şükela:  tümü | bugün
 • 1956 tokat doğumlu. eski emniyet genel müdürlüğü özel harekât daire başkan vekili. 1976 yılında polis akademisi'nden mezun oldu. 1976-1978 yıllarında sinop emniyet müdürlüğü'nde çalıştı. 1978-1980 arasında isparta dağ komando okulu ve erzurum'da askerliğini yaptı. 1980-1982 yılları arasında nevşehir emniyet müdürlüğü'nde çalıştı. 1982'de bitlis'e tayin oldu. aynı yıl kurulan özel harekât dairesi'ne kabul edildi. genelkurmay başkanlığı'na bağlı özel hârp dairesi'nde özel harekat kursunu tamamladı. 1984 yılında almanya'da gsg-9 komando kursu'na katıldı. 1987 yılında abd'de anti-terör kursuna katıldı. 1988'de siirt emniyet müdürlüğü özel harekât şube müdürlüğüne atandı. 1990 yılında istanbul emniyet müdürlüğü özel harekât şube müdürü oldu. 1993'de özel harekât daire başkan vekili oldu. ömer lütfü topal ve tarık ümit'in öldürülmeleri olaylarına isimleri karışan özel harekatçı polisleri koruduğu için soruşturma geçirdi. tbmm susurluk komisyonu'na ifade veren assubay ahmet altıntaş, tarık ümit cinayetini araştırırken şahin'in kendisini arayarak suyu bulandırmamasını söylediğini iddia etti. şahin'i adı mehmet ali yaprak'ın kaçırılması olayına da karıştı. şahin, koruması ayhan akça ile birlikte tarık ümit'in kaçırıldığı gün diyarbakır'da olduğunu iddia ettiyse de aynı gün ankara'ya döndükleri havayolu kayıtlarından anlaşıldı. komisyona çatlı'yı mehmet özbay kimliği ile tanıdığını ve bir kez görüştüklerini anlatan şahin'in abdullah çatlı ile göbek atarken çekilen resimlerinin ortaya çıkması* üzerine güç durumda kaldı.

  27 ocak 1997 tarihinde tutuklama kararı çıkartıldı, ancak firar etti. 11 mart 1997'de teslim oldu. istanbul dgm'de görülen susurluk ana davasında yargılanmaya başladı. 19 eylül 1997'de savcının isteği ile tahliye edildi yol parası bulamadığı için tahliye edildikten sonra duruşmalarına katılmayan ibrahim şahin, 27 mart 2000'de kullandığı g r a n d c h e r o k e 4x4 jeep ile bursa yakınlarında trafik kazası geçirdi. kazada ağır yaralanan ve beyin çevresinde ödem oluşan şahin, 19 nisan 2000'de hastaneden taburcu oldu*.
 • ytü makine müh.bölümü öğretim üyesi.
 • şu anda ceviz kabuğu'nda konuşan, sağlık sorunları (!) olan susurluk abisi. 35.000 şehitten bahsediyor, türklük edebiyatı yapıyor, kuran'dan ayet mealleri okuyor. ya bu adam hafıza sorunları yaşamıyor muydu? en az dört defa "elhamdülillah müslümanız" dedi. evet bunu iyi hatırlıyor ama ayet meallerini de iyi okuyor ya da iyi hatırlıyor. sağlık sorunları nedeniyle hapisten çıkmıştı bu abi. işte bu program sağlığının düzeldiğine kanıt. derhal cezaevine (bu arada yine "elhamdülillah müslümanız" dedi) sevki gerek. zira sağlığı düzelince cezasının kalan kısmını da çekecekti.
 • bi kere daha dedi. "elhamdülillah müslüman" o.
  evet ayet okumadan önce arapçasını söyleyip mealini de veriyor. dağdan inip islam alimi olmuş besbelli. saygılar hafız.
 • ceviz kabuğu programında yalçın küçük 'ü aleni olarak tehdit eden, sanki küçük, şehitlere hakaret etmiş gibi konuyu çarpıtan, hayatında romaya gitmemiş olan yalçın küçük'e "biz sizin romada pkk toplantılarına katıldıgınızı biliriz" diye asılsız iddialarda bulunan şahıs.
  yalçın küçük'ten özür dilemesini istedi, ama yalcın kücük masaya sertce ve kararlı bir şekilde vurarak "ben sizlere hesap vermem" diyerek ayar vermistir kendisine
 • rtük'ün trt genel müdürlüğü için belirlediği 3 adaydan biri. ulaştırma bakanlığı müsteşarı. eski kaymakam ve ptt genel müdürü. susurlukçu adaşıyla bir alakası olmadığını tahmin ediyorum.
  diğer adaylar için
  (bkz: kemal madenoğlu)
  (bkz: muhsin mete)
 • sabırlı, sakin, problem çözücü, organizasyon insanı, 9 yıllık süper arkadaş. istanbul üniversitesi piyasa araştırmaları ve reklamcılık bölümü 2000 yılı mezunu. mediacom medya hizmetleri a s 'de akbank grubunun medya planlama ve satın alma direktörü. diger ibrahim sahinle isim benzeliği nedeniyle bisürü ilginç anısı olan arkadasımız.
 • bir donem adi susurluk skandalina karismis eski dsi altyapi kocu, amcam. kaymakam olarak uzun yillar gorev yaptiktan sonra ptt genel mudurlugune atanan piyasa arastirmalari ve reklamcilik bolumu mezunu 9 yillik super arkadas. zamaninda abdullah catli'yla sakir sakir gobekler atmis trabzonspor basin sozcusu, doktor. part time darth vader. iran sinemasinin dahi cocugu. tecrubeli alman teknik adam. herseyin otesinde benim canim amcam. bir de elhamdulillah musluman.
 • gençlerbirliği otfaş'ın forveti. kasımpaşa karşısında maça damgasını vurdu. bir gol attı, bir topu direkten döndü. ancak maçın unutulmazı boş kaleye etrafındaki kimse yokken çaktığı solunun ki kaleye üç metre uzaklıktaydı taca çıkması. olur böyle şeyler diyeceğim de yani istese hagi o pozisyonda vursa taca gönderemezdi topu. tebrik ediyorum kendisini. bu arada attığı golde bir mehmet yıldız tadı vermiştir, eklemeden geçmeyelim.
 • yeni trt genel muduru
hesabın var mı? giriş yap