şükela:  tümü | bugün
  • kimse dememişse ben diyeceğim.

ulan madem, dininize bu kadar bağlısınız, madem bu kadar camii minare sevdalısısınız, bu güne kadar bir taneniz çıkıp da, rögar kapaklarının üstünde neden camii figürü var dedi mi?

demez, çünkü amacınız provokatörlük yapmak.

amaç tam olarak provokatörlük de değil anladığım kadarıyla. verilen emri bir meblağ karşılığı yapmak galiba.

söyle lan kaç para?
  • sene 2008 newyork’ta bir türk lokantasında komiyim, garsonlar ve benim gibi komiler türk, bulaşıkçılar pişiriciler meksikalı böyle bi ortam. bi garsonumuz var genç bi eleman amerikalı istanbul’da iki yıl kalmış okumuş burda. sizin istanbul çok güzeldi dedi bigün hatta ben dövme yaptırdım orda diyip göbeğinin hemen üst tarafına doğru tshirt’ünü sıyırıverdi. o da ne millet kendini yerlere attı otobüs bileti logosumu yaptırdın lan kendine diye. eleman çok beğenmiş bu logoyu dövme yaptırmış kendine iett logosuyla geziyor ortalıkta. çok gülmüştük ama yalan yok yapan adam da hakkını vermiş çok karizmatik duruyordu. bu da böyle bi anımdır.
  • ibb logosu aynı şekilde durmaktadır sadece şehir ekranlarında yayın yapan kanalın logosu değişmiştir. bir tasarımcı olarak ibb ikonu aynen korunup içine yeni logodaki renk geçişi konsa çok hoş dururdu diye düşünüyorum.

ek olarak belki de hem şehir logosunu hem de tv logosunun bir arada yeni şekilde hoş durabileceğini düşünüp üzerinde ufak bir oynama yaptık.

farklı yorumlanmış hali
  • %100 desteklediğim eylemdir.

bu adamlar %24-25 oylarla 1994'de milletin başına musallat olup istanbul ve ankara'nın sosyal yaşamını bitirmek için ellerinden geleni ardına koymadı sanki! %54 almış adam, dandik bir belediye tv'sinden ibb logosunu kaldırınca mı olay oluyor?

hadi canım hadiii..
  • sorunun varsa kardeş , git konya'ya yerleş
  • tüm gün reklam dönen, aralarda da dandik filmler dönen kanal logolarına veya dinci kanal logolarına benzemiştir.
  • istanbulumuzun simgesi diye ağlayan babası özal döneminde istanbul'a göçen istanbul'luları üzen değişimdir. hayır say eski logodaki 7 tepeyi desem birisi çamlıca diyecek adamlar lan bunlar *
  • eski logo içeriğinde bulundurduğu mavi beyaz turuncu renkler ile malum partiyi, minareyle de sadece istanbul müslümanlarını işaret ediyordu, bütünleyici değildi. siyasal, teolojik bir duruşu vardı.

bu anlamsız yeni stock image logo en azından belirli bir grubu simgelemiyor, daha kapsayıcı nihilist ve çirkin.
  • o değil de belediye ve partilerin tv kurması yasak değil mi?
    kursalar diye düşünürdüm hep, medya tek yönlü olmasın diye.

logodur. dododur. değişimdir.