şükela:  tümü | bugün
 • fatih terim'in karıştığı iddia edilen kavgayı haber yapan ancak haberi yayınlanmadığı için anadolu ajansından istifa eden muhabir.

  kendisi terim'in karıştığı olay için dünyanın neresinde olursa olsun bu haber değeri taşır demiştir ve onurlu bir duruş göstererek istifa etmiştir. bütün gazetecilere örnek olması gereken bir davranış sergilemiştir. umarım yaptığı haberlere müdahale edilmeyen ajanslarda çok daha iyi işler bulur.
 • anadaolu ajans muhabiri. istifa etmiş. sebebi mi?

  https://twitter.com/…rena/status/886271471617703940
 • anadolu ajansı izmir bölge müdürlüğü'nde çeşme muhabirliği görevinden, fatih terim olayı ile ilgili yaptığı haber yayınlanmadığı gerekçesiyle istifa eden gazetecidir. istifasını facebook hesabından duyurmuştur.

  --- kendi yaptığı açıklama ---

  bir işi namusuyla ve hakkıyla yapmayacaksan, o koltukta oturmayacaksın, gazeteciyim demeyeceksin kısaca o işi yapmayacaksın.. anadolu ajansı izmir bölge müdürlüğü'nde başladığım çeşme muhabirliği görevimden az önce kendi isteğimle istifa etmiş bulunuyorum. sebebi ise gayet basit ve net.. aşağıda okuyacağınız özel haberi yayınlamamıştır.. yayınlayamamıştır.. lütfen önce haberi okuyun.. kızgınlıgımı, kırgınlıgımı, ne demek istediğimi sanırım daha iyi anlayacaksınız.. dünyanın neresinde olursa olsun bu haberdir.. bu haberi yayınlamayan, yayınlayamayan da ben ajansım, gazeteyim, adamım diye gezmesin sakın.. boyle gazeteci olamaz.. haber muhabir için namustur ve ben namusumu temizlemek için istifa etmekten başka yol bulamadım.. bundan sonra bu ve benzeri özel haberleri ancak sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

  ustanın dediği gibi "durursam ölürüm.. " mehmet ali birand

  fatih terim'in yayınlanması engellettiği anadolu ajansının özel röportajlı görüntülü olmasına rağmen yayınlayamadığı haber metnidir.. buyrun burdan okuyun...

  fatih terim ve damatları hakkında darp iddiası
  - eski adana demirspor kulübü başkanı selahattin aydoğdu, türkiye futbol direktörü fatih terim, damatları çetin ve bahçekapılı'nın çeşme alaçatı'da işlettiği restoranda kendisini darp ettiği iddiasıyla şikayette bulundu

  eski adana demirspor kulübü başkanı ve tff 1. lig'den sorumlu profesyonel futbol komitesi üyesi selahattin aydoğdu, türkiye futbol direktörü fatih terim, damatları ahmet baran çetin, volkan bahçekapılı ile bir korumasının çeşme alaçatı'da işlettiği restorantta kendisine saldırarak darp ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

  alınan bilgiye göre, alaçatı'daki bir alışveriş merkezinde terim'in damadı çetin'in işlettiği mekanın yanında restorantı bulunan aydoğdu ve çetin arasında daha önce öğrenilmeyen bir nedenle anlaşmazlık çıktı. iddiaya göre, anlaşmazlık nedeniyle bodrum'da bulunan terim telefonda aydoğdu'yla tartıştı.

  tartışmanın ardından terim, damatları çetin ve bahçekapılı ile bir korumasını yanına alarak aydoğdu'nun çeşme alaçatı'daki restorantına geldi.

  restorantta kısa bir sözlü tartışmanın ardından ikili arasında yumruklu kavga çıktı. kavgaya terim'in damatları ve restorant personeli de dahil oldu. yaşanan arbede sonrası terim ve beraberindekiler restorantı terk etti.

