şükela:  tümü | bugün soru sor
 • solcu kimligi en fazla one cikmis ogretim uyelerinden biridir. oyle ki, siyasi kimligi yuzunden bir aralar dicle universitesine surulmustur. marmara universitesi hukuk fakultesinde, cagdas yasami destekleme derneginin burslarini dagitan kisidir ve maddi durumlari iyi olan sol goruslu ogrenciler bile burs alirken, sagci ya da hicbir goruse yakin olmayan ogrenciler acliktan nefesleri koksa bile bu bursu alamaz. ayrica tip olarak, kir sacli bir cim adamdir kendisi. ilk derste kendisine, hocam nasil defter alalim diye soran hukuk fakultesi talebisine gosterdigi peygamber sabri da takdir edilesidir ote yandan.

  yekun: sevmem.
 • bu gün ntv açık hat programında yargıtay ın dehap kararı ile ilgili yorumlarda bulunan hukukçu.
 • fransız , hatta çinli öğrencilerle bizi karşılaştırarak bir çoğumuzu ezen zat
 • öğrencilerin not tutmakta zorlandıkları hocaların başında gelir çünkü başladığı cümlelerin çoğunun sonunu getiremez,sonunu getirdiklerinden de kimse bişi anlamaz. dersi zaman zaman fransızca aldığı notlardan anlatır. bi ara fransada da ders veriyodu.
 • dersin ortasında iceri giren bi takım ogrenciler olur.
  kaboglu: oo buyrun cem ozer'in talk show'una hosgeldiniz.biz de yeni baslamıstık.
  ogrenci grubu: sus pus fısfısıs kıkır kıkır

  ders biterken:
  kaboglu: haftaya cem ozer sizleri 1.anfide tekrar gormekten gurur duyar..iyi gunler.
  ogrenci grubu: zınk!
 • insan hakları danışma kurulu başkanı.
  bir basın toplantısı ile açıklıyacağı "azınlık raporu " yırtıcı kamusen genel sekreteri tarafından elinden alınmış ve parçalanmıştır. bu yüzden basın toplantısını tamamlayamamıştır.
  tarihe kayıt: "2004'ün 11. ayının birinci günü saat 12.00'de başbakanlık binasında ibrahim kaboğlu'nun azınlık raporu ile ilgili basın açıklaması, kaba güçle engellendiği için, artık ne düşünce ne de onun ifadesi kalmış oldu... "
 • azınlık raporuyla gündeme gelen insan hakları kurulunun baskanı olan marmara hukuk hocası
 • hali hazırda marmara üniversitesi hukuk fakültesi profesörüdür.aynı zamanda marmara üniversitesi hukuk fakültesi anayasa hukuku kürsüsü başkanıdır.derslerde önünde fransızca metinden(kendi yazmış olduğu) tercüme yaparak anlatır.medya önüne özellikle gündemi kızıştıran azınlık raporu ile cıkmıştır.daha sonra başkanı olduğu insan hakları danışma kurulu'nun görevine son verilmiş, ve üyelerin ifadeleri istenmiştir.prof.ibrahim kaboğlu ifade vermeyi reddetmiştir
  (bkz: http://www.cnnturk.com.tr/…=318&hid=1&haberid=70812)
 • derste sesi bi yükselip bi alçalan, son iki derse girdigi zamanlarda zorla blok ders yapan, blok ders yapalim mi yapmayalim mi oylamasinda "yapalim" demek zorunda biraktiran anayasa hukuku hocasi.

  --aa arkadaslar 1 ders saati yine gecmis bak siz de hiç hatirlatmiyosunuz. demek o kadar dikkatli ders dinliyosunuz ki ara vermek istemiyosunuz.**
  --ya hocam 5 dakka ara versek?
  --simdi saat 12 siz bilirsiniz yani blok yaparsak 12.20de cikarsiniz. ama yok 5 dakika ara verelim derseniz 13.10da cikarsiniz. evet oyluyoruz blok yapalim diyenler!?
  --töbeestafurullahh
 • liseyi yeni atlatmis ve girdigi fakültede de kitabi eline alip okuyan-yazdiran hoca beklentisindeki hirpalanmis beyinlerde çarpma etkisi yapan ama daha sonra ayni beyinleri canlandirip "demek üniversitede ders görmek buymus" hissini yaratan ender ögretim üyelerinden.