şükela:  tümü | bugün
 • en üst edit;
  yandaşa peşkeş çekilen ihale foyası ortaya çıkınca biz özel! dikim maske alıyoruz diyen ibb’nin sözde! özel dikim maskeleri ortaya çıkmış.

  üst edit; fazilet durağında 47 kişi bindi diyen ama dediği yalan çıkan ibb sözcüsü ilgili maskelerin maliyetlerini yazmak yerine yine insanlara troll, gayri ahlaki falan diyerek duygusal açıklamalarda bulunmuş ama twitter’da ömer turan dahi bu olaya isyan etmiş. gerisini siz hesap edin artık.

  üst edit 2; malum güruh kendi partilerine ve kendilerini kucaklayan başkanlarına tek kelime etmeyerek asıl meselenin hak, adalet olmadığını yani kendi oy verdikleri kişiler yolsuzluk yapınca gayette görmezden gelerek ya da dalga geçerek asıl meselenin ne olduğunu zımnen belli ediyorlar.

  kdv dahil perakende satış fiyatı tekrar ediyorum “perakende satış fiyatı” 1 lira olan cerrahi maskeyi ibb başkanı müteahhit bey toptan fiyatına tam 2,89 liraya alması olayı. istanbul’un paraları nasıl çarçur ediliyor hayretle izliyoruz. ihale

  hayatından belediye kapısından vergi ödemek için dahi içeri girmeyen kişiler özelden yalan söylediğimi belirtmişler. bakın, orada ihale numarası belirtildi ve ekap’tan çok rahat kontrol edilebilir bilgi ama hala daha işi çarpıtıyorsunuz falan demeyin. ekap’a girin, bakın, görün.

  edit; @empisayn isem uyardı adamlar günde 10 bin maske üretiyoruz diye geçen ay reklam yapıyorlarmış. madem üretebiliyordun neden en pahalısına aldın ey ibb haber

  edit 2 vurgun ortaya çıkınca ilgili firma sahiplerinin sosyal medya hesaplarını kapattıkları ile ilgili mesajlar aldım. teyit edip onu da ekleyeceğim. kimse halkın parasını yandaşa yediremez diyen malum güruha soruyorum; sizin parti yapınca yolsuzluk olmuyor ? nedir bu sessizlik?

  edit 3; konu hakkında turkuaz vosvos nickli yazarın entrysi gayet güzel (bkz: #108302565)

  edit 4: yağlı ihaleyi alan yandaş, sosyal medya hesaplarını kapatıp uzamış. 1. görsel
  kapattığı hesabı
  bu da bonus
 • 22.05. 2020 tarihinde böyle bir sözleşme gerçekleşecek ve akp iktidarı 11 gün boyunca bunu ortaya çıkartmayacak. yersen...
 • yaklaşık maliyet 296 .000 küsür çıkmış

  adam 289 a almış

  maskenin cinsi türü belirtilmemiş vardır elbet bir açıklaması

  tüm gözlerin üstünde olduğu bir anda hiçkimse böyle birşey yapamaz

  amaç algı oluşturmak

  ve dip not

  şimdi diyorsunuz ya toplu alıyoruz 100.000 adetine 100bin lira veriyoruz diye peki sen o maskeleri halka nasıl dağıtacaksın paketlemedenmi? bu işin paketlemesi yokmu?

  malesefki ekaptan ihale şartnamesini göremiyoruz açıklasınlar ihale şartnamesini bakalım maskenin özellikleri neymiş şartnamede teslimat ve paketleme varmı varsa istenenler nelerdir

  yahu 100-200bin tl oynuyor aklınız alıyormu 100-200bin tl için kimse haysiyetini 5paralık etmez hoş biz milyon tl ler götürüp insan içine çıkıp chp ye muhalif olanlarıda gördük

  eğerki burda bir yolsuzluk olursa ekreminde başı yanar firmada ihalelerden men edilir siz firma olsanız böyle birşeye gözyumarmısınız

  100-200bin lira için boşa yaygara koparmayın vardır bilmediğiniz bir unsur sizi sazanlıktan mantıklı düşünmeye davet ediyorum

  zaten bakılır varsa tezatlık ihale iptal edilir
 • teklif eden sayısının sadece 1 olduğu ihale sonucu gerçekleşmiştir. günlük değil, aylık maske olabilir. ekremciğime dokanmayın.
 • evet ben de eczaneden 50'li paketini 50 liraya satın aldım. maskenin 1 liralık olduğunu teyit ediyorum. (girdiğim tüm eczanelerde aynı fiyat çekildi, standart bir ürün olduğunu tahmin ediyorum)

  ciddi olarak araştırılması ve üzerine gidilmesi gereken bir iddiadır. hemen aktroll, oktroll vs. gibi basit tartışmalara girmeye gerek yok. yolsuzluk konusunda geçen dönemleri nasıl eleştirdik ve oylarımızla gitmelerini sağladıysak, yeni gelen yönetimi de hizada tutmalı ve gereğini yapmalıyız.

  geçmiş akp yönetimlerinin yolsuzluklarıyla karşılaştırıldığında meblağ küçük ve önemsiz gibi gözükebilir ama kamu kurumu iradesinde esas olan ilke ve prensiplerdir. bugün bu prensiplerden milim ilerler ve bizim adayımız diye göz yumarsak, yarın önünü alamayız.

  önemli edit: ibb sözcüsü murat ongun'un açıklaması
  özetle alınan maskelerin otobüs şoförlerinin kullanımına uygun, eczanelerden aldığımız ürünlerden farklı olduğunu söylüyor.

  (bkz: ben tatmin oldum)
 • yaklaşık maliyet 296.670tl iken 280.000tl ye almışlar, 16.670tl kardayız yani.

  bizim tıytırık 1tl olan maskelerimizden değildir diye düşünüyorum. şayet öyleyse açıklama yapılmalı.
 • ihale bile yapmadan yandaş müteahhitlere belki de normal fiyatının iki katına verilen milyarlarca liralık beton işlerine sesini çıkarmayan veledi zinalar gelmiş burada 2 liralık maske için ortalığı havaya kaldırıyor.

  edit : özelden gırla yazanlar olmuş, ona ses çıkarıp da buna neden ses çıkarmıyorsun diye. ben bu mesajımla imamoğlu'nu savunmuyorum ki, siyasetçi değil mi hepsi aynı bokun laciverti. benim burada kızdığım şey, bir tarafta dağlar götürülürken gözlerini kapatanlar, diğer tarafta iğne ucu arıyorlar.
 • önemli olan 2.89 a alması değil ibb meclisinin böyle bir şeyi kabul etmesidir.
 • ihale doğrudur ama çarpıtılmaktadır. öncelikle ihale, numarası ile şuradan aratılıp ulaşılabilinir:
  https://ekap.kik.gov.tr/…rtak/ihalearama/index.html

  daha önceki entrylerde belirtildiği gibi toplam yaklaşık maliyet 296.670,00 try'dir. ihale bedeli ise 289.000,00 try olup maliyetinin 7670,00 try aşağısına anlaşılmıştır. ve bu maskelerin "cerrahi" olduğu belirtilmektedir. maske türleri konusunda detay bilgi sahibi olanlar da belirtecektir zaten, ama bizim aldığımız 1 tllik maskeler ile bu cerrahi maskelerin aynı olmadığı anlaşılacaktır diye düşünüyorum.

  ekleme: cerrahi maskelerin 3 türü var gördüğüm kadarı ile.
  https://www.szutest.com.tr/…eknik-gereklilikler.jpg

  ekleme2: bir tablo daha. ilgili standart en 14683: 2019 medical face masks - requirements and test methods.
  https://www.nelsonlabs.com/…esting-requirements.pdf

  ekleme 3: tse de bu standardı kabul ediyor.
  https://intweb.tse.org.tr/…076071111050106050106055
377 entry daha