şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: hz ademin yedigi elmanin cinsel iliski olmasi)

  #5191316

  insan yaratılmadan önce cinler vardı , başka bir enerji formunda ve nefis sahibiydiler. inançlı ya da inançsız olarak bazıları dünya üzerinde yaşamlarına devam ediyordu. dünya üzerinde başka bir enerji formunda canlılık başladı. bu canlılık evrilerek insan oluştu. insanlar ve cinler farklı enerji formlarında dünya üzerinde beraber yaşıyorlardı. cinlerin enerji formu enerjinin saf hali insanların ki enerjinin katı haliydi. tabi ki bu durumda cinler sadece maddesel olarak insanlardan avantajlıydı. hızları , görüntüleri ve görüş açıları vs.

  cinlerden bazıları üstün inanç yapısına (ermişlik gibi diyelim) ulaşmıştı. yani yaradanın istediklerinden çıkmayan bir profilde daha yaşarken yaradana kafa olarak yaklaşmışlardı. bunların en başında da azazel adli bir cin geliyordu. allah'a yakınlık konusunda cinlerin en üstünü. nefsi ile yaşadığı halde yaradanı en iyi hissedebilenlerdendi. bu sırada evrimini tamamlayıp artık tam, gerçek ve üstün akıl seviyesine ulaşan insan formundaki enerji de yaradana ulaşabildi. bu hz adem'di ve onunla eş değeri olan hz havva idi. ( adem aslında insanoğlunu temsil eder)

  hz adem ve hz havva'nın bedenleri dünyada olsa da kafaları allah'ın yanındaydı yani azazel ile aynı seviyede bir cennette( bu cennet ölünce gidilmesi vaad edilen yer değildir) allah dedi ki hz adem'e saygı gösterin( secde edin) ben onu bir alt enerjiden yarattığım halde o da buralarda sizin ile aynı seviyede. bunu azazel kabullenemedi, ben sana onun benden aşağıda bir enerji seviyesinden olup aslında bir şey olmadığını göstereceğim deyince tabi evliyalığı elden gitti. sadece dünya üzerinde yaşayabilen yaradan'a yaklaşamayan formuna geri döndü.

  hz adem ve hz havva beden olarak dünyada ama kafa olarak bir cennete yaşamaya devam ediyorlardı. ama bedensel temasları yasaktı. azazel onların beden formuna yaklaştı ve onların tanışmasına ve sonra cinsel ilişkilerine(yasak elmayı yemelerine) ön ayak oldu. tabi cinsel ilişkide bulunan iki birbirini tanımayan insan(zina gibi birşey) iş bitince anladılar ki bu yanlıştı ve onlarında evliyalıkları elden gitti ve sadece beden olarak kaldılar( avret yerleri birbirlerine görünür oldu). bundan sonra cennetten onlarda kovuldu yani artık yaradan katına kafa olarak ulaşamayacaklardı. artık cinler kendi enerji formlarında dünyada ve insanlar katı enerji formlarında sadece dünyada yaşıyordu. cinler tabi ki bizim onlardan zayıf ve altta olduğumuzu ispat peşinde. biz de onun tersini gösterme yani yaradan'ın halifesi olduğumuzu gösterme ( yaradanın vahiy buyrukları ile) peşindeyiz.

  konuyu kısa olarak özetledim ve buradan şunların çıkarımı doğru oluyor.

  1. hz. adem ilk insan değildir, olamaz zaten. gökten zembille insan dünyaya yaradanın kudrediyle tabi ki iner ama bu yaradanın kendi sünnetullahı ile çelişir. bir kural vardır ve kurallar değişmez.
  2.hz havva yani kadın cinsi erkeğin yanında yancı değildir. erkekden sonra ya da kaburgasından da yaratılmadı. mitoz bölünme ile evrildiler zamanda.
  3.şeytan cennetten kovulmadı. bizim bildiğimiz cennet değil bu cennet. hem kovulmadan önce şeytan değildi.
  4.şeytan kovulduktan sonra cennete girmedi. hz adem ve hz havva'nın dünyada olan beden formuyla ilgilenebildi sadece.
  5.bu özet geçtiğim kıssadan insan neden yaratıldı, şeytan neden yaratıldı, ne gerek vardı, neden kıyamete kadar bir imtihan var gibi sorulara daha kolay cevaplar bulunabilir. ( tabi niyeti inanmak olanlara niyeti karalamak olanlara değil)
  6.bizim ya da cinler gibi ne enerji formları vardır da biz daha bilmiyoruz. belki bizim formlarımız okyanusu oluşturan damlalardan biri. bir şeyleri bir şekilde tamamlıyoruz vs.