şükela:  tümü | bugün
  • ihale bedeli makul seviyede ise herhangi bir sorun görünmeyen, bilakis sevindirici bir durum. ibb'nin belediye'nin parasını en verimli şekilde, firma ayrımı yapmadan kullandığını gösteren bir done.
  • 1 liralık işi 10 liradan verdi ise herkes konuşmakta haklı, gelen gideni aratmasın.
    ancak 1 liralık işi 1 liraya kendi adamına yaptırtıyor ise zaten siyasetin gereğidir. zorlanmamak lazım anlamakta devir değişmiş.
  • vay efendim neymiş "ne güzelmiş" , neymiş "hakettiyseymiş" şaka mısınız lan siz?

yandaş diye gömdüğünüz firmaları şimdi aklıyor musunuz?

(bkz: 250 bin tl'ye fayton almak)
  • ibb'nin 2020 yılı için düzenlediği personel servisi ihalesi bugün gerçekleştirildi. ihaleye yıllardır ibb’nin araç ihalelerinin abonesi olan albayraklar holding başkan yardımcısı nuri albayrak'ın damadı adem altunsoy'un şirketi platform turizm’in de teklif sunması dikkat çekti. henüz değerlendirme aşamasında olan ihalede en iyi teklifi platform turizm’in sunduğu öğrenildi. albayrak holding bünyesinde akp'ye yakın yeni şafak gazetesi de bulunuyor.
  • eşi için doktorası var diyen ama yök’ün sitesinde böyle bir bilgi bulunmayan zatın verdiği ihaledir.
  • ihale gizli kapilar ardinda degil herkesin gozu onunde yapildi. herkes girebildi. en makul fiyat neyse o firmaya verildi. elbette herkesin bir gorusu olacak siyasi veya ideolojik ve bu normal. ihalelerde buna degil ihale bedeline bakilir.

kaldi ki;yandaslarin hepsini isten atsaydi belki gerekceli bir yorum olurdu ama uzulerek demeliyim ki basarisiz.
  • yandaş medya: imamoğlu'nun ne kadar iyi biri olduğu konusunda halkımızı bilinçlendirmek boynumuzun borcudur.
  • istanbul büyükşehir belediyesinin yeni araç ihalesini yandaş diye nitelenenlere vermesi durumu.
    bu bir iddia tabii.
    edit: düzeltme. *
  • sadece bu olay bile istanbul büyük şehir belediyesinin ihalelerde tarafsız olduğunu ve kamu yararını göz ettiğinin bir kanıtıdır.

adamlar alışmış kamu yararından önce, bana yakın mı benim adamım mı diye bakmaya. bunun aksi bir durum gördüklerinde gariplerine gidiyor normal olarak. lakin buradan size ekmek çıkmaz.

edit; yeni gördüm, yukarıda bir tip var adam daha olayı bile anlamamış. sadlaskdşakşdakdaslaksd
  • arkadasim bu ne fanatikliktir? kafayi mi yediniz?
    ekrem basgan ne dedi, seffaflik dedi, liyakat dedi.
    ihaleye isteyen katilir, seffaf bir ortamda ihale gerceklesir ve en uygun teklifi veren alir. ihaleye katilanlardan kaci acaba yandas degil, yahu yandas olmayan zengin mi kaldi?
    futbol takimi tutar gibi davranmayi birakin azcik objektif olmayi deneyin. peskes cekme durumu varsa da avazimiz ciktigi kadar karsi cikalim hesap soralim
    yeni baslayanlar icin gidilmesi gereken baslik: (bkz: sagduyu)