• kaçak olsun ruhsatlı olsun sahilde denizin dibinde büfenin bok işi yok. yiyeceğinizi içeceğinizi yiyinde gelin bi zahmet ihtiyacı olan 2 adım fazla yürüsün, dünyanın en güzel şehirlerinden birinde keyfimize göre sahilde yürüyüş yapıp seyredemiyoruz. teşekkürler emeği geçenlere.
  • sahiller halkındır. darısı ataköy’de denizin önüne duvar ören mimari felaketlere diyeceğim ama onların yıkılması bu saatten sonra çok zor. zamanında onlara da izin verilmeseydi çok uzun bir sahil şeridinde insanlar yürüyüş yapabilirdi
  • çok iyi olmuş. bundan önce de üsküdar'daki ultra çirkin halı desenli iğrenç yerler yıkıldı. darısı kadıköy'ün başına. semtleri ve merkezi bu kadar alakasız olabilir. kadıköy rıhtım çok çirkin. hemen orası da dönüştürmeli. bir de son ses müzik açıp tepinenler bitse tam olacak.
  • tek tek bakamadım, ibb'nin kadıköy taksim maltepe bağcılar vs bircok yeni meydan projesi var diye biliyorum.
    bazıları bitti( bağcılar) bazilari basladi ilerliyor ( maltepe) bazıları engellendi ( taksim) kadıköy ne durumda bilmiyorum.
  • valla yapacak bişey yok. milli iradeye saygılı olacaksınız. 20 milyonluk istanbul chp'yi seçti tamam mı chp ok? chp! kafanıza kazıyacağız: chp!
  • kadıköy rıhtımdan deniz yıllar sonra ilk defa görülebilmiştir.
  • ben de ne zaman görsem bunlar acaba kaçak mıdır, yasal mıdır diyordum. cevabı öğrenmiş oldum.
  • eline sağlık başkanım, darısı diğer tüm kaçak yapıların başına.
  • büfe dediğin yerler, neredeyse kazançlarına göre sıfır vergi veren ve boğazın en güzel yerlerine nasıl ve ne zaman çöktükleri belli olmayan yerler mi?

ücretsiz sahil bulamayan halk bari doğrudan boğaza ulaşabilsin. darısı diğer sahil kenarı işletmelere (!).
  • geçtiğimiz kış gibi çıkan ilk yıkım haberleri sırasından istanbul dışındaydım ve mart'ta geldiğimizde ibb kitapevi için iskeleye gittiğimizde bu ucube yapıyı görüp “ee duruyor hala, niye yıkmamışlar ki bunu da?” demiştik, neyse ki el atmışlar sonunda.

bu arada belki 40 senedir -ya da daha fazladır- orada duran büfelerin de artık kabk gibi yol ortasında değil de, belki daha derli toplu bir noktaya alınması ya da en azından görsel olarak daha şık/etrafın dokusuna uygun bir hale getirilmesi zamanıdır!
hesabın var mı? giriş yap