• yalancı. zaman gazetesindeki yazısında 18 aralık 2012 odtü olaylarıiçin "kampüste molotoftan, yakmak üzere getirilen araba lastiklerine kadar her türlü lojistik düzenlenmiş" diyor. ben bir tane bile lastik, molotof görmedim olaylarda. bunların olduğu tek bir video görüntüsü de görmedim ve duymadım. hee pardon duydum başbakan da bahsetti molotof kokteyllerinden. bilgi böyle bir şey işte. gücün varsa üretirsin.
  • utangaç. zaman gazetesindeki yazısında boğaziçi ünviersitesi rektörü'nden şöyle bahsediyor: "ayrı olan kız erkek yurtlarını ‘karma’ yaptı! anadolu’nun mazlum çocukları şimdi her koridora çıktıklarında kendilerini bekleyen ‘sürprizlerden’ habersiz eğitim almak zorunda.". ay yazık kıyamam. bu arada yurt koridorunda nasıl bir sürpriz var, bu adamda nasıl fantaziler var merak ettim.
  • futbolcu olanının ilginç bir kariyere sahip olduğu isim. ayrıca kariyerinde güzel bir rekoru da elinde bulundurmaktadır.

bu sezon altay'ın başarısı için ter döken 40 yaşındaki ibrahim öztürk türkiye profesyonel futbol liglerinin hepsinde şampiyonluk yaşayan tek isim.

- 2003-2004 sezonunda karamanspor formasıyla tff 3. lig şampiyonluğu yaşadı.

- 2017-2018 sezonunda altay formasıyla tff 2. lig şampiyonluğu yaşadı.

- 2016-2017 sezonunda sivasspor formasıyla tff 1. lig şampiyonluğu yaşadı.

- 2009-2010 sezonunda bursaspor formasıyla tff. süper lig şampiyonluğu yaşadı.

1981 doğumlu olan ibrahim öztürk futbola 16-17 gibi çok geç sayılabilecek bir yaşta amatör olarak başladı. ilk defa 22 yaşında kayseri erciyesspor ile profesyonel oldu. tff. süper lig'de ilk defa 27 yaşında forma giydi. 29 yaşındayken de türkiye milli futbol takımı'na yükseldi.

futbolcu olmadan önce muhasebecilik yapan bir isim ibrahim öztürk. ticeret meslek lisesi çıkışlı olmasından dolayı genç yaşta muhasebe ofisinde çalışıyordu. zaten profesyonel olarak futbol oynayabilmesi muhasebecilik mesleğinden kaynaklı bir durum. mesleğini icra ederken belediyeyle iş yaptıkları bir dönem belediye başkanı tarafından kayseri erciyesspor'da oynaması istenmiş ve böylece profesyonel futbol kariyeri başlamış.

şu an 40 yaşında ve altay ile tff süper lig'e çıkma mücadelesi veriyor.

respect!
  • tutarsız. zaman gazetesindeki yazısında önce "türkiye bu hafta büyük bir başarının altına imza attı. uzaya kendi uydusunu fırlattı. türkiye bu uyduyu yüzde 80 oranında bir yerli katkı ile başardı." diyip birkaç paragraf sonra "bir de üniversitenin bazı akademisyenleri ‘polissiz üniversite özlemi’ ile derslere girmemişlermiş, iyi mi! belli ki girmezlerse türkiye’yi mahveden ‘eğitim zayiatı’ biraz daha az olur. lütfen girmesinler!" diye devam ediyor.
  • başlık silindi buraya taşıyalım entryi öyleyse;

i love cımbız.

"empati yapamama, iletişim kurmama, tanımama sorununu ortadan kaldırmak için önyargısız olmalıyız. birçok insan bilirim belki gerçek şehrini söylemekten çekiniyor, bazı yakışıksız yakıştırmalara muhatap olmamak için. örneğin benim kendi ailemde de yaşadığım çok üzücü, kaygı verici tecrübelerim var. bazıları ne yazık ki tabir yerinde ise alevi deyince adeta 'o..' damgasını vurabiliyor. türkiye bu vahim cehaletten, aymazlıktan ve karşı tarafı kaynaksız ve önyargıyla sürekli ötekileştirmekten bir an önce kurtulmalıdır."