  aydoğdu, fatih terim ile meslekleri itibariyle eskiden beri tanıştıklarını ve birlerinde telefon numaralarının bulunduğu söyledi.

  aydoğdu, terim'in bitişikteki işletmeyle ilgili bir sorundan dolayı kendisini sorumlu tuttuğunu ileri sürerek, "beni bodrum'dan aradı. bende kendisine hocam benimle alakası yok dedim. inanmadı sanırım 'ben geliyorum' dedi ve akşam da geldi.

  aydoğdu, fatih terim'in yanında iki damadı ve tanımadığı bir kişinin bulunduğunu belirterek şunları kaydetti:

  "önce atıştık. sonra arbede oldu. birbirimize vurduk. sonra araya girdiler beni tuttular. bir baktım yok. kayboldu. yani fatih terim bodrum'dan delikanlılık yapıp buraya geliyorsa erkek gibi dövüşecekti. kadın gibi kaçmayacaktı. geldi ama 2 dakika sürdü. hemen kaçtı. kavga etmeye geliyorsan kaçmayacaksın."

  sorunla kendisinin bir alakası olmadığının altını çizen aydoğdu, ''o da bana yumruk attı bende attım. damadı da sandalye fırlattı. sandalye bir persenolemize çarptı." diye konuştu.

  aydoğdu, darp edilen personeli hastane götürdüklerini ve ardından alaçatı şehit doğan sakarya polis merkezine giderek şikayetçi olduklarını kaydetti.

  saygılarımla

  ibrahim evrim ayral
  --- kendi yaptığı açıklama ---

  spor camiasındaki adam kayırma meselesi iyice can sıkıcı boyuta geldi. futbolcusu gazeteci döver, teknik direktörü mekan basar vs. gazeteci döven futbolcuya maç izlememe cezası veren tff muhtemelen mekan basan hocasına da kebap yememe cezası verecektir.

  kimdir bu fatih terim? ne başarısı vardır? bir kupa kazanmış 17 sene önce. ona da takımın yıldız oyuncusunun başarısı fatih terim'in değil dediklerinde inanmamıştık. ancak zaman gösteriyor ki öyleymiş. yıllardır hiç bir turnuvaya gidemeyen bir milli takım, gidemediği yetmemiş gibi umut bile vermeyen bir milli takım yaratmış bir kişi! menajerlik ilişkileriyle adam kaydırmayı en ileri seviyeye taşımış, gelenden geçenden 4 yiyen bir defans dörtlüsünü milli takıma çağırırken utanmamıştır bile! gazetecilere cinsel uzvunu işaret eden, etrafına ego satan, çakma bir kabadayıdır. bu adam, sporculara örnek olması gereken, ahlaklı, disiplinli, çalışkan olmayı öğretmesi ve aşılaması gereken milli takım sportif direktörlüğüne getirenler de mi hiç utanmadı!

  buyrun işte! günümüzün emrelerini, ardasını, gökhanını vs. yaratan sportif direktörünüz ile gurur duyun. değil bir takımın kapısının bir spor salonun önünden bile geçmemesi gereken insanları milli takım başına getiriyorsunuz ya helal olsun. insan şu olaydan utanıp sıkılacağına, telefondan telefona koşup, ben bir bok yedim, bunu sakın yayınlamayın diye ricalarda bulunuyor. tabi "rica" mıdır bilemem.

  işte böyle fatih bey. herkesi tehdit ile sindirmeye çalışırsınız. bir gün gelir fırıncının biri küreği vurur ağzınıza.
 • önce tehdit edip sonra damatlarını ve bir adamını alıp, (bkz: selahattin aydoğdu)'nun dükkanını bastığı iddia edilen fatih terim'in haberini yapan ve yayınlanmaması nedeniyle istifa eden muhabir.

  para nelere kadir.. doymuyor gözleri. aydoğdu ile damadı yan yana dükkan sahibiymiş; rekabetten çıkmış kavga.. ucunda daha fazla kazanmak var!!