*

şükela:  tümü | bugün
 • öyle sanıyorum ki dünyanın kalıplarından sıyrılan ilk modern camisidir. cinsiyet, cinsel yönelim veya mezhep farkı gözetmeksizin herkese kapıları açacaklarmış. bir türk tarafından kurulmuş. hayırlı uğurlu olsun. ayrıca cami için seçilen isimler de bana göre gayet yerinde. birisi islam dünyasının göz bebeği, diğeri de hristiyan dünyasının.

  haber ektedir
  bu da adblock kullananlar için başka bir kaynak

  not: müslüman değilim fakat bir ateist olarak beni sevindirmiştir.
 • bnd camii.
 • peçe takanlar alınmayacakmış. o temeller götünüze girsin göt yalayıcı ibneler.
 • almanya'da yeni hizmete açılan ve kadın ve erkeklerin birlikte ibadet edebilecekleri 'liberal' cami. ismi, anlaşılabileceği üzere arap filozof ve islam alimi ibn rüşd ve ünlü alman şair johann wolfgang von goethe’den geliyor. cami, kadın hakları aktivisti, hukukçu ve yazar seyran ateş’in girişimiyle kurulmuş.

  ilgili bir haber - https://www.amerikaninsesi.com/…acildi/3905247.html

  ancak türk diyanet işleri başkanlığı, ne kadar üzücüdür ki bu camiyi kendisini ulema makamı sayarak kabul etmemektedir. işte bu, islamofobinin çirkin bir uygulamasıdır.

  http://gazetemanifesto.com/…i-dinimiz-hice-sayildi/
 • lgbti camii.

  sözlükteki islama alerjisi olanlar da hemen destek vermeye başlamış
  yahu anlayın artık! bu din sizin kalıplarınıza girmez! siz dinin kalıplarına gireceksiniz yahut başka bir inancı tercih edeceksiniz. böyle istihbarat destekli yavşaklıklar ile en fazla gündemi değiştirirsiniz!
 • amerikada kadın-erkek birlikte gidilen camilerin olduğunu duymuştum. islam dinini seçen batılılar için bu şekilde ibadet etmek daha kolay oluyormuş. herkes kendi dinini yaşar sevgili yazarlar. adı cami olur, kilise olur, cemevi olur, sinagog olur bize ne. verilecek bir hesabımız var. veririz.
 • diyanet'in camiye tepkisi:

  --- tepki ---
  "geçtiğimiz günlerde almanya’nın başkenti berlin’de gerçekleştirilen ve aziz milletimizin dikkat ve ferasetinden kaçmayan sözde, islamilik iddiası taşıyan bir girişim aracılığıyla yüce dinimizin temel esasları hiçe sayılmıştır. islam’ın temel ölçüleri açık ve seçik olarak kur’an-ı azimüşşan’da ve sünneti seniyye’de beyan edilmiştir.

  söz konusu haberlerde yer alan ve islam’ın temel bilgi kaynakları, ibadet ilkeleri, metodolojisi ve on dört asrı aşan tarihi tecrübesiyle bağdaşmayan uygulamalar, dini ifsada, bozmaya yönelik çabalardan başka bir şey değildir.

  bunun yıllardır fetö ve benzeri menhus yapıların öncülüğünde yürütülen bir din mühendisliği projesi olduğu açıktır. islam’ın on dört asırlık değişmez sabiteleri olarak devam edegelen bir ibadetini laubalice değiştirmeye kalkışmak asla bir fikir ve düşünce özgürlüğü olarak değerlendirilemez.

  bu tür girişimler karşısında bütün mümin kardeşlerimizin her türlü provokasyondan uzak kalarak hikmet ve teenniyle hareket edeceklerine olan inancımız tamdır."
  --- tepki ---

  https://diyanet.gov.tr/…erik/basin-aciklamasi/39837

  açıkçası başıma bir şey gelmeyecekse böyle değişimleri, farklılıkları destekliyorum. islam dünyası'nın hıristiyanlığın aksine reform sürecinden geçmemesi yüzünden zaten şu an yaşanan sıkıntılar. islam'da reformu kısmen türk-alevi kültürü gerçekleştirmiştir, gayet de başarılı olmuştur. selim-i evvel'in doğu anadolu topraklarındaki alevi katliamı gerçekleşmeseydi, islam coğrafyasının şimdiki durumundan fersah fersah ileri olacağını düşünüyorum.

  martin luther'in torunlarının coğrafyasında islam reformu'nun da tohumlarının atılacağına, bunun tüm islam coğrafyasına yayılacağına inancım tam. başka türlü islam'a güncelleme paketi geleceği yok. *
 • kayıtlara göre 2017’in ilk çeyreğinde müslümanlara karşı 208 saldırı olan almanya'da islamofobi'nin de önüne geçmek için güzel bir başlangıç değil mi? peki bizim yobaz gazetesi işlenmiş oduna basılan akit ne isim bulmuş buraya? fetö kilisesi.

  şaşırtmadı elbet. kılınan ilk cuma namazında geniş güvenlik önlemleri alınmış geçen hafta, neden? çünkü kurucusu seyran ateş'e ölüm tehditleri yağmış.

  ulan ironiye bak, müslüman bir kadın her türlü riski alıp böyle bir şeye önderlik ediyor ama gerçek islamcı'lar çıkıp bizim dinimiz o değil biz yobazız, islamofobiyle silahla kanla cevap veririz diye diretiyor. bir de anlamıyorum, fetö'nün bundan ne çıkarı olabilir? ne alaka mk.

  burka ve peçe takanlar dışında cami'nin kapısı herkese açık. kusura bakmayın ama sadece güvenlik önlemi olarak ben evime bile sokmam burkalı, peçeli birisini.

  buyur: diyanet’ten ‘ibn rüşd goethe’ fetvası: dinimiz hiçe sayılmıştır

  avrupa'da ve dünya'da milliyetçilik ve paralelinde faşizm hızla yükseliyor. böyle ara bulucu atılımlar desteklendiği vakit ancak yaşanabilir bir dünya olacak. inancı olmayan birisi neden destekler kardeşim bunu biliyor musun? çünkü kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz.
 • radikal islamcıların tepkisine neden olan ilerici cami. hz. muhammed'in öğretisine uygun şekilde kadınlara da erkeklerin yanında ibadet etme hakkı sunan önemli bir proje ama nedense türkiye'de dini temsil eden yapılar bunu kabul etmiyorlar. çünkü onların derdi islam'ı doğru, güzel, iyi yapmak değil, kendi kontrollerinde tutmak.

  http://www.dw.com/…al-islam-is-a-chimera/a-39396063
 • iddialara göre camiyi kuran kişiye ölüm tehditleri geliyormuş ve cumhurbaşkanı erdoğan da camiyi kapattırmaya çalışıyormuş. bunlar gerçekten de çok ayıp şeyler; zira allah'ın evi nerede ve nasıl olursa olsun kutsaldır...

  https://tr.sputniknews.com/…patilmasini-talep-etti/