şükela:  tümü | bugün
  • ortadogu ve irak arastirmacisi, oxford`da hoca, genc, karizmatik aydin kisi... iraktaki aile ve yakinlari, gerginlik surecinde "ulkene geri don, ne isin var amerika`da" derken bunlara gulup gecti; iyi de etti...
  • 2004-2005 güz döneminde sabancı üniversitesi'nde middle eastern politics and government dersini verecek şahıs.
  • okulda* kasiyla gozuyle bilgisiyle aksaniyla daha ikinci haftadan efsane olmus kisi. kendisinden ders alamamanin ultra ezikligi icerisindeyim sozluk.
  • aslen necefli olan, irak vatandaşlığının dışında ingiliz ve amerika vatandaşlığına sahip olan kişi. israil internet sitesinde yayınladığı raporun amerika ve ingiltere tarafından değiştirilip, akabinde ırak savaşının başladığı ve saddamı bitiren adam olarak manşetlere yükselen sabancı universitesi hocalarından.
  • sabanci üniversitesi model birlesmis milletler(2004) konferasinda aramiza katilmaktan hiç ama hiç gocunmayan her zaman, acilis konusmasinda ve yemeginde,tekne turunda,kapanis konusmasinda,yanimizda olan sabanci üniversitesi doktora üstü arastirma görevlisi.karizmatikligi ve en önemlisi zekasi bayan hayranlarinin sayisini exponensiyel olarak arttirmaktadir sözlük...
  • sabancı üniversitesi'yle bir senelik anlaşma yapmış olan, eğer şartlar olgunlaşırsa kalışını 1 sene daha uzatacak hoca. 2004-2005 bahar döneminde, conflicts in middle east dersini verecektir.
  • sabancı universitesinin gercekten kıskanılabilecek tek ozelligi boyle bir adamı kadrosunda bulundurması olsa gerek. bu kadar canayakın samimi aynı zamanda yakışıklı zeki...ah sozluk ah...
    annesi babası ıraklı olmakla beraber kendisi amerikada dogmuş ve buyumuştur , 11 eylul sonrası bir süre ingilterede yaşamış ardından ırak'a donuş yapmıştır. fakat guvenlik nedenleriyle orada kalmak istememiş ve istanbula gelmiştir. sabancı universitesinde calışmakla beraber kampusten nefret etmekte ve modada yaşamaktadır, ingilizce arapca farsca ve italyanca konuşabilme yetenegine sahiptir. turkceyi de ogrenmeye calısmaktadır.
    ayrıca evet, allah sahibine bagıslasındır..
  • hayattaki rezillik tecrübesini bana ilk kez yaşatan insan... günlerden bir gün, bu güzel insan*bizim kanala, bir programa konuk olmak için geldi. onu ilk kez o zaman gördüm. bu olay doğal olarak hemen bizim kızların yanına gidip fiskos yapmamı gerektirdi ki adam feci halde yakışıklıydı... aramızda "tan sağtürk'ün esmeri" "bu kesin manken" "hangi filmde oynuyodu bu ya dur hatırlayacağım" gibi yorumlar yapmaya başladık. ne bilelim oxford'da hoca olduğunu. tam o sırada adamın ingilizce konuştuğunun farkına vardık. bu olağanüstü birşeydi fiskoslarımıza ona daha yakından bakarak devam edebilecektik. neticede dediğimiz hiçbirşeyden anlamıyordu... bir süzmeler, bir kesmeler, parmak kontrolü*gırla gidiyordu. sonra iyice açıldık yüksek sesle konuşmaktan çekinmedik. benim sevgili arkadaşım kara böcük, "nazoly bu adam tam sana göre" derken, ben de "evet ya şu gözlere bak" diye karşılık veriyordum. güzel güzel eğleniyorduk. kötü* haberi ertesi gün aldım. ben işyerimden çıktığım sırada kara böcük bi vesileyle adamla konuştuğu sırada bu 5-10 dil bilen adam türkçe "nazoly kim?" diye sormaz mı? gel buradan yak... meğersem bu 5-10 dil bilen çok güzel insan türkçe öğrenmeye heveslenmiş, bu heves ile ne dediğimizi de anlayıvermiş. neymiş... her maraşi'nin eti yenmezmiş...
  • son dersinde* bilgisayarın at kişnemesi tadında olan virüs uyarısına (bkz: kaspersky antivirus) oha ve bürst gibi efektlerle karşılık vererek ogrencilerini dumura uğratan akademisyen..