*

şükela:  tümü | bugün
  • chp grup sözcüsü tarık balyalı’nın paylaştığı verilerdir.

edit1: bazı yazarlar konuyu normalleştirmek ve sulandırmak adına zabıta aracı olabilir mi demiş. çok akıllı(!) yazarlar, devriye gezen polis araçları kiralık mı? itfaiye? kiralık araçların çoğu makam ve akp tarafından özel tahsis verilen araçlardır.

--- spoiler ---
    22 milyar lira olarak hesaplanan 2018 yılı borcu yeni rakamlara göre 27 milyar liraya ulaşan istanbul büyükşehir belediyesi’nin (ibb) 1717 tane araba kiraladığı ortaya çıktı. bu rakama göre ibb’de her 8 kişiye 1 araç düşüyor.

chp grup sözcüsü tarık balyalı:
    ibb’de yönetici kadrosunda 8 genel sekreter ve yardımcısı, 28 daire başkanı, 100 müdür, 29 müdür yardımcısı ve 478 şef. toplam kaç kişi etti 643. bunların dışında resmi kurumlara verdiğimiz ya da görev için kullanılan araçları da ekleyelim bunlara. sayı olsun 800, belediyemizde bulunan 643 yöneticimizin hepsine bile kiralık araç versek geri kalan en az 900 tane kiralık araç nerede? orada, burada, o dernekte, bu vakıfta..
    --- spoiler ---
    link01
  • ben açıkçası kiralan araç sayısından ziyade nereden kiralandığını daha çok merak ettim.
  • itibar göstergesidir, tasarrufu olmaz.
  • paralarin nereye savuruldugunu gordugumuz durumdur.

sonra neden yap islet devret, neden toplu tasimaya zam, ona zam buna zam..

birilerinin tweet atip veri caliyolar dedigi veriler bunlardi heralde, korkuyorsunuz bu verilerin gosterilmesinden degil mi..
  • personel servisi olabilir mi ? her müdüre bir araç da kiralamamışlardır heralde. gerçi yapsalar şaşırtmaz
  • aç köpekler yönetici olursa böyle sikerler.
    hep dedim kardeşim, kasanın başına zaten zengin olan birini, ufaklığından beri para içinde büyümüş birilerini getirilmeli. böyle aç oturunca masaya hamuduyla götürüyorlar.
  • az bile...! istanbul gibi bir metropol için en az 2023 tane araç kiralamalıdır.
    (bkz: 2023 yılında kişi başına gelir 25 bin dolar olacak)
  • o paralarla öğrenci biletleri tamamen, su fiyatları belli bir tüketime kadar ücretsiz olabilirdi. istanbul’da yaşayan insanla için harcanması gereken paralar birilerinizi zengin etmek için harcanıyor(sa) ve hala akp’yi savunan insanlar varsa sormak istiyorum, neyi savunuyorsunuz?
  • bunları kimlere tahsis etmişler acaba. araç bu kadarsa kim bilir kaç kişinin aylık telefon parasını ödüyoruz.
  • bir kişiye sekiz araç düşmesinden daha iyidir. payıma düşen haram olsun.