şükela:  tümü | bugün
  • ibb’nin, binali yıldırım’ın seçimi kaybetmesine rağmen, lehine dün gece de bilboardlara asmaya devam ettiği afişlerdir.

kaynak

edit: 31 mart 2019 yerel seçimlerinin “hakkıyla kazananı”, istanbul büyükşehir belediyesinin yeni başkanı ekrem imamoğlu’dur.
  • sefaköy üst geçitlerinde şuan mevcut olan afişlerdir.
  • sabah sabah anadolu hisarı'nda afişleri görünce 'anadolu hisarı değil karahisar mübarek' dememe vesile olmuştur.
    hadi seçim sabahı birkaç küçük enişte çıktı, tutamadınız ve dedi ki 'gitti beka' astı afişleri bir gazla ama görüyoruz ki bu afişler seçim biteli 2 gün oldu ama kalkmadı, bilakis başka başka yerlere de asılmaya başlandı.

hani demokrasiydi ? hani milli iradeydi ?

diyelim ki bu afişler zaten patladı ellerinde onlar da 'asalım ne olsa imamoğlu gelince kaldırtacak' dediler . bu tabakta az kalan yemek değil ki 'biraz daha kaşıkla da çöpe gitmesin' mantığında olsun !

2005-2006 futbol sezonu malumunuz son hafta fenerbahçe denizlispor ile berabere kalmasıyla şampiyonluğu galatasaray'a kaptırmıştı.
    böyle bir olaya ihtimal ihtimal vermeyen bir grup fenerbahçe taraftarı üzerinde koca koca '2005-2006 şampiyonu fenerbahçe! ' yazılı 10.000 adet tişört bastırmış ve şampiyon olamayınca özellikle 'kill for you' grubundan tanıdığım bazı kişiler o tişörtü inadına 2006-2007 sezonu başlayana kadar bıkmadan usanmadan giymişlerdi. takımlarına desteklerini bu şekilde göstermeleri doğru değildi.

konumuza dönersek, özellikle belediye çalışanları 'siz seçimi kazandınız ama biz reis'e tabiiyiz' mi demek istiyorlar ? belediye içinde böyle bir yapılanma olursa herkes bu durumdan zararlı çıkar . belediye başkanı hukuki olmayan bir eylem yaptığı için o görevlilerin iş akdini fesih ettirse particilik mi yapmış olacak şimdi ? o kişilere gerekli ihtar, uzaklaştırma vb. bir yaptırım uygulamasa bu sefer de 'sözünü geçiremedi' olmayacak mı bazı kişilerin gözünde ? hatta çok daha önemlisi böyle bir hukuksuzluğa cevaz vererek görevini layıkıyla yerine getirmemiş olmaz mı ?
    yapmayın, etmeyin... seçimi kazananlar sizin komuşunuz, iş arkadaşınız, aynı otobüse bindiğiniz vatandaş, düşman değil.
    yapmayın allah aşkına yapmayın...

not: galatasaray'lı değilim.
  • bence kesin kazanırız diye afişler bastırıldı şimdi bunlar elde kaldı ondan asıyor olabilirler .seçim kaybedildi neticede. 1 nisan şakası olabilir öte yandan
  • göztepe köprüsünden servise bindim ve kartala doğru gidiyorum ve farkettim ki tüm üst geçitlere köprülere istisnasız bu afişler asılmış.

nasıl bir psikolojidir nedir anlamak mümkün değil ! acaba tebrik mi ediyorlar, biz değil de gönül belediyeciliği kazandı diye !
  • ekrem imamoğlu kazanmıştır. oylar yeniden sayılsa ve binali önde çıksa bile, aa’nın spekülasyonu ve rte’nin ankara konuşması çok büyük spekülasyona ve karmaşaya neden olacak. bunu göze almazlar. alsalardı 31 mart gecesi alırlardı.

dolayısıyla sadece çamura yatmaktır, anlamı yoktur.
  • bir zahmet bu afişlerin parasını kim ödüyor onu da bir köşesinde belirtilerse hesabını sorma fırsatı olur.
  • vay arkadaş kaybetmeye tahammülleri yok. bunlar birinci parti olmaktan düşerse çıkın ülkeden burası benim yerim falan diye kovacaklar bizi sanırım.

ya da bu pankartları asan belediye işçilerinin bir şeyden haberi yok, seçim öncesi aldıkları talimatı yerine getiriyorlar. görmedim, duymadım, bilmiyorum hesabı.*

bu ne hırs aklım almıyor. kaybettiniz işte, önünüzdeki maçlara bakın.

(bkz: kafamda deli sorular)
  • akıl karı olmayan afişlerdir.
    tüm sandıklar açılmış, sonucunda da ekrem imamoğlu başkan çıkmış, itiraz süreci de başlamış itiraz başvurunu da yapmışsın ama bu nedir şimdi? mide bulandırıcı.

ileride tiksinilerek anlatılacak bu halleriniz.