şükela:  tümü | bugün
 • eski yuvacık yeni izmit büyükşehir belediye başkanı..ayrıca kendisi uzun bir süre izmit 'te öğretmenlik yapmıştır.
 • seçildiğinden beri türkiye'nin en başarılı tiyatrolarından olan izmit şehir tiyatrosu'nu kösteklemeye çalışan şahıs. göreve geldiğinden beri:
  - izmit şehir tiyatrosu çalışanlarının sözleşmeleri hala imzalanmadı
  - temmuz ayına gelinmesine rağmen ocak, nisan, haziran ikramiyeleri henüz ödenmedi
  - şehir tiyatrosu’nun 2003-2004 sezonu harcamalarının ödemesi hala yapılmadı, tiyatro bütün kent esnafına borçlu, bir kısmıyla icralık
  - genel sanat yönetmeni yücel erten’in makam aracı ‘ tasarruf tedbirleri’ gerekçesiyle geri alındı (bilgi: belediye başkanı karaosmanoğlu göreve geldikten sonra mevcut 3 arabasına bir 4.sünü ekledi)
  - tiyatronun müdürü ve idari amiri genel sanat yönetmeni’nin görüşü alınmaksızın ve haber vermeksizin değiştirildi.
  - ve son olarak izmit şehir tiyatrosu’nu bulunduğu yerden alıp, kalıcı başarılara taşıyan, genel sanat yönetmeni yücel erten’in istifası isteniyor. çünkü, yücel erten ve izmit şehir tiyatrosu sanatçıları tiyatronun idari ve sanatsal özgürlüğünü savunuyorlar.

  http://www.tiyatrom.com/izmit_kara.htm
 • şehir tiyatrosundan sorumlu kişi olarak atadığı daire başkanının bir din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olduğu, asıl niyetinin izmit büyükşehir belediyesi şehir tiyatrosunu kapatmak olduğu kanısına vardığım, kocaeli büyükşehir belediyesi başkanı.
 • kocaeli büyükşehir belediye başkanı. (bkz: #6316551)
 • kocaeli ilçelerinin susuz kalmasının baş ve hatta tek sorumlusu olan zat. kocaeli'de bu yıl susuzluk çekileceğini tüm dünya görüyorken, altı aydan beri gazetelerde kocaeli'nin üç aylık suru kaldı, iki aylık suyu kaldı, on günlük kaldı gibi geri sayım yapılırken elini kıpırdatmamış, bilerek ve isteyerek kocaeli'yi susuz bırakmıştır.
  baraj tamamen kuruduktan sonra yok istanbul'dan su alalım, bilmem nerede kuyu açalım telaşına düşülse de kısa vade de onbeşgündür akmayan musluklar, sefil olan bir milyon insan için yapacak bir şey kalmamıştır.

  küçük siyasi çıkarlar peşinde koşup, chp'ye bir de buradan vurmak düşüncesi içindemiydiler, yoksa beceriksizliklerinden dolayı mı ellerini kıpırdatmadılar bilemem ama bildiğim ya da umduğum seçimlerde tüm aklı başında kocaelilerin iki ellerinin yakasında olacağıdır.
 • dün akşam cnntürkte ki beyanına göre "2007'de kocaeli'de susuzluk tehlikesi yoktur."

  anlaşılamayan, aralık'ta dımdızlak olan barajın bu sene yağan 3-4 günlük yağmurla nasıl dolduğu, tehlikenin nasıl ortadan kalktığıdır.
 • akp yi kapatma davası iddianamesinde yargıtay cumhuriyet başsavcısı abdurrahman yalçınkaya tarafından beş yıl süre ile başka bir partinin kurucusu, üyesi, yöneticisi ve deneticisi olamamakla cezalandırmak istediği 71 kişilik listeye 68. sıradan giren akp li...
 • 28 temmuz 2008 pazartesi günü bir basın toplantısında, geride kalan 4 yılın hesabını verecek olan kocaeli büyükşehir belediyesi başkanı.
  battı-çıktı projesinin hesabını ver yeter.

  http://www.bizimkocaeli.com.tr/…c_id=11803&c_cat=34
 • kendisini geçen sene isu pikniğinde gördüm gerçi her sene görüyorum zat-ı muhteremi ama geçen sene elini de sıkıverdim
  böyle de bi anım var ha niye sıktın derseniz ben de bilmiyorum bok vardı da sıktım.
  ben sevmem bu arkadaşı ama o an gaza geldim bak yalan yok, arkadan teyzem de körükledi ''devlet büyüğünün elini sıkmak uğur getirir adama'' diye. işte gazla böyle bi gaflette bulunuverdim, nasıl bi yusuf yusuf halinde galeyana gelip elini sıkmak için atıldım adamın önüne bi ben bilirim.
  daha bi atraksiyonunu görmedim bu el sıkma hadisesinin aksine notlar daha bi yerlere yaklaştı

  (bkz: godot yu beklerken)
 • kurban bayramı boyunca belediye otobüslerinde ve kentkart geçen minibüslerde kentkart basılan ekrandan görüntülü bayram mesajı yollamış insan modeli. aynısını diğer bayramlarda yaptı mı bilmiyorum ama bana çok manidar geldi bu kutlama. 19 mayıs, 23 nisan gibi ulusal bayramlarda aynı şekilde mesaj yayınlamasını da diliyorum.(ama sadece dilekte kalacağını, kendilerinin prensiplerine aykırı olduğunu biliyorum)