şükela:  tümü | bugün
  • fazilet partisi ve ak parti erzurum teşkilatlarında görevler almış. şimdi chp'den aday adayı. ilginç ve bir o kadar da ibretlik bir siyasi seyir olmuş. kendisi ile yapılan röportajı okuyunca milli görüş'ü hiç anlamadığını gördüm. demek ki bu işler erbakan hocanın dediği gibi nasip meselesi...
  • milliyete göre nasıl chp'li olduğunu şu cümlelerle anlatıyor...; "akp'nin ortadan kaldıracağını söylediği yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları tam tersine derinleştirdiğini görmemdi. beni rahatsız eden en büyük durumlardan biri de şuydu ki, tayyip bey bize özgürlük vaad etmişti ama milletvekillerini sürekli küçük bir çocuk gibi azarlıyordu." sözlerinin sahibi.
    link
  • cesareti nedeniyle helal olsun dediğimdir. inşallah gerçekten bu görüşü benimsediği için chp'dedir.
  • korumacıbaşı ali erdoğan'ın hakaretine anında tepki vermeyip 4-5 ay sonra başka bi nedenle istifa ettiği için 40 tekne ekmek yese bir daha halkın gözüne giremeyecek siyasetçi.

--- spoiler ---

tarih 27 kasım 2004; tayyip erzurum'a geliyor, ertesi gün yani 28 kasım'da ''deprem konutları''nın sahiplerine teslim töreni var. ben o zaman akp milletvekiliyim. biz diğer milletvekilleri ile birlikte daha önceki bir saatte erzurum'a geldik ve akşam karanlık bastıktan sonra, kendi uçağı ile gelecek olan başbakan'ı erzurum havaalanında bekliyoruz. apronun içine giren karşılama heyetinde diğer erzurum milletvekilleri, vali, emniyet müdürü ve bazı il daire müdürleri olmak üzere akp erzurum il yöneticileri vs. bulunmaktadır. uçağın indiği bize haber verilince başbakan'ı karşılamak ve kendisine hoşgeldin demek için, protokol gereği çok intizamlı şekilde sıraya dizildik, kendisini bekliyoruz. ben ve kendisinden izin alma olanağım olmadığı için adını veremeyeceğim diğer bir milletvekili karşılama heyetinin en başında bulunuyoruz. sıraya dizilmiş askeri manga gibi beklerken, birdenbire tayyip'in gayrı resmi korumabaşısı yeğeni ali erdoğan'ı karşımızda gördük. uçaktan öncelikle çıkmış ve karşımıza dikilmişti. neden karşımızdaydı? biz milletvekillerine ve diğer karşılama heyetine güya çeki düzen verme adı altında korku ve dehşet salmak için. işte bu ali erdoğan denilen maganda tavırlı adam, o anda karşımıza bir hışımla geldi ve en başta bulunduğumuz için bir elini benim kemerime bir elini de adını veremediğim diğer milletvekilinin kemerine takarak ''adam gibi düzgün durun'' diyerekten bizi ileri geri sarstı ve sırayla diğer karşılama heyetinde bulunanları da itekleyerek ilerleyip gitti. daha sonra tayyip uçaktan inerek geldi ve biz karşılama heyeti büyük bir stres altında, dokunulmazlığımız olduğu halde yeğen olma dışında hiçbir yetkisi olmayan basit birisi tarafından hakarete uğradık. her şey o kadar ani oldu ki, bir anda tepki gösteremediğime çok pişmanım.

--- spoiler ---

(bkz: insanın karşısına hergün fırsat çıkmaz)
  • fazilet partisinde görev aldıktan sonra, adalet ve kalkınma partisinden milletvekili olan, oradan istifa edip doğruyol partisine katılan, oradan da istifa edip anavatan partisine katılan, milletvekilliği sonlanınca cumhuriyet halk partisinden aday adayı olan, ardından 1-2 yıl cem toker'in başdanışmanlığını yürüten ve liberal demokrat partiden liste başı adayı olan, şimdi ise milliyetçi hareket partisi'ne sinyal çakan siyasetçidir.

edit: 1 kasım seçimlerinden 2 gün sonra liberalizm ve liberal demokrat parti hakkında tek bir tweet bile atmamıştır. seçilemeyince birden liberalizm ve ldp sevdası bitmiştir.
  • zamanın ihracat şampiyonu gisad firmasının kurucusudur. ihracat firmaları bu firma üzerinden ihracatını yaparak, kolay kdv iadesi alırdı. kudreti geniş olan firma, ihracat kdv'lerini anında öder ve bunları devletten sonra alır ama bunu belli bir komisyon karşılığında yapardı. o dönem keskin bir ticari öngörüye sahipti ama bunu sürdüremedi. hayali ihracatlar, hızlı büyüme vs... derken zamanın genişleme döngüsüne yenik düştü. ego ve hırs her alanda düzeyli olmalı, bir vücütta, bir şirkette, bir ülkede...