şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • tam 4 yıl kokoyin içmiş urfa'lı türkücü
 • onun bitişiyle onu sevenler de bitti. o kurşunu onu seven herkes yedi . onun hayranı da anca böyle konuşurdu herhalde. şaka bi yana severiz kendilerini
 • adam tarihe karıştı bee
 • adları türk edebiyat tarihine geçen ve okullarda okutulan bir çok ozanı programına davet edip halkla buluşturmuştur. o zamanlarda diğer kanalların yüzlerine bakmadığı bu ozanları bugün öğrenciler ibrahim tatlıses sayesinde tanıyor youtube’de. bilinsin.
 • kimin yazik ettigini anlayamadigim kisidir. ne yaptiysa kendi kendine yazik etmistir zira.
 • türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi tenorudur. . bakmayın bugün birilerinin gelip karaladığına, tatlıses en şaşalı dönemlerinde birçok sanatçının yalakalık yaptığı bir isimdi. elbette siyasi tarafı, kadınlara bakış açısı, mafyatik bağlantıları tartışılır ama dünyada kabul gören bir sese sahiptir. bazı örnekler verelim:

  bülent ersoy'la düet yaparken bir anda en tiz sese yükselmesi: izlemek için

  zara'yla düet yaparken zara, kurnaz bir futbolcu gibi topu atıyor ama pozisyon zor; tatlıses yer mi? izlemek için

  mustafa keser ve cengiz kurtoğlu'nu ağırlıyor tatlıses. mustafa keser her zamanki gibi muzip. cengiz kurtoğlu ise fettan güzel şarkısında keser'e eşlik ediyor. tatlıses durur mu, yapıştırmış cevabı hem de mikrofonsuz: izlemek için

  yine mustafa keser konuk. belli ki yine tatlıses'e sataşıyor: izlemek için

  öyle stüdyo sanatçısı değildir. daralır stüdyoda: örnek

  öyle akustikçiyim diye geçinip gidenlere pek benzemez. yeri gelir mikrofonu uzağa koyar yine söyler: izlemek için

  bazen mikrofon bozulur, sesi yeter tabii; mikrofona gerek var mı? hem de israil'de

  sahneye çıkmasına gerek yok hatta: sahne arkası

  şunu herhalde yorumlamayan ses analisti veya şan hocası kalmamıştır, bu notaya çıkıp bu kararda kalmak gerçekten ciddi bir iş: mutlu ol yeter

  en iyi dönemlerinde albümlerinin a yüzünü burhan bayar, b yüzünü arif sağ yaparmış. bu yüzden ona arabeskçi veya tamamen türkücü demek zormuş. arif sağ'la sataşmaları çok ve acayip yükselmeleri var. ama ben onlardan ziyade leblebi yer gibi söylediği bu türküyü tercih ederim: kirpiğin kaşına değdiği zaman

  bonus: bu şarkıda nefes almadığı yerlerde nