şükela:  tümü | bugün
  • chp'li sayın ekrem imamoğlu ile hizmete kavuşmuş istanbul'a dair güzel bir haber. tayyip erdoğan ve akp bunu yapabilirler miydi? zam mı, vergileri arttırmasını bilirler bu akp'liler.

"istanbul büyükşehir belediye (ibb) başkanı ekrem imamoğlu, askıda fatura uygulamasıyla 100 binden fazla ihtiyaç sahibi ailenin faturasının ödendiğini duyurdu. imamoğlu, "ailelerden o kadar samimi mektuplar geliyor ki, türkiye’nin dört bir yanındaki tüm hayırseverlere teşekkürler" dedi."
  • acaba aktroller ne yazacak gece gece çekirdeğimi aldım bekliyorum.
  • ibb degil, hayirsever vatandaslar odemistir faturalari.
  • (bkz: sözcü linki veren davar)

affedersin de tık kazandırmak için mi yapıyorsunuz? 0.3 saniyede kapattım görünce. yeter.

saygılarımla

gözcü amcanız avni mutlu
  • faturalari ibb ödedi dememizin cumhurbaskanligi forsu ile giden yardım malzemelerinin reis'in selamı var diye dagitilmasindan bir farkı yok. ikisi de bizim paramız. yapmayın böyle hatalar.

ortamı oluşturmak tabii ki çok önemli ama burada faturalari ödeyenler sen, ben gibi kişiler. bunu unutmayın.
  • hassiktirin lan ibb mi ödemiş oluyor şimdi o faturaları?

sen igdaş ile faturaları yuvarla; 200 lira gelen haneye 500 lira itele sonra güyâ askıda fatura ile millete milletin faturasını ödettir ve çık ibb faturaları ödedi de yani pes tam bir müteahhit pazarlaması!

not: uhdelerindeki fatura tahsilat yetkilerine istinaden mükelleflerin borçlarını süresiz erteleme ya da tahsilatın kendisinden vazgeçme hakkı belediyelere tanınmış idi. zira ibb iski ve igdaş tahsilatlarından vazgeçmiş olsa idi; evet, 100 bin ailenin faturasını diğer bir 100 bin aileye kitelemez ve 16 milyonun önünü açar rahata erdirirdi!

ona götü yemeyen burada iş yaptık başarı sağladık diye reklam kasmasın bir zahmet!
  • (bkz: ibb aracılığı ile 100 bin ailenin faturasının ödenmesi)
  • ekrem imamoğlu ve chp sayesinde gerçekleşmiştir, hala konuşuyorlar. akp'liler millet ucuz ekmek yemesin, yardım almasın diye uğraşır ancak.
  • allah allah, demek ki ibb, ibb'ye 100 bin ailenin faturasını ödeyecek bağış yapmış.

işin diğer enteresan yanı da ak parti yardım yapınca sadaka kültürü diyenler; millete bidon beyinli, çomar, satılmış, makarnacı diyenler cehape yardım yapınca chp'yi övüyor. neden, çünkü omurgasız ve onursuz bir siyasal atatürkçü olmak bunu gerektirir.

(bkz: siyasal atatürkçü)