şükela:  tümü | bugün
 • iphone'a yarar, zaten iphone'da aman da kitap okumak falan diye cebine sokabildiği bir cihazda otu boku her naneyi yemek isteyen bir insan olarak, gider alırız, olmadı indirilmişini korsanını falan bulmayız (tabii ki!) cihazımızda tatlı tatlı takılırız böyle kütüphane raf şekilli falan.

  sevdim ben bu işi.
 • 600 kitaba yakin turkce arsiv var, isteyene link atarim.

  tanim: turkce karakter sikintisi veya epuba cevirmelerinde calibri ile beraber kullanilmasi tavsiye edilen programdir.

  linki alan arkadaslara keyifli okumalar
 • ibooks'a epub formatli kitaplarinizi import etmek icin:

  - dunyanin en buyuk ebook arsivlerinden birine sahip gen.lib.rus.ec ya da benzeri sitelerden istenilen kitaplar indirilir.

  - bunlar herhangi bir mail servisi ile icloud.com uzantili mail adresine gonderilir.

  - apple'in mail app'inden bu mail acilir, tap to download denir, ustune bir kez tiklanir ve cikan popup'dan ibooks ikonuna tiklanir.

  ayrica soktugumun apple muhendisleri bu import islemi icin daha basit bir yol da sunmaz.
 • genel olarak yorumlara bakılınca müthiş bir kütüphane izlenimi yaratıyor.. ama babacım bunun kütüphanesinde bir bok yok afedersin.. us store üzerinde muhteşem kitaplar olabilir ama bizim turkish store klasiklerden geçilmiyor. nasıl bu kadar beğenilmiş anlam veremediğim bir app bu...

  not: aynı app'ten mi söz ediyoruz bilemedim...
 • iphone 3g'de 1993 yavasliginda olmasa ios4'e ne ovguler duzecegim, amma velakin, su ibooks sayesinde biraz gonlumu aldi. uygulama yavas da degil hayret edersin, kitlenmiyor. okuma arayuzu de cok guzel -ipad'de nasildir tahayyul edebiliyorum. dizicem boyle sira sira kitaplari, vurucam kirbaci!
 • bu uygulamada okuyacağınız pdf ve/veya epub'ların boyutunu ayarladığınızda programı kapatıp 1 hafta sonra yeniden açtığınızda o ayarlar saklı kalır ve siz aynı ayarları her seferinde yeniden yapmazsınız. kaldığınız sayfada ayraç gibi bir işaret bırakabilir ve okumaya direkt oradan devam edebilirsiniz.

  daha sonra android 4.0 ics bir cihaz kullanmaya başlarsınız ve sözlükten birileri bu 2 özelliği sağlayan google play store ürününü size bildirsin diye beklersiniz. aldiko diye bir uygulama var ama onda bu özellikleri -varsa da- bulamadığınızı belirtirsiniz. her sayfa değiştirdiğimde yazılar neden küçülüyor ve ayraç nerede acaba diye arar durursunuz.

  (bkz: kime diyorum)
 • indirir indirmez, the hitchhiker's guide to the galaxy, the gospel of the flying spaghetti monster ile vira bismillah dediğim süperalles uygulama. dağ - tepe, gece - gündüz kitap okunuyor meretle. hem de heryere rahatça taşıyarak.
 • e-kitap okuyucumun pabucunu dama attırdı yeminle. iphone* ile okumama rağmen büyük keyif aldım. ipad almayı bile düşünmeye başladım. galiba apple'a geçiş yapanlar, böyle böyle fanboy olmaya başlıyorlar.

  işin güzel tarafı, hackintosh'umla da kullanabiliyorum. bilgisayara geçiş yaptığımda telefonda kaldığım yerden okumaya devam ediyorum. icloud'a yedekleme olayı çok iyi. kendi epub'larımızı ibooks ile okuyabilmemiz de çok iyi.

  yalnız türkiye mağazasındaki kısıtlamalar hoşuma gitmedi. abd mağazasına geçiş yapınca bir ton bedava e-kitap olduğunu gördüm. özellikle programlama kitapları ağzımın suyunu akıttı ama türkiye'den giriş yapınca indiremiyorum o kitapları. java diye aratıyorum, java adasıyla ilgili kitaplar çıkıyor. boynum bükük kaldı bu konuda. belki abd hesabı açsam indirebilirim ama eriniyorum. neyse hayıllısı olsun.
 • store kısmını çok bilmemekle birlikte, "başka kaynaklardan" edindiğim pdf ve epublarımı os x 'de okumak için kullandığım harika apple uygulaması. sistemde zaten kurulu geliyor.

  pdf ve epub destekler, her şeyi iphone/icloud ile sync eder, kaldığın sayfayı hatırlar, not aldırır, işaretleme yaptırır, kitaplıkları istediğin gibi düzenleme, kategorileme imkanın vardır. özellikle epub okuyucusunun arayüzü de çok güzel ve kullanışlıdır. platformu öne taşıdığını düşündüğüm, bunun kadar düzgün çalışanını başka yerde henüz görmüş olmadığım dev hizmettir.

  mağazasına şöyle bir baktım şimdi, tr mağazada klasiklerden başka pek bi' halt yok ama us mağazası iyi gibi.
 • 16 gb ipad 3 alacakken, 64 gb ipad 2 aldıracak olan uygulama.

  ---------------------------------------------------------------------------------

  pdf kitap indir