şükela:  tümü | bugün
  • kurucuları itibariyle ibn-i haldun'un muhterem anısına, fikirlerine ve islam dünyasına kattıklarına küfür gibi bir üniversite olacak.

mesela: (bkz: #23979451)
  • (bkz: kusmak)
  • bu işte bir iş var dedirten üniversite. kurucu kadrosu kalabalık ama bunların çoğunda üniversitenin ana kapısını yapacak para yok, buyrun araştırın , bir ikisinde para var malum gemicikler filan ,o da üniversite kuracak kadar olmuşmudur bilmem. arkasında gizli belki de yakında açıklanır bir para kaynağı vardır , ilimle bilimle pek işi olmayan adamlar oldukları düşünülürse aileye "üç beş" kuruş kazandırması amaçlanmış bir proje gibi duruyor. hayırlı uğurlu olsun ,bol kazançlar. yatırımcı abimize de rastgele diyorum.
  • açılış programı şu şekilde olabilir;

- diyanet işleri başkanı'nın da katılımıyla, topluca dua edilmesi
    - duanın ardından erdoğan sülalesinin, toplu kurdele kesme merasimi
    - onur konuğu olarak açılışa katılan başbakan'ın, 'türbanlı bacılarımı okutmadılar, şimdi çok şükür o günler geride kaldı' şeklindeki duygu yüklü konuşması
    - bülent arınç, emine erdoğan gibi katılımcıların, yürekleri kanatan gözyaşları
    - layıkıyla mağdur olmak için, 28 şubat, ergenekon ve geçmişte yaşanan tüm askeri vesayete göndermeler, cumhuriyet dönemi ile yapılan kıyaslar
    - aylar öncesinden atanacağı pozisyonlar belli olan akademisyenlerin tantımı
    - kapanış.
  • genel kurulu üyelerinin, damat, kayınço, elti, enişte ve kayınvalide gibi statülere sahip kişilerden seçilmiş olması ile dikkat çekmektedir. sülale olarak da ne kadar müslüman olduklarını anlıyorum ben bundan. çok müslümanlar gerçekten ya maşallah maşallah. rabbim sevdiği kuluna veriyor tabii.
  • ismi değiştirilmezse, ismiyle çok dalga geçilebilecek bir üniversite. bi' harf yetiyor abisi. bir de orada okuyan bir haldun olmayagör.
  • arkadaş bu ne, onun eltisi bunun kaynanası. akademik vizyon, bilimsellik her yanından fışkıran üniversite.

(bkz: görümce mi gitmiş)
  • mezunların direk bakan olarak işe başlayabileceği bomba üniversite.