok basit bir öneride bulunayım, herkes de benzer şeyler düşünüyordur. neden istanbul'a özel elektrikli ya da hibrit bir araç ürettirmiyoruz yerli bir firmaya? 50.000 araç ciddi bir rakam olur. elektrikli araç altyapısını da taksiler sayesinde kurmuş oluruz istanbul'a...

karsan v1'i de hatırlattı @ionufo : karsan v1
  • eğer mobil uygulaması üzerinden çağırma şikayet takip gibi imkanlar da sunarlarsa uber fikir
  • gerçekleşirse şahane fikir. müşterisine katırdan hallice arabaları layık gören taksicilere bir ayar çekilir belki. ama gercekleşmesi zor.
  • umarım bir an önce gerçekleştirir bu icraati.

taksi mafyası denen düzeni yıkarsa imamoğlu, gelecek siyasi hayatı için önü iyice açılır.
  • valla guzel. tek bir yerde toplanmasi ona gore guzel bir sikayet merkezi kurulup mal degnegi taksicilere bir yaptirim olursa, asiri dangalaklik yapanlar bir daha taksi kiralamayazsa cok iyi olur.
  • araçları belediye almaz ise mantıklı bence. tıpkı dolmuş sistemi gibi yetkisini belediyeden alır kirasını öder ve belirli bir süre çalışır. bizim millet orada da mafyalasir yada kadrolasir. sonuc olarak bu güzel işin bokunu çıkarır.
  • çözülemez denilen adalar'da fayton ve at sorununu çözen bunu da yapar dediğim model. ama beni daha çok deniz taksinin ucuz ve yaygın olacağı fikri heyecanlandırır.
  • uc vakte kadar ak partili taksi lordlari "iscilerine" ibb nin onunde eylem yaptirir.

fakat biliyoruz ki eylemciler protestocular dis guclerin masalaridirlar teroristtirler polisimiz bunlarin basini ezer.
  • düzgün bir şekilde kurgulanırsa tüm taksicilerin kendine çeki düzen vermesi ile sonuçlanır.

belediyenin sıkı şekilde kontrol edilen, düzgün insanların kullandığı taksileri varken kimsenin sokaktaki taksiyi tercih edeceğini düşünmüyorum.

bu nedenle gerçekten ulaşım anlamında büyük faydası olur ve diğer taksileri de değişime zorlar.
  • bizzat dinlediğim ve çok beğendiğim fikir. aklıma uber türü bir model gibi geldi. umarım en kısa sürede faaliyete geçer. özellikle istanbul kart ile ödeme yapılabilmesi özelliği.
hesabın var mı? giriş yap