aynı isimde "ibrahim çolak (cimnastikçi)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • 1881 istanbul doğumlu türk siyasetçi asker.kurtuluş savaşında üst düzey komutanlık yapmış
 • ankaralı bir derviş.
  ihtiyar kitabevi'nin her şeyi.
  yüreği ümmet sevdası ile çarpan delikanlı bir mücahit.
  mısır ve suriye başta olmak üzere dünya üzerinde müslümanların katledilmesini protesto etmek amacıyla ankara'dan istanbul'a yürüyen bir adam.

  http://yenisafak.com.tr/…a-yurudu-15.09.2013-564710
 • ibrahim çolak, derviş öykücü. asri zamanlar münzevisi, koca yürekli bir adam. ankara'da işlettiği kitabevinde dünyaya posta koyar ve şahit olduğu tüm yaraları mutlaka sarar. çorbası içilir, kahvesi yudumlanır, muhabbeti dinlenir.
 • kader size susun demişse, bağırmayın.
  -ibrahim çolak
 • ümmetin derdini gönlünde taşıyarak ankara'dan istanbul'a yürümüş bir mübarek yolcu idi; şimdi ise 15 temmuz kalkışmasına inat, istanbul'dan ankara'ya, omzunda bayrağı ve yüreğinde milleti ile yürüyor.

  bu toprak, gayreti samimi ve istikameti düzgün böyle insanlar sayesinde güzel!
 • elbet steakhouse kurucu ortağı.
 • jimnastikte altın madalya kazanmıştır. kendisine saygılarımı iletiyorum. gerçekten büyük iş.
 • trt spordan tutun da fig in verdiği görüntülere dek videolarını izleyince 5 yaşındaki kızımın iki sandalyeyi birbirine yaklaştırıp kendini yukarı doğru kaldırarak sallanmasına;2 yaşındaki oğlumun da odada taklalara yeltenip,halıda sağa sola kendini savurarak “ben de onun gibi yapyımm” demesine vesile olan zeki,çevik,ahlaklı,başarılı ve çok yakışıklı sporcudur.

  belki okur da görür.gönüllerinde sevinç ve hayranlık yarattığınız iki minik hayranınız var bizim evde.

  yolunuz açık olsun.
 • yazar olan ibrahim çolak sanırım yazarların taciz olayında bir "eril faillik" yaşadığı için yaşamına son verdi en azından şimdilik öyle görünüyor
 • ihtiyar kitabevi'nin sahibiymiş. kendisini tanımıyordum. @leylasalinger hanımefendi tarafından ifşalanan biriydi o şekilde haberim oldu. ekşi'de hakkında ne yazmışlar diye baktım "yüreği ümmet sevdası ile çarpan delikanlı bir mücahit" denmiş. wow. nasıl biliniyormuş, nasıl görünüyormuş meğer. leyla hanım'ın
  "belki sizin de dilenecek bir özrünüz vardır ne dersiniz var mı öyle bir planınız?" diyip ibrahim çolak'ı mentionlaması üzerine ibrahim çolak " elbette ki üzüp incittiğim, özrün ötesinde helalleşmek istediğim insanlar var." tweetini attı.
  hemen sonrasında ise;

  "kendimi böyle bir sona hazırlamamıştım. iyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım.

  saatlerce, günlerce yazabilirim ancak bu hiçbir şeyi geri getirmez.

  ben, şu saatten sonra eşimin, evlatlarımın, dostlarımın yüzüne bakamam." tweetini profilinde paylaştı.

  intihar notu gibi tweetler atıyor. gayesi nedir henüz anlaşılmış değil ama stratejik melankoli ise kimi insanlar üzerinde işe yarıyor gibi duruyor şimdilik. kendinizi affedin yeaaaa falan yazan var yuh! her zaman acıdığınız, empati kurduğunuz insan nasıl oluyor da tacizci oluyor ya? kaçmayın ibrahim bey kaçmayın! delikanlı bir mücahitken tacizci olduğunuzun ortaya çıkması uykularınızı kaçıracak, yüreğinize oturacak tabii ki.

  ilgili tweetler;
  https://twitter.com/…evi/status/1337097156625391616
  https://twitter.com/…evi/status/1337084982771265541

  edit: kendinizi affedin diyen kullanıcının olaydan haberi yokmuş sanırım. ibrahim çolak'ı arayıp haber alamadığını yazan birisi de var. leyla hanım hassasiyet göstermiş ve tweetini silmiş.

  edit2: intihar ettiğini doğrulayan bazı tweetler atılıyor. https://twitter.com/…rek/status/1337122479526055936
  mehmet aycı da doğrulayan tweet atmıştı fakat silmiş.

  edit3: okuduklarım karşısında şaşkınım, gerçekten kör ölür badem gözlü olur. eli kanlı katilin bile kendini savunma hakkı varmış. kardeşim savunsaydı kendini. kim aldı elinden? kendine haksızlık edildiğini düşünüyorsa da hem yazsaydı hem yasal yollarla arasaydı hakkını. nitekim de arkasında pek çok insan bulurdu.