karşı tarafa da bir söz hakkı tanımak lazım.
  • öğrencisini savunan bir üniversite yönetimi görünce tüyleri diken diken olan ve bu tür bir yönetimi istifaya davet eden öğretim üyesidir. sindirilmeyen bir üniversiteyi "ya tutarsa" mantığıyla sindirmeye çalışan bir güruhun temsilcisidir.
  • 2011 yilinda kendisinden ekonomi dersi aldigim donemlerde, okulda en sevmedigim hocaydi, surekli akp propagandasi yapar, cemaat askini belli ederdi. su kadar okulda egitim verdim, suralarda okudum dedigi seyler de hep bu cemaat ile olan bagindan olmustur, o donemde cok anlayamasam da simdi farkedebiliyorum. kac kere dersteyken, rte'nin yurtdisi seyahatlerinde yaninda oldugundan ovunen biriydi.

bir cok kere sininfta ekonomi ve hukumet elestirisi yapan ogrencileri rencide etmisligi de vardir. simdi bazi videolarina denk geliyorum, akp'ye ve temsil ettigi seylere karsi pismanligini dile getiriyor, nedense bu donusum tam da gulen-akp ayriminda basliyor...

umarim bu ulkeye bir daha yolu dusmez, o donemlerde ogrencilere, okuluna ve ekonomiye ettigi zulmun cezasini cekmeye devam eder.
  • marmara üniversitesinde verdiği iktisat derslerinin video kaydı olsa insan içine çıkamayacak olan prof. o yıllarda siyasal islamın içinde bulunduğu konjonktür gereği bayağı genişten konuşuyordu, bilmeyenler için o dönemde zaman gazetesinde yazdığını da hatırlatmak isterim. piyasada çok fazla dönek olunca birilerinin geçmişi hatırlatması gerekiyor. ayrıca twitter adresine göre almanya’da yaşamaktadır. bu konuda yorumu da okuyucunun hayal gücüne bırakıyorum.
  • hocalar hocası! yürüyedur be hoca, sizler yürüyedurun ki kimse tutamasın şanlı devletimizi! ibrahim hoca 10-15 sene önce türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinde (bkz: boğaziçi üniversitesi) öğretim görevlisi olarak ders vermekteydi ve böyle bir adam şanlı hükümetimiz sayesinde öyle bir coşabiliyor ki, “8 milyar tl’yi aşan bu hayırlı proje, 10 seneye kalmadan da kendisini amorti edecek” yazabiliyor (1 kasım 2013, zaman gazetesi). yani hocam sağ cebinde parayı alıp sol cebine koyduğu zaman ve bu nakil sırasında da bir miktar parasını başkalarına kaptırdığı zaman kendini kazanmış sayıyor. ya da şöyle: bir devlet var, bir de halk var. devlet halktan parayı toplar, bu para harcanır, harcarken birileri halkın parası ile zengin olur, sonra devlet tekrar halktan para toplar ve bu arada da bir “amorti etme” söz konusu olur. ne, kim adına amorti eder, önemli değil. neyse, uzatmayım, nasıl olsa hoca kimlere hitap ettiğini iyi biliyor, bizler de ibrahim öztürk gibilerin kimlerden olduklarını iyi biliyoruz.
  • aleviler hakkında iğrenç şeyler söylediği iddia edilen şahıs. bu yazdıklarımı başka bir başlık altında yazmıştım, ama kaldırıldığı için buraya yazayım dedim. umarım bu söylenenler konusunda kendisi açıklama yapar, körü körüne kendisini savunacak değilim, fakat benim kafamdaki ibrahim öztürk imajı ile bu hakkında söylenenler bir türlü bağdaşmıyor açıkçası. bizim üniversitede de öğretim görevlisi idi yıllar önce. sınıf küçük olduğu için dersler samimi bir ortamda geçerdi, japonya anılarını falan bile anlatırdı ara sıra. herkes bayağa severdi adamı, çok kibar bir insandı.
    şimdi, aklı mantığı olan herkes eşi alevi olan, kendisi boğaziçi mezunu, japonya’da bir üniversitede, boğaziçi üniversitesinde , marmara üniversitesinde öğretim görevlisi ve öğretim üyesi olarak çalışmış bir insanın bunu söyleyebileceğine bir an bile olsa tereddütle yaklaşır, kendi eşine ve akrabalarına hakaret etmesinin pek mantıklı olamayacağını düşünür, hemen klavyeye saldırmaz. linç etmeye o kadar hazır ve ehil bir toplumuz ki, "anlatılmaz yaşanır".
hesabın var mı? giriş yap