şükela:  tümü | bugün
 • 1981 tionek doğumlu şair, yazar.. ''esmer tenli ırmak düşleri'' ve ''sular divanı'' adında iki kitabı var.. daha fazla bilgi için;

  http://www.ibrahimhalilbaran.com/
 • "hpg'nin çukurca savunmasıyla ilgili yayınladığı görüntülere sevinen bir tek ben miyim bilmiyorum ama bu zor zamanda onurlu barış kadar pkk'nin sürdürdüğü bu ahlaklı savaştan yanayım. türk devlet ve kamu tarafı gerçek bir barış isteyene dek bu görüşteyim. tsk'nın asker ve zırhlı araçları kürdistan'a ait mıntıkalarında işgalci konumdadır ve bundan vazgeçmedikleri sürece de bir barış olabileceği kanısında değilim."

  http://www.facebook.com/ibrahimhalilbaranfunpage

  bundan sair olsa ne olur yazar olsa ne olur. thorak benzeri bir "sanatci" sonucta.
 • kaleminden kan damlayan bir adet "aktivist". ayni zamanda sairmis twitterda denk geldigim profilinde yazdigina gore.
  twitterdan savas/teror propagandasi yapip olecek bir kisi icin bile uzulmedigini deklare ediyor.

  terörist kamerasından çukurca çatışma görüntüleri ile ilgili "hpg'nin görüntülerine sevinen bir tek ben miyim bilmiyorum ama bu zor zamanda türk tarafı barış isteyene dek bu ahlaklı savaştan yanayım" diyor.

  baraj basan teroristleri alkisliyor.

  gerci memleket kana susamis sair dolu ama bu kadarina da insan pes diyor.

  http://twitter.com/…baran/status/112891846757326848

  siirleriyle ve aktivizmiyle benden uzak olsun.
 • "gece görüşü, termal kameralar, uydular, heronlar, son teknolojiler. pkk gerillasının cevabı: insan en büyük tekniktir, yapsınlar görelim."

  aktivist ve sair oldugunu iddia eden kandil barisseveri.tweetleriyle kusma istegi uyandiran bir kan sevici.

  http://twitter.com/…baran/status/126698944507019265
 • uludere katliamı'ndan sonra "katır sırtında taşınan ölüler/ unutursam kalbim kurusun" demiş...
 • devlet faşizmine tepkisi, sivil insanların ölmesi olan kürt milliyetçilerinden biri.

  buna örnek olabilecek pek çok twiti var ama son bir örnek verelim:

  "devlet, kürtlerin ülkelerine dönmeleri ve bağımsızlık istemeleri için üstüne düşeni yapıyor fakat kürtlerden tak yok."

  dikkat çekmek gerekir ki, "tak" kelimesini büyük harflerle yazmıştır ve oraya buraya bomba koyarak sivil insanları hedef alan böylece kürtlere yönelik nefreti ve şiddeti arttıran bir örgüt olan tak örgütünün eylemlerinin artmasını ve halkın bu eylemleri desteklemesi çağrısını yapmaktadır.

  (bkz: https://twitter.com/…ran/status/157813643029921792)
 • afganistanda düşen helikopterin resmi ile propaganda yapmaya kalkan twittercı sempatizan.

  http://twitter.com/…15053658298126337/photo/1/large

  bazı weletler de sözlüğe yazmıştı ama silmişler nedense...

  bunu yazarken de şunu dedi;

  ibrahim halil baran ?@ihbaran
  @halitaydinn kuranî açıdan pkk'nin meşruluğu ve haklılığı ile ilgili şüphe yoktur. öteki dünyayı bence devlet düşünmeli.

  her yol var yani...

  eklimi: görüldüğü üzre silmiştir.

  (bkz: #29556601) (bkz: #29824791)
 • ben bu adamın hala dışarda gezmesinden kck tutuklamalarında abartı olmadığını düşünüyorum. sadece insanları kıl etmek için sürekli aynı twitleri atan ve genelde türkçe yazan siyasi erol köse.
 • suruçlu olan şair yazar
  turkiye'de yasayan ortalama bir insanin (turk-kurt farketmez) kendisini anlamasi cok guctur. guctur diyorum cunku;

  ortalama bir turk icin: pek bir sey yapmasina gerek yok aslinda kurdistan demesi yeterlidir bu gürüh icin, bir yerleri sıkılıyor gibi tepki gostereceklerdir

  ortalama bir kurt icin; iste bunlarin ezberlerini gercekten bozan kisidir. ece temelkuran hayranlari, grup yorum hayranlari, gereksiz bir hümanizm icerisinde olanlar yani klasik tkp-ödp cizgisinde olanlar (bu gürühun icerisine ulusalci turk solculari da girer) bu adami anlamasi gercekten guctur.
  (akp-chp-mhp gibi partili olan kurtler konu disidir)

  ben kendisini ilk olarak iki yil önce facebookta kurt muzigine yaptigi katkilar dolayisiyla tanidim ve iyikide tanimisim her anlamda cok sey ogrendim kendisinden.

  not: tek katilmadigim konu leyla zana cikisiydi..
 • 30 yildir suren bu catisma,bu savas maalesef ruh saglisi yerinde olmayan bir insan tipolojisi meydana getirdi. şemdinli'deki 5 pkk'lının öldürülüş görüntüleri mevzusu tartisilirken biraz bahsetmeye calismistim.(bkz: #29930804) pkk militanlarinin (ben derim terorrist sen de gerilla,konu bu degil) cesetlerine bakip da "ohhssss" diyen ,neredeyse masturbasyon yapacak bir kitle mevzu bahis idi.polis ozel harekatin facebook sayfasinda parcalanmis pkkli cesetlerine bakip zevke gelen bir gruptu soz konusu olan.

  iste ibrahim halil baran da bu gruhun zit ikizi.ayni eylemleri sehit ve yarali turk askerleri icin sosyal medyada yapiyor.tek bir fark var sadece,bunu biraz daha "siirsel" bir dil ile yapiyor.adinin onunde sair yaziyor cunku.soyle bir resim paylasiyor mesela:

  https://twitter.com/…aran/status/244190754111627265

  henuz mayina basmis bir asker fotografi.altina su metni yaziyor: "kalıcı kürdistan hatırası... mayına basan asker, 1993. işgal kötüdür."
  "kalıcı kürdistan hatırası" ... "işgal kötüdür."

  mayina basmis,belki bacagini belki komple belden asagisini kaybeden,belki de birazdan olecek bir askerin aci dolu yuzune bakip "kalici kurdistan hatirasi" yaziyor,isgal kotudur diyor. bastirmaya calistigi masturbasyonunu boyle hafif siirsel olarak kapattigi alt metinde 'nasil koyduk ama' diyor aslinda,'iste boyle adami parcalariz biz kurdistanda' diyor belki de 'ohhhsssss' diyor siritarak.
  twitterda 4000den fazla takipcisi var,twitlerinden anladigim kadariyla kendi kurdugu vakif araciligiyla doguda konferanslar toplantilar duzenliyor,az cok bir taninirligi var.

  ama ben yine de kendisinin "marjinal" oldugunu dusunuyorum. pkk mevzusuna sagduyu ile bakan insanlara nasil ki pkkli cesetlerine bakip da zevke gelen turkleri referans almamalarini soyluyorusam,ibrahim halil baran'i da referans almamalarini soyluyorum.

  allah islah etsin.