şükela:  tümü | bugün
 • zamaninda oss 3su olup fizik okuyan, phdsini yaledan alan simdilerde kare blok koridorlarinda gordugumuz sevimli ** prof...

  birde bugun biraz gecte olsa danismanim* oldugunu ogrendigim kisi...**
 • yeditepe üniversitesinde ilk dönem istatistik derslerine giren ancak almanca işletme bölüm başkanı tarafından postalanan hoca.
 • an itibari ile omrumu curutmus, ne yapmaya calistigini anlayamadigim, arkasindan taniyan tanimayan herkesin ayip kelimeler kullandigi, su dunyada bir gram/puan hakkim varsa helal etmeyecegim ikinci insandir.

  (bkz: tek ders sinavi)
  (bkz: kemal guruz)
 • ihtimaldir ki kendisinin bir hısımı akrabası dün kim 500bin isterde yarışmıştır. ibrahim semiz adlı hafif ince sesli bir beye telefon ederek bir jokerini kullanmak istemiştir hatta. hem başbakanlık hem de cumhhur başkanlığı yapmayan zat ın sorulduğu soruya cemal gürsel yanıtını veren bu ibrahim semizin boun fizik kişisi ibrahim semiz olmasından şüphelendim ben şahsen feci biçimde. az acı çektirmemişti bendenize ol sebeple bir takım şualar, ışınlar göndererek kendisinin cevabını yanıltmaya yönelik katkılarım olduğuna inanıyorum ekran başından. gerçi olan halihazırda yarışan elemana oldu, gerçi komple saç sakal bir kafaya sahip olan yarışmacının sevimli fizikçimizin akrabası olmayabileceği ihtimali göze batsada -titanik gibi batıyor hatta- genede ben ibrahim semiz in kardeşi olma ihtimalini sevip elimden geleni yaptım.

  ha bu arada ibrahim semiz in cevabı yanlış zira doğru cevap cevdet sunay idi. ama yarışmacı eleman bir de yarı yarıya jokerini kullanınca tongaya düşmedi. bi soru sonra elendi ama...

  (bkz: it gibi puşt gibi mutlu olmak)
 • yillar once bi derste yale'de doktora aldiktan sonra turkiye'ye donmesini taze fasulye'ye duydugu ozleme baglamisti. acaip orijinal adamdir :)
 • yaklaşık 25 kişilik dersten sadece yaklaşık olarak 10 kişiyi geçirmiş ve en yüksek not olarak da bir kişiye cb veren muhteşem zor sorularıyla sınavda sadece kağıdı izleten hocadır.ayrıca allahtan danışmanlığı hocalığı gibi değilmiş dedirtendir.
 • an itibariyle bana hayatımın hatasını yaptığımı hissettiren şahsiyet. dersine kendi bölüm derslerime çalışmadığım kadar çalışıp dönemin en boktan notunu alarak beni hayattan, okuldan, çalışmaktan hatta ve hatta yaşamaktan soğuttu. zira dehşet de espirili bir kişilik kendisi, sınavda sorması gereken en son soruları sorarak üstüne soru başına manyakça bir kelime limiti koyarak bizi yamultmuş üstüne attığı maille de şakacı tavrını ortaya koymuştur:

  ''you may remember that i am putting word limits on the answers in the exams.

  apparently, it seems i was not able to make this clear; in the first midterm unusually large number of students (four) lost large number of points.''

  bu insan ki resmen bizle kafa bulmaktadır ya da gerçekten kafa durumdadır. ve ayrıca kendisine en kısa zamanda bir çanta hediye etmeyi düşünüyorum çünkü dönemin başından beri yırtılmak bilmeyen mango torbasından ben sıkıldım.
  exploring the cosmos'muş peh.
  dünyaya küstürdün be insafsız.
 • kimya bölümü proflarından duygu avci ile evlidir.
 • ofisini bulabilmek için tam 45 dk. kare blok koridorlarında yürümüştüm. uno marka, vişne çürüğü renginde bir otomobili vardı yanlış hatırlamıyorsam. fizik alanında ilgi alanları ise: matematiksel fizik, kozmoloji ve karadelikler...
 • (bkz: #16471374)