şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hacettepe sosyal hizmet bölümünün emektar hocalarından. sosyolojiden, felsefeye kadar bir çok alanda derin bir bilgi birikimine sahip, ayaklı bir ansiklopedi gibidir. özellikle sosyal hizmetin bilgi boyutunda faydalı olan bir çok kaynağa imza atmıştır. naif üslubu ve humanist yaklaşımıyla çevresindeki bir çok insanın gönlünde taht kurmuş birisidir. onca bilgi birikimine ve alanındaki bir çok şeye kaynak yaratmak açısından öncülük etmesine rağmen olağanüstü bir mütavaziliğe sahiptir.

    bazı trajik kendine akademisyen örneklerin damga vurduğu bir bölümde, öğrenciler ibrahim hoca gibi isimlerin varlığıyla teselli olurlar. fakat kendisi gibi en az bir kaç tane daha akademisyen modeline ciddi anlamda ihtiyaç olmasından ötürü acilen klonlanmasında fayda vardır. ki örneğin; bir dersi ibrahim hoca'ya ilaveten başka hocalar da veriyorsa, öğrencilerinin kendisinin dersini seçme taleplerindeki patlamalarından mütevellit derslerinde acayip yığılmalar görülür. kota sistemi bile bu durumu ciddi anlamda dengeleyememektedir. hatta bu dönem bir dersinde 250 küsür öğrenciyle rekor kırmıştır. kendisi insanüstü bir çaba ve iyimserlikle bu durumdan hiç şikayetçi olmasa bile işi gerçekten zordur.
  • öğrencilerinin bir konu hakkında fikrini almadan önce lisanstan doktoraya kadar tüm ögrencilerine "değerli hocam siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz" diyerek duyabileceğiniz en naif üslupla söz veren ve hatta bir rivayete göre yere düşen kopya kağıdını alarak öğrencisine verip "hocam sizden resmen bilgi fışkırıyor" diyen, üstüne sınavdan sonra da sınava katıldığınız için teşekkür eden efsane bir hocadır.
  • sosyal hizmetlerin bu kadar yaygınlaşmadığı tek tük bölümün olduğu zamanlarda okuyan herkesin tanıdığı saygı duyduğu naif hoca
  • ibrahim cılga hoca kadar öğrencilerine düşkün ve öğrencilerine değer veren herhangi bir hoca olabileceğini düşünmüyorum. bütün öğrenciler ibrahim hocayı sever. tabii biraz şişik notlar vermesininde etkisi vardır.