şükela:  tümü | bugün
  • meram fen lisesinin emektar edebiyat öğretmeni. hala görev yapmaktadır.
  • oldukça sakin bir öğretmendir ama aniden sinirlenebilir ve hiç iyi olmaz öğrenci için.
    bir keresinde gece vakti yatakhanede çaldığım ıslığı duyarak "ıslık çalıyor ya!" diye bağırarak paldır küldür yukarı çıkmıştır. neyse ki bu bağırışı tuvalete saklanma süresini tanımıştır bana...
  • 40ikindi'deki yazilarini ozledigimiz, daha yazsa da okusak dedigimiz ebedi edebiyat insani
  • en güzel, en dokunaklı nizar kabbani şiirlerini bizlere kazandırmış üstad.
  • eşine "keşke bir kitap olsaydım" diye serzeniş ettirecek kadar kitap sevdalısı üstad.
  • 2002 yilinda emekli olan adli yargi adalet komisyon baskani. hakiminden savcisina, mubasirinden temizlikcisine baskan edasindan cok dost edasiyla yaklastigindan aradan yillar gecmesine ragmen adliyeye yolu dustugunde halen onunde saygi ile egilinerek karsilanan zaat-i muhterem. (bkz: ben bunu gordum)
  • abdurrahman münif'in ağaçlar ve merzuk cinayeti isimli yaptını arapçadan hasan harmancı ile birlikte çevirmiş mütercim.
  • lisedeyken üniversitedeki gibi derste uyuyan bi öğrenci değildim. ama lisedeyken ilk ve tek uyuma hikayem bu adamın dersine ait.
    öyle bi uyumak ki böyle bi uyumak görülmemiştir.
    2 saatlik edebiyat dersinin başında uyumaya başladım.
    35 dakika (dersin ilk saati, ilk 10 dakika uyanık olduğumu varsayalım)
    10 dakika tenefüs
    45 dakika (dersin ikinci saati)

1.5 saat uyumuşum arkadaş. ikinci dersin sonunda arkadaş 'kalk artık, hala uyuyor yaa' diyerek beni korkutarak uyandırdı. kalktığımda uzun süre kendime gelememiştim. 1.5 saat uyumuş olduğuma inanmak zordu.