şükela:  tümü | bugün
 • edit 1: yazımın sonunda belirttiğim gibi 13 katrilyon eski para ile. yeni para ile 13 milyar lira. eski ve yeni para ayrımını yapmakta zorlanmamak adına başlığı bu şekilde açtığımı belirtmek istiyorum. yolsuzluk yapılan paranın büyüklüğünü şöyle belirteyim. bu parayı istanbul'da yaşayan 16 milyon kişiye paylaşsanız kişi başı 812,5 tl yapar. biraz daha açmak gerekirse ortalama kişi başı o zamanki kur ile 250 dolarlık bir yolsuzluk. bugün 4 kişilik bir aileye 1000 dolar versek pandeminin en azından iki ayını ağrısız atlatırdık.

  edit 2: bizden adam olmaz yemin ediyorum. adam büyük bir yolsuzluk dosyası açıklıyor kamuoyu yaratmaya çalışıyor ama ne bir haber sitesi, ne twitter''da, ne youtube'da şu konuyu konuşabilen, gündemde tutabilen,sorgulayan kimse çıkmıyor. ekşi'de bile yeterince gündem olmuyor. değil milyar,katrilyon bizi kentilyon da soysalar yine uyumaya devam ederiz. bizler uyudukça vergilerimiz birilerinin lüx araçlarında pudra şekeri olmaya devam edecek.

  troller sevinçle gelmeden belirteyim, akp döneminde gerçekleşen ve imamoğlu'nun dün akşam yayında açıkladığı, şu ana kadar tespit edilen yolsuzluk miktarıdır. "imamoğlu hani bunlardan hesap soracaktı, hiç soruşturma yapılmıyor" diyen yumuşak muhaliflerin de dikkatle izlemelerini ve okumalarını tavsiye ediyorum.

  şu ana kadar açılan soruşturma sayısı 50. içişleri bakanlığı "ben daha iyi soruştururum" diyerek hemen dosyaların üzerine çöküyor tabii. imamoğlu'nun ifade ettiğine göre bu dosyaların birçoğu bakan seviyesinde olan siyasilere uzandığı için haber sitelerinden anında kaldırılıyor. muhtemelen ekşiden de kaldırırlar yakında. neyse.

  aslında imamoğlu'na gelen soru şu :
  "kürşat ayvatoğlu olayı hakkında ne düşünüyorsunuz? " tabii başkan topu göğsünde yumuşatıyor ve bu olayın nedenlerini açıklayan yolsuzluklardan bahsediyor. 7 ocak 2016 yılında başakşehir'de 78 bin metrekarelik arazi bir özel şirket tarafından 49 milyon liraya alınıp, 11 ocak 2016 yılında yani tam 4 gün sonra -burası çokomelli- 130 milyon liraya ibb'ye (kiptaş'a) satılıyor. yani 4 günde 80 milyon lira kâr. ekliyor başkan "üzerine pudra şekeri bile dökmene gerek yok." yetmiyor, akp ibb seçimlerini kaybeder kaybetmez bu arazi yeşil alan ilan ediliyor. yani fahiş bir fiyatla kiptaş'ın konut yapmak üzere aldığı hatta projesinin maketinin bile hazır olduğu arazi, seçimi kaybedince yeşil alan olarak ilan ediliyor. tabi başkan o maketi ibret olsun diye hala kaldırtmamış.

  durmuyor başkan bir dosya daha açıklıyor. 2017 yılında fatih vatan caddesi'nde özel bir şirket tarafından 25 milyon liraya alınan yeşil alana daha sonra imar izni veriliyor ve yine özel şirket tarafından ibb'ye tam 430 milyon liraya satılıyor. 405 milyon lira kâr. güzel para. başkan asıl değeri 10 milyon dolar olan arazinin 116 milyon dolara ibb'ye geçirildiğini, pardon satıldığını söylüyor. yetmiyor. bu arazi de akp seçimi kaybeder kaybetmez yeşil alan ilan ediliyor.

  buna benzer tam 50 dosya!
  13 katrilyon, yeni para ile 13 milyar lira...
  bu arada dosyalar savcılıkta, akp dosyaların üzerine çöküp kapatmaya çalışsa da, ibb dosyaların asıllarını tutuyor ve peşine düşmeye devam ediyor.

  başkan akp çocuklarının pudra şekeri parasının nerden geldiğini güzel anlatmış. anlayacağınız pudra şekerini alan biziz. yine bize girmiş.

  2:18:30 sonrasını izleyerek detaylı öğrenebilirsiniz.

  https://youtu.be/crzaopicc3m
 • oooh paralar millete gidiyor oooohhh
  pardon bu başkaydı
  oooh paralar pudra sekerine gidiyor oooohhh

  not: özelden söven dallamalara toplu mesaj olsun yok şakalar komiklikler mi peşindesin diye.
  13 katrilyon yetmez 113 katrilyon yapsınlar sikimde degil, bakarsanız eski mesajlara çok ciddi seyler yazdikda noldu yine sizin gibi dallamalar sövdü o yüzden bu saatten sonra yetkiyi verip etkiyi hissedenler, evine ekmek alamayıp yol yabdıehh diyen yazsın ciddi şeyleri
  (bkz: svihs)
 • bari burada gerizekalı gibi komiklikler sakalar yapmayın. adam anlatıyor. hala geyik peşinde itoglu it.
 • normal bir ülkede, vazgeçtim normal ülkeyi, patagonya'da bile 8 şiddetinde depreme neden olabilecek bir skandal bizde vaka-ı adiyeden olmuş.
 • bu sadece belediyede ortaya çıkanlar bir de devletin başına geldiği zaman chp işte siz o zaman görün ortaya çıkacak şeyleri.
 • akp denen haramzade çetenin uyuşturucu ve fuhuş için harcadığı paradır.
 • soruşturma dosyalarının sırma saçlı bakanımız tarafından ben daha güzel araştırırım diye elinden alındığı bilgisi gözlerden kaçmamalıdır.

  ben kendisine güveniyorum, eminim daha güzel araştıracak ve suç teşkil eden delilleri ortadan kaldırıp partisine çok güzel hizmet edecektir. sonuçta o saçları ülkeye hizmet etmek için uzatmadı, her şey partisinin bekası için.
 • çok ciddi söylüyorum düzgün, şeffaf, adil, vizyoner bir şekilde yönetilse dünyanın en refah içinde, en mutlu, huzurlu bir şekilde yaşanabilecek 5 ülkesinden biri olacak kadar potansiyel sahibi türkiye; yolsuzluklar, adaletsizlikler, 1 kişinin ağzına bakan yapılar ve beton kafa vizyonuyla yönetildiği için gün geçtikçe bok çukuruna batıyor. nereye elini atsan milyarlık yolsuzluk ortaya çıkıyor. o milyarlarla neler neler yapılabilecekken, sırf birinin tanıdığı, yakını diye harcamayı bile bilmeyen davarlara gidiyor.

  edit: imla
 • akpli belediyenin yaptığı iddia edilen bu yolsuzluklar şayet gerçekse tamamen imamoğlunun suçudur. ortaya çıkarmasa sorun yoktu(!)

  .
  .
  .
  .

  edit: ironi olduğunu anlayamayan gerizekalılar mesaj kutumu doldurmayın. yallah akpye