şükela:  tümü | bugün
  • greencard ile abd'ye goc etmis youtuber bir cift. videolari hakkinda herhangi bir elestiride bulunanlari bloklama ve onlara sovme gibi bir huylari var. amerikadaki saglik sistemiyle ilgili konusurken, en son hastaneye gittiklerinde birkac dolar gibi bir sey odediklerini soylediler, bir takipcileri de bunlara basina gelen bir hadiseyi yazmis. eleman birkac bin dolarlik bir fatura odemis. sen misin bunlara bunu diyen, hakaretler vs havada ucusuyor. kafalarindaki neyse onun tek dogru oldugunu dusunuyor ve insanlara bunu empoze etme calisiyorlar surekli.

(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)

edit: ne diyim allah islah etsin. ayrica hastane faturalarini odemeyin, kacin diyen ustun zekalilari savunun. sonra neden yabancilar turk dusmani oldu, almanlar bizi sevmiyor diye aglama comar kardes.
  • amerikada bulunduğum zaman içerisinde, conilerin her boka(ice tea-coke-water) buz atma hastalığı sebebiyle boğazım şişti. türkiyeden götürmüş olduğum augmentin'i kaybettiğim için tekrardan antibiyotik almam gerekti. e orda eczaneye girip, "hayırlı işler hanfendi, bi augmentin rica edebilir miyim?" diye soramıyorsun. senden reçete istiyorlar. o reçeteyi almak için de hastaneye gitmen gerekiyor. sonuç olarak hastaneye gittim ve telefondan ilacın fotoğrafını gösterdim. önce ciddi bir şey olmamasını kontrol etmek için röntgen çektiler, sonra doktor muadili ilaç yazdığını söyledi. eyvallah..

walmart'a gittim ilacımı aldım, yalan yanlış olmasın 17 dolar falan vermiştim. eve iki hafta sonra fatura geldi, 90 dolar. şaka yapıyorlar heralde derken 1 hafta sonra başka bir fatura geldi, 800 dolar. 2 gün sonra başka bir fatura geldi 2300 dolar ama erken ödersem 1800 dolar.

bu faturaları alıp hastaneye gittim ve "i didn't give birth here" dedim. are you nuts dedim? what kind of fatura are you sending me dedim. karşılığında 90 doların röntgen için olduğunu, 800 doları hastaneyi kullandığım için ödemem gerektiğini, 2300 doları ise doktorun kestiğini öğrendim. dedim ki ödemezsem neeeooolur? ileride kredi alamayacağımı söylediler. nakit 100 dolar veririm dedim lakin kabul olmadı.

kısacası, bir antibiyotik için 3190 dolar ödemek istiyorsanız verin kardeşim bilginizi, ha yok istemiyorsanız hastanedeki esmer ablanın dediği gibi, don't worry, american tax payers will pay it for you.

not: proudly çomar.
  • oldukça samimi bir youtube kanalı.
  • galiba artık vidyo yüklemiyecek arkadaş
  • samimi ikili. gerçekten zorluk yaşamışlar -en azından ben o elektriği aldım- ilk yurtdışı deneyimimde benimde yaşadığım türden bir tren anısı vardı. biran o an yaşadığım psikolojik durum gözümün önüne geldi. ama saf anadolu gençleri olduklarını düşünüyorum. yeşim'in cesaretine hayran kalmamak mümkün değil elbette. ha keza ibo'nun kola fiyatlarını görünce gitmeye kesin karar vermesi de güldürmedi değil.
  • videolarına bu gün youtubeda denk geldiğim ve bana oldukça samimi gelen eski youtuber.
    eski dedim çünkü youtube'u bırakmış. bırakma sebebi de densiz densiz yorum yapan, hakaret eden elemanlar. ya gerçekten biz neden böyleyiz? yabancıların youtube videolarının altına bakıyorum mesela gayet güzel ingilizceyle seviyeli yorumlar, tartışmalar, çok hafif küfürler vs.
    ulan bi de bizim youtube videolarının altına bak. millet ne ana bırakıyor ne bacı ne din ne dil ne ırk.

hayır olan bu tarz bilgi içerikli yayınlar yapan insanların bilgisinden, tecrübelerinden vs. faydalanan bizim gibi insanlara oluyor. bu küfür edenler hakaret edenler hem içerik üreticisinin canını sıkıyor hem bizim.
    ahhh ahh konuşsam daha neler konuşulur ama kime ne anlatacaksın işte.
    eğer burayı okuyorsanız da şunu söylemek istiyorum. ibo abi, yeşim abla ben çok beğendim tarzınızı. lütfen devam edin videolara (: