şükela:  tümü | bugün
 • grup yorum üyesi müzisyen. grupta bas gitar çalıyor. 2006 tarihli yıldızlar kuşandık'tan beri grupta yer almaktadır.
 • bitkisel sağlık ürünleri üreten, satan biri. herbalistlerden. gökçek iksir diye bir ürünü var mesela. hastalıkların neredeyse tamamını, insanın bağırsak florasının bozulmasıyla açıklamaktadır.
 • ah bir de konusmayı bilse ya da sadece bas gitar calsa dedigim insan
  https://www.youtube.com/watch?v=n38qby3-i20
 • piyasadaki bilmem ne uzmanı, bilmem ne herbalisti, cart hocası curt hocası diye dolaşan tiplerden. kiloyla aldığı besin niteliği olmayan saçma sapan bitkisel hapları şişeleyip insanlara fahiş fiyatlara satarak köşeyi dönen uyanıklardan.

  bitkilerin iyileştirici yanlarını inkar etmiyorum ama bu adam insanlara şifa adı altında umut verip ne idüğü belirsiz bir ton şey satıyor, çoğu alerji riski yüksek ve birçok etken maddeyi bir arada barındıran bitkiler bunlar üstelik.

  ve daha vahimi bu adamın bu konuda tıbbi bir sıfatı veya akademik altyapısı yok. ama sorsan her bitki hakkında her hastalık hakkında bilimin bile hala tartıştığı konularda çok kesin ve net yargılar sunabiliyor insanlara.

  botanik bilimcilerin bile uzmanlık alanı olduğu belli bir familya olur, o türleri inceler. malum, bir bitki saf haldeyken bile 5000 kadar farklı kimyasalı bir arada bulundurabilir ve bunlardan bazıları alerjendir.

  bilim insanı dediğin bu maddelerin hastalığa karşı etkisi üzerine tıbbi çalışmalar yapar. daha öncekileri değerlendirir. bunun gibiler de internette kimin yazdığı belli olmayan hangi hastalığa hangi ot iyi gelir başlıklı yazıları okuyup insanlara sağlık tavsiyelerinde bulunurlar. hatta bırak tavsiyeyi ürün satarlar. köşeyi dönerler. hem de insanların sağlığını hiçe sayarak.

  bu ürünleri almayın aldırtmayın. hastaların yeri hastanelerdir otçular değil. doktorunuz illa bu otlardan birini tavsiye ederse onun önerdiği markayı eczanelerden alın.

  sağlık bakanlıklarının ve medya kuruluşlarının bu gibi dolandırıcılar için acilen alarma geçmesi gerekiyor.
 • bimere şikayet et arkadaş...gelmiş burada dedikodu yapıyorsun haybeye...ekşi sözlük dedikoducu karıların kabul gününe döndü sizin yüzünüzden.
  salak herif.
 • kimyager kokenli herbalist.
  bağırsak hakkında anlattığı birçok şey doğru
  olmasına rağmen, tedavi amaçlı bitki satmasını kınıyorum.yağ bezesi zerdaçal iksirini 400 tl ye çekinmeden önerebiliyor.isterse 4 tl olsun.hangi yağ bezesi? belki kanser hucresi ne biliyorsun?
  modern tiptan cozum arayisinizi tamamlamadan, alternatif metodlara gecmemenizi hem tecrube sahibi hemde bu işleri bilen biri olarak sizlere tavsiye ederim.
 • oldukça tanınan bir herbalist ve tüccar, bulaşmayın. tek amaç para kazanmak ve sürekli ilaç satmak. ciddi rahatsızlığı olan insanlar çıkmaza giriyorlar ve her riski göze alıyorlar, maddi manevi hiçbir şeyi düşünmüyorlar. annemin rahatsızlığından biliyorum, ben de araştırdım fakat girmedim bu işlere.

  müşteriler yazıyor, eee hoca hani benim hastalıkta iyileşme belirtileri yok diyor. karşılığında 3-5 ay daha kullan diye bir cevap alıyor. amaç ürün satmak. zaten whatsapp ya da facebook üzerinden ulaşan bütün müşterilere cevap veren aslında 20 yaşında bir çocuk, yazan hastaların durumları ile dalga geçerek ilgileniyor, fakat müşteriler karşılarında hoca olduğunu sanıyor. hangi ürün daha çok para kazandırıyorsa onu satmaya çalışıyor.

  her ne olursa olsun sağlığınız için, lütfen çareyi doktorlarda arayın.
 • bu tiplerin çalışma alanları seder, genital siğil, kısırlık tedavisi, yaşlılığa bağlı eklem ağrıları, bel fıtığı tedavisi vs

  yani kronik hastalıklardır insanlar birde bu adamın dediğini deneyelim diyerek bu adamın ürünlerini alıyorlar.

  maalesef türkiye'de yaşlı yada cahil insanlar bu tip adamlara ciddi paralar kazandırıyorlar.

  gelişmiş bir ülkede olsak hekim lisansı olmadan tanı koyan bu tip adamlar ibretlik cezalara çarptırılırdı. eleman modern tıbbı da eleştiriyor üstüne.
 • youtube'da bir kaç videosuna denk geldim. annenin payına düşen mirası hacılayan dayı tipli bir abi kanaatine vardım.
 • biraz önce adamın birisiyle taniştım bu herifin ilaclarını öve, öve bitiremedi.
  cinsel çok kötü bir hasatalığı varmış onu geçirmiş kardeşi kekemeymiş bayağı bir iyileşme göstermiş.

  benim hiç işim olmaz ama adam anlatırken bayağı heyecanlıydı.