• en bi kurdistanî, en bi bilen, en alim en her bişeye vakıf kişi.

kurdistan ve civarındaki coğrafyalar başta küçük dağlar ve bilumum yanardağlar vs hep onun eseri.

o dağlar tepeler falan ihb egosu karşında secde eder, tövbe eder,metomorfaza uğrar,ergir, kayaç döngüsüne katılır.

zatı muhterem öyle biridir işte. o her şeyi yapar, bilir, söyler yazar ,düşünür, devirir, devlet kurar, yıkar sonra ortadoğu'yu şekillendirir.

onun yazdıkları en ulvi şeyler, şahane üretimler iken ona karşı gelen herkes cahil cühela takımıdır. onun evladıdır. gidip okuması gereken bebelerdir..

şair; hayal gücünün sınırlarında dolaşır. zira sınırları dolaşmayı bunu reklam etmeyi pek bi sever.

her 4 kişisinden 5 in şair olduğu bi coğrafyada kendine şair demeyi de çok sever.

ha bir de roboskiyi çok sever. olaydan bir gün sonra bir "şiir" yazar(!) bu şiirinden twitte taglar yapar. o da yetmez tasarım yapar. "ehehe size twit için roboski arka planı tasarımı yaptım" der. tasarım dediği şey de şiiri ve altında adının yazdırdığı bi arka plandır. müritlerinden kimse de demez ki hocam bu nedir? tasarım yapmak nedir?

(roboski'yi kullanmakla itham etmiyorum, açık açık söylüyorum. yetmedi mi yahu?? daha nereye kadar devam edecek bu şiirini pazarlama işi? sen olmasan roboskiyi unutacaksak,gündemden düşüreceksek zaten roboski ve benzerleri bize müstehak)

evet müritleri var. "kürtlüğü hocam sayesinde fark ettim" diyenden tut da "o bi kere kurdistan diyo taam mı?" ya varan geniş yelpazedeler üstelik.

kurdistan demekle,din iman demekle egosunu ve ardındakileri örteceğine inanıyor. ki doğru da yapıyor. yaptıkları ne olursa olsun "kurdistani hocaya" toz kondurmuyorlar.

her halukarda "hocayı" savunuyorlar "ama o kurdistani" diyerek..

örneğin twitte kendisi ile dalga geçenleri ajan olarak ilan ediyor. bunun için delili ne peki? insanlar kendisine tehdit mailleri atmış da ordan ip adresini takip ettirmiş de bulmuş bunları.

suçladıklarndan biri de benim. ismen beni suçlamış. ama değil tehdit maili ben kendisine mention bile yazmadım. bu gerçekler onun için bişey değiştirmez. zira "ben iftiramı atayım izi kalsa da yeter" onun için tatmin edici bir sonuçtu..

bu türlü iddialar, manipülasyon ve ortalığı bulandırma şeyleri en sevdiği şeyler. öyle olmasa afganistan'daki skorskyi gerilla düşürdü diye yayar mı?

ya da insan açlık grevlerinin 50'li günlerinde "bu akşam müdahaleler başlayacak" diye yazar mı? hiç mi dışarıdakileri düşünmez...

sana inanan insanların olduğunun hiç mi farkında değilsin? evet acı ama gerçek ona inananlar var, malesef..

bu ayıplarını dile getiren herkesi kendisi itibarsızlaştırmakla suçluyor bi de. itibardan kastı ne bilmiyorum ama itibarını twit takipçi sayısıyla ölçüyor diye sanıyorum. ortada itibardan başka her türlü kötü özellik varken nerde o itibar?

unutumadan; kendisi stajyer melayê cizîrî'dir. aslında tevazudan "mela" ile yetinmekte ki bence kendisi olsa olsa stajyer selahaddini eyyubidir.

hatta çok da güzel selahaddin olur kendisinden. nihayetinde stajını twitle, facebookta tamamlamak üzere., türkler ve kendisini sevmeyen kürtlere yani köleliği içselleştirmiş, özgür olmaktan nefret eden diğer kölelere karşı direnmiş

kurşunlar sıkmış, düşman askerini tagleri ile kurdistan topraklarından sürmüş muzaffer bir komutan artık o. o sebeple selahaddin olmak ancak yeter ona.

atını hazırlasalar burdan kudus üstüne yürür. o derece. yol üstünde takipçileri ile de buluşabilir kurdistani hoca..

meseleyi çok uzattım. ona böyle hitap edenlere son bi notla bitireyim: kurdistan hiç bu kadar ayaklar altına alınmamıştı. biraz uzaktan ve tarafsız bakınca hepiniz bu acı gerçekle karşılacaksınız.

not 1: ders çalışmamak için yapılan anlamsız hareketlerde bugün bu başlığı gördüm ve yazdım. buraya yazmış olmakta bi sıkıntı görmüyorum. zira bu eleman kimmiş diye bakıldığında bu yazılanlar insanlara daha çabuk fikir versin diye burda bulunsun..

not 2: bu yazıyı 485 kişi bi araya gelerek ancak yazdık.
  • ikinci kemal burkay'dır.

açık ve net. bu tespit kendisini uzuuuun süre takip ettikten sonra vardığım sonuçtur. şimdi birkaç kez tutuklanıp, birkaç kez yurtdışına kaçsa ve en önemlisi sezen aksu onun bir şiirini okusa tam olacak. az daha pişmeli, e zaten daha genç sayılır.

ya rab, biri bile fazlayken tam yaşlandı kurtuluyoruz derken yenisini şimdiden göndermen ne büyük bir acı.
  • fesli delinin, kürt versiyonu. mısırlılar kürtmüş, dünya kürtmüş falan. bunun arkasından giden kürtle, feslinin arkasından giden arasında hiçbir fark yok.

milliyetçiliğin nasıl toksik olduğunu, yanan evi kurtarmakla, evi yıkıp başka bir şey inşa etmenin farkının nasıl olduğunu çok güzel anlatıyor.
  • tahammülsüz herif sen bana twitterda bile özgürlük vermiyorsun, bu ülkeden sadece yaramı veririm.
  • esasen kendisi bir cumhuriyet kazanımıdır. varlığı türk milliyetçilerine armağan olsun.
  • gökçe fırat'ın kürt versiyonu
  • dünya halkları gözünde kürtler ile isidlilar neden bir gözüküyor, dünya halkları neden kürtleri işidlilardan farklı görmeyip gittikleri her yerde isidli muamelesi görüyor işte böyle kürtler yüzünden.

köpeklerin soyu orta asyadan geliyor diye twit paylaşarak türkler'i yenemezsin. bunları geçtim türkler ile kürtler arasında nicelik nitelik farklı katsayısı çok büyük zaten. kürtler bu tiplerin peşinden gittiği sürece hep kaybedecek hep kaybedecek.
  • cahil cühela, tipik kişilik yoksunu.
    bu tip insanların en büyük sorunu kendilerini "ulus kurtaran kişi" olarak görmeleri.
    yazık ki kimi halkların bu tip kişiler yüzünden asla bir arpa boyu yol alamayacak olmalarıdır.
  • gözaltına alınmış.

kendisi "hayat kısa türkler uçuyor" demişti. sanırım cezaevinden çıkınca "kürdistan fikrini çöpe attık" diyecek.

kafatası milliyetçisi, insan ölümlerinden türk diye keyif duyabilecek kadar orospu çocuğu bir adam. huzur içinde yat kirve.
  • nakba'ya nekba diyen akli melaikelerini yitirdigine dair doktor raporu niteligindeki tweeti icin https://twitter.com/…aran/status/334614397878140928
    kendisinden bahsedildikce mutlu olan, reklamin iyisi kotusu olmazci cemaatci.
hesabın var mı? giriş yap