şükela:  tümü | bugün
  • siyahi bir türk sanat müziği sanatçımızdır... kapat şu telefonu kapat kulaklarım hıçkırıkla hıçkırıkla dolmasın şeklinde bir parçası vardır...
  • bazi insanlar dünyaya bi misyon için gönderilirmiş.. ibrahim abimiz de "türk sanat müziğinde zenci gırtlağı" ekolünü yaratmaya çalışmış ancak devamı gelmemiştir haliyle.
  • osmanlı imgeleminde avrupa nın yazarı, bir zamanlar kocaeli üniversitesinde tarih dersimize girmiş olan süpersonik insan.
  • jeffrey lebowski'nin tarih okumuşudur; çok benzerler ten rengi hariç.
  • kocaeli üniversitesi, fen-edebiyat fakültesi b blok civarına yolunuz düşerse kendisinin ve hakan behçet sazyek'in bir dersine girmeden geçmeyin. ufuk açıcı bir tirbuşon etkisi yaratabilir ufkunuzun durumuna göre. tarih, edebiyat, sinema, felsefe, siyaset, hayat vs. gibi alanlarda daha önce duymadığınız pek çok fikri ondan duymanız muhtemeldir. hele bir de başka bir alanda okuyup da alanıyla alakalı şeyler soracak olursanız(özellikle edebiyat öğrencileri) çok daha alakadar olur.

kendisiyle tesadüfi bir anım da var.

üniversite son sınıfta, kendi derslerimin dışında o aralar kafama takılan ve araştırmak istediğim bir konu üzerine "kime gitsem beni iyi yönlendirir kaynak konusunda?" diye düşünürken aklıma ibrahim hoca geldi. gittim odasına "devlet-tanrı kesişimleri üzerine araştırma yapmak istiyorum. önerebileceğiniz kaynaklar neler?"(bu soruyu da türkiye'de her akademisyene soramazsınız bildiğiniz üzere) dedim. o arkasına dönüp kitaplıktaki rafları karıştırırken ben de ne güzel, adam hemen kaynak gösterecek galiba diyordum içimden. raflardaki kitaplardan birini çıkardı masaya attı. kitabın son kısmına doğru bir sayfayı açtı direk. "osmanlıda toplumun manipülasyonunda sürü metaforu" altında ibrahim şirin yazıyor. yazının içeriği neredeyse komple tanrı izdüşümünde oluşturulan osmanlı devlet yapısı.

ben adama kaynak gösterir ümidiyle giderken resmen "müdür bu. buna konuş!" dedi. okuyunca kitabı geri getir diyecek kadar da öğrenci dostu bir adam. daha sonra bir kaynak daha verdi de onu unuttum. o da iyiydi.
  • kocaeli üniversitesi tarih anabilim dalı öğretim üyesidir. tarih felsefesi, tarih metodolojisi ve osmanlı seminer derslerine doçent sıfatıyla girmektedir. farkındalığı yüksek olmakla beraber -mış- gibi yaşamak felsefesine sahiptir. hoca bana taktı mottosunu iliklerinize kadar yaşatır.

edit: güncelleme
  • eğlenceli, rahatına düşkün, muhabbeti güzel, bilgisi alanının dışına taşan ve her anlamda izmit'e büyük gelen* çok iyi bir insan. tanıdığım için şanslı hissediyorum.
  • bir zamanların popüler çikolata renkli türk sanat müziği sanatçısı. pekala görevimiz tehlikeorijinal serisinde barney collier* karakterini oynayabilirmiş, oynamamış.