• ankara cumhuriyet savci yardimcisi doğan öz ve muzaffer üstünel isimli gencin katili ülkücü.1997 mhp kurultayinda genel baskan adayi olmustur.
 • 75 yasinda is yerine yapilan el bombali saldirida hayatini kaybeden kisi.

  "aleme girdi mi hakikaten cikmak olmuyormus" dedirtmistir.
 • doğan öz ün cinayet davasında tam dört kez idama mahkum edilen ve de tam dört kez bu kararın bozulmasıyla, nihayetinde beraat eden, zamanın gladio güdümlü ülkücü menşeiyli oluşumlardan peydah olan şuursuzlardan biri.
 • necip hablemitoglu suikasti'nin faili oldugu ve susturulmak icin olduruldugu iddia edilen kisi.

  radikal gazetesi, 26 mart 2008 tarihli nushasindan alinti:

  ******
  iddialara göre; doç. dr. necip hablemitoğlu'nun 2002 yılında ankara'da evinin önünde öldürülmesi olayını ergenekon örgütü yapmıştı. bir kişi savcılığa başvurarak ibrahim çiftçi'nin hablemitoğlu cinayetinin faili olduğunu söylemişti. bunun üzerine şüpheli olarak ifadesi alınan çiftçi'nin örgütün talimatıyla öldürüldüğü iddia edildi. erdinç utaş, ibrahim çiftçi'yi alsancak'taki kafeteryaya el bombası atarak öldürmüştü. cumhuriyet gazetesine düzenlenen saldırıda olduğu gibi onun da attığı bombalardan biri patlamamıştı. bu davanın sürdüğü izmir 1. ağır ceza mahkemesi, cinayette kullanılan bombaların ümraniye bombalarıyla aynı kafile ve modelden olup olmadığını adli tıp kurumu'na ve ergenekon operasyonu savcısına sordu. ergenekon savcısından mahkemeye gelen yanıtta, ümraniye'de ele geçirilen bombalarla, çiftçi'nin öldürüldüğü bombaların aynı kafileden olduğu belirtildi. çiftçi'nin hablemitoğlu cinayetiyle ilgili ifadesinin alındığını hatırlatan savcının, sanıkların bu eylemi tek başına yapmadığının, muhtemelen bir yerlerden aldığı talimatla yaptığının değerlendirildiğini, ergenekon'la irtibatlı olup olmadığının araştırıldığını anlattığı öne sürüldü.
  ****

  tamami icin: http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=251255
 • savcı doğan öz'ün cinayet davasında dört kez idama mahkum edilmesine rağmen bu kararın bozulması sayesinde beraat eden katil. olayın en ilginc yani beraat ettiğine kendisinin de inanamayıp "beni öldürtmek için salıyorsunuz" diye bağırmış olmasıdır. ah benim zavallı ülkem...
 • devletin gercek yuzunu gosteren katil. hayir bu devlet saygiyi haketmiyor.

  [http://bianet.org/…-ozun-katilini-beraat-ettirdiler http://bianet.org/…-ozun-katilini-beraat-ettirdiler]
 • "savcı doğan öz'ü öldürdü. bahçelievler katliamında 7 tip üyesi genci öldürdüğü iddiasıyla yargılandı. dört kez askeri mahkemece idama mahkum edildi. askeri yargıtay da her seferinde 'eksik soruşturma'dan kararları bozdu. dördüncü kez verilen idam cezası, askeri yargıtay tarafından onandı. ancak bu sefer başsavcılık itiraz etti. itiraz üzerine daireler kurulu tahliye kararı verdi. çiftçi beraat etti. çıktıktan sonra iş hayatına atılan çiftçi mhp genel başkanlığı'na da adaylığını koydu."

  e. mavioğlu & a. şık, kırk katır kırk satır cilt 1, 2010, s.34

  ayrıca (bkz: kırk katır kırk satır/@shelbyl)
 • 12 eylül belgeseli'nde kendi ağzından öğrendiğimiz üzere dönemin askeri hükümeti tarafından asala ve pkk terörünün bitirilmesi için göreve çağrılmış katil. savcı öldürmekten * hüküm giymesine rağmen hala daha resmi merciler tarafından tetikçilik görevine geri çağrılmasına bu devlete saygı duyan bir vatandaş olarak sadece yuh ve yazıklar olsun diyebiliyorum. gerçekten bazı şeyler bu adamın ve bunun gibi diğer eline kan bulaşmış bazı ülkücülerin * yanına kar kalmış.
 • 21 kasım 1958 ankara doğumlu ülkücü aktivist ve işadamı. henüz genç yaşlarında ulus ülkü ocağı reisliğine yükselmiş ve ülkücü camiada aktivizmiyle sivrilmiştir. bahçelievler katliamı ve doğan öz cinayeti nedeniyle 1978'de gözaltına alınmış ve işkence görmüştür. idama mahkum olmasına karşın 1985'te beraat etmiş ve çiftçi limited petrol şirketi'ni kurarak zengin olmuştur. 1997'deki olaylı mhp kongresinde genel başkan adayı olmuş ancak seçilememiştir. son yıllarda eski ülküdaşı mehmet ali ağca hakkında yaptığı açıklamalarla gündemdedir.
 • aynı zamanda karabük üniversitesi imalat mühendisliği bölüm başkanlığı görevini yürüten profesördür.
hesabın var mı? giriş yap