şükela:  tümü | bugün
 • 1950 dogumlu bigali karikatürist.
  ilk karikatürü ustura dergisinde yayinlanmistir. daha sonra gırgır, fırt, politika,adam, gün, günaydın, güneş gibi bir cok dergi ve gazetede calismistir.
  yurt disindaki bir cok dergide de karikatürleri yayinlanmistir. belçika’da yayımlanan cartoon’89 takviminde karikatürü yayımlanan tek türk sanatçı olmustur.
  su siralar ise macka sanat galerisinde 'istanbul' konulu sergisi yer almaktadir. istanbul’un mimarisi ve günlük yaşamındaki mizahi öğeleri ön plana çıkaran serginin adi ise istanbul karikatürleri.
 • çizdiği dergilerin seslerini gelibolu'daki yazlığının balkonunda boğazın sert rüzgarlarıyla hışırdatan yazlık komşusu karikatürist, büyük üstad. ayrıca özgecan tapanın babasıdır.

  http://www.ibrahimtapa.net/
 • şu sıralarda istanbul'un sorunlarını hicveden karikatür sergisini akmerkez'de görebileceğiniz sanatçı. bizim kadar şanslıysanız, sergiyi gezerken yanınıza yaklaşıp sergiyle ilgili fikrinizi sorduktan sonra sizinle gezerek tek tek tüm karikatürleri anlatmaya başlayabilir. ve belki bir neslin inadına muhalif güzel insanlarını görmek sizi de bizim kadar mutlu edip umutlandırabilir.
 • sıcak bir yaz günü binilen silivri yenibosna otobüsünde tesadüfen tanışılan ve iyi ki de tanışılmış denilen karikatür ustası. somali otobüsü tabiriyle yolcuları yarmış, okunan kitabı bıraktırıp muhabbete dahil ettirmiş kişilik. eski gazeteci, usta insan, hayal dolu, sağlam rakı balıkçı, hayat üstadı.
 • şu an tatbiki güzel sanatlardan sınıf arkadaşım grafik tasarımcı;karikatürist tatbikinin efsanesi tapa'yı kaybetmenin üzüntüsü içersindeyim.canım arkadaşımı çok özliyeceğiz.yolu ışık olsun
 • sabah saatlerinde aynı zamanda ingilizce öğretmenim olan eşi havva tapa'nın facebook sayfasında " hoşçakal yarim. " diyerek vefatını haber verdiği ünlü karikatürist.

  tanımasam da çok üzüldüm. öğretmenime de buradan sabır diliyorum.
 • az once vefat ettiğini öğrendiğim güzel insan. cok komik bir tesadüfle tanıdım kendisini. tanisir tanismaz da sevmistim. ışıklar içerisinde uyusun güzel kalpli insan.