aynı isimde "ibrahim çolak (cimnastikçi)" başlığı da var
  • üniversite hayatımın içinde güzel anılara ev sahipliği yapmış ihtiyar kitabevi nin sahibi. hepsi darmadağın oldu. ibrahim abi bize abilik yapan, her daim sıcak çorbasıyla bizi karşılayan, derdimizi dinleyen, anlayan birisiydi.böyle bir olaya isminin karışmış olması ve dahi intihar olasılığı yıktı beni. içimde isyan dalgaları büyüyor, avazım çıktığı kadar neden neden neden diye bağırmak istiyorum.lanet olsun böyle dünyaya, lanet olsun insanlığın karanlık tarafına.

edit:yazdıklarımdan kişiyi savunduğum anlamı çıkmış. tartışmak için mesaj yazıp durmanıza gerek yok.ortada bir taciz, zorbalık varsa bunu savunacak halim yok özellikle bir kadın olarak. yukarıda da savunmadım sadece çok üzgün olduğumu belirttim. çok üzgünüm bu kadar.siz devam edin ölüyü tekmelemeye.
  • ihtiyar kitabevi açıkken bazı sabahlar geceyi oradaki tahta sandalyelerde geçirdiğine şahit olurdum. beni tanımamasına rağmen birkaç kere dükkana biraz bak diyerek çıkıp gitmişti, öyle kalmıştım. üniversitedeyken sık gittiğimiz, öğrenci dostu bir yerdi ihtiyar. bir kere kitapları kitapyurdu fiyatına satardı ibrahim abi, birkaç ayda bir %50 indirim olurdu tüm kitaplarda. çay ve çorba da satardı ama çok cüzi fiyattan. hal böyle olunca buranın ayakta kalamayacağı çok belliydi.

ihtiyar güzel bir anı olarak kaldı hafızalarda. şimdi bir tarafta bazı vahim iddialar diğer tarafta da ölü bir adam var. kötü bir son oldu. allah rahmet eylesin.
  • kimse kimseyi intihara sürüklemez. adam yaptıklarının sorumluluğunu alamamış sadece. yaptığı cinsel tacizi kabullenmiş neticede, eşine dostuna çizdiği profilden farklı biri olduğu ortaya çıkınca da intiharı seçmiş. yaparken iyi hoştu, yapılanlar ortaya çıkınca vay efendim intihara sürüklendi. ne güzel dünya yahu.

edit: eşi ve çocukları için çok üzgünüm. ölüm başlı başına büyük bir acıyken beraberinde bu şekilde bir durumun söz konusu olması onları çok yaralamıştır eminim. fakat kabul edilmiş bir suç var ortada, özelden küfretmenizi anlamlandıramıyorum.
  • haklı, haksız bilmeden insanları linç etme kültürü gelişti türk kadınında. bunu da feminizm zannederek yapıyorlar.
  • ilk taşı günahsız olanınız atsın.
  • çayını içmişliğim var, hovardalıklarını da duymuşluğum var. tacize de şaşırmadım, intiharına da şaşırmadım. uçlarda yaşayan romantik isyankar da bir tavrı vardı. üzüldüm.
    edit: harf hatası
  • tecavüz edene taciz edene en ağır ceza verilmeli, idam da bu cezalardan biri olmalı. ama ibrahim çolak linç etme hastalığının aldığı bir can. twitterda @leylasalinger hesabından yazılanlarla taciz imasında bulunuldu. iması diyorum, çünkü "belki sizin de dilenecek bir özrünüz vardır ne dersiniz var mı öyle bir planınız" yazılmıştı. bir çok insana zor gelir, bir çoğuna daha zor... belgesi var mı kardeşim? attığı mesaj var mı? ne yaptı bu adam tam olarak? ne yaptı da bütün bir millete tacizci olarak tanıtıldı? bu twiti atan hanımefendi yargılanmalıdır. linç hastalığının önüne geçilmelidir.
  • kendisinin son yazdıklarından anladığım; intiharına sebep olan durum yaptıklarının ifşa edilmesi değil, ifşa edilen şeyleri yapmış olmasıdır.
  • kendisine feministler tarafından iftira atılmayan şahıs. adam onuru zedelendiği için değil, tacizci olduğu ortaya çıktığı için intihar etti. dikkatinizi çekerim, tacizci olmaktan pişmanlık duyduğu için değil; bu ortaya çıktığı için. bunu yaparken de “kimse tamamen suçlu değildir...” diyerek tacize uğramada kadınların da payı olduğunu söylemeyi ihmal etmedi.

intiharına sevinmediğim gibi üzülmedim de, benim için bir şey ifade etmiyor. fakat kendini öldürmesi de onu mazlum, zavallı ve haklı yapmıyor. bazı insanlar sanki taciz etmek suç değil de taciz edildiğini açıklamak suçmuş gibi davranıyor ya hayret ediyorum. üzgünüm ama kendisi bunları yaparken bir gün ortaya döküleceğini de hesap etmeliydi.

edit: “insanların hayatını ifşayla karartmak korkunç ya ühühüh” romantizminiz nedir allasen? tacize uğrayanın da hayatı kararıyor ve fail bunu hiç düşünmeden mutlu mesut yaşamaya devam ediyor ama size göre mağdurlar “bu adamın da bir onuru var ya susayım en iyisi.” demeli sanırım. ben de sosyal medyanın mahkeme olarak kullanılmasına karşıyım; fakat mağdur kadınlar mahkemeye gitseydi de olayın sonucu bu olacaktı muhtemelen. çünkü adamın derdi yaptıklarının başkaları tarafından öğrenilmesi. e ne yapalım failler intihar etmesin diye mağdurların konuşmasına engel mi olalım?

son olarak kendisini ifşalayan leyla isimli hesap değil, kendi çevresindeki muhafazakar kadınlardır. bazılarına göre bu kadınlar ölene kadar vicdan azabı çekecekmiş. ne güzel iş vallahi. yıllarca başkasının işlediği taciz suçunun -ne yazık ki- travmasını yaşa, sonra tacizcin intihar etsin, bir de onun vicdan yükünü çek. o da sırf kendini öldürmeyi seçti diye badem gözlü olsun. geçiniz efendim, taciz etmek gibi intihar da ibrahim çolak’ın tercihiydi. sorumluluğu kimseye ait değil.
  • feministlerin cinsel ahlak kültürünü sömürmesinin sonucu olarak inandığı cinsel ahlak kültürünün kurallarına uyamadığı için intihar etmiş anladığım kadarıyla iyi yürekli bir yazar. (bkz: linç kültürü)
hesabın var mı? giriş yap