şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en büyük ikinci hayvan bakımevi olan ibb tepeören sahipsiz hayvan geçici bakımevi ve bahçeli yaşam alanı, dünya sokak hayvanları günü’nde (04.04.2018) istanbul büyükşehir belediye başkanı mevlüt uysal’ın katıldığı törenle hizmete açılmıştır.

ibb tepeören sahipsiz hayvan geçici bakımevi ve bahçeli yaşam alanı’nın dünyanın en büyük ikinci bakımevi olduğunu belirten ibb başkanı mevlüt uysal, "istiyoruz ki biz sokakta bir hayvan görüldüğü zaman kimse ona düşmanlık etmesin. yardıma muhtaç ise alo 153 desin, belediye gereğini yapsın. bu tesiste 29 tane ambulans diyebileceğimiz, sokak hayvanlarını taşıma aracımız var. büyükşehir belediyesi olarak bunun bizim bir görevimiz olduğunu düşünüyoruz. ilçe belediyelerinden de talebimiz beklentimiz şu, biz ilçe belediyelerimizle protokol yapıyoruz, o protokol çerçevesinde ilçe sınırlarında sahipsiz hayvanların bakımı, takibi yapılacak ise o protokol çerçevesinde bize yardımcı olmalarını istiyoruz" dedi.

kaynak
  • rezalet yönetime hatta kadroya sahip kuruluş!

kazandıkları parayı ne kadar hak edip etmediklerinden şüpheliyim.

13 haziran çarşamba, kapımın önünde kedi evinde sahiplenip baktığım kedim leo'yu, kısmi tüy dökülmesi ile mantar şüphesi bu kuruluşa teslim ettim. hatta servis kapına gelip hayvanını alıyor, tedaviden sonra kapına bırakıyor, ulan ne süper uygulama falan dedim hatta. ama ne kadar denetleniyor nasıl iş yapılıyor belli değil.

ıslak imzalı tutanaklarla adres telefon isim bilgilerini doldurup teslim ediyorsun. 10 gün sonra e geri gönderin dediğinde, hem kedinin, hem evraklarının kaybedildiğini söylüyorlar.

ulan kimlik mi bu, kedi ulan kedi?? nasıl kaybediyorsun koca kediyi? hadi kedi kayıp, evraklar da mı kayıp? bu baya biz bir bok yedik, aklımızca örtbas etmeye çalışıyoruz demek değil de nedir?

insanlar evladı gibi hayvanlarını emanet ediyorlar bir de devlet hizmeti diye, arkadaş insan emanete bakmayan devlet hayvana hiç bakar mı diye düşünemedik tabi!

1 aydır uğraşıyorum, kediliğe girip kafeslere tek tek ben bakayım belki buradadır, ben tanırım diyorum ona da müsade edilmiyor. telefonlara çıkılmıyor. ibb 'ye şikayette bulundum hala cevap yok. napayım katanayı alıp elime dalayım mı içeri yani?

bu işin peşini bırakmayacağım. gönüllü hayvansever avukatlar bilgilendirme ve yardım için yeşillendirebilir.
  • rezaletin daniskasıdır.

emanet ettiğiniz bir canlıyı, "biz onu kaybettik" diyebilecek kadar güzel sahiplenmişler. bravo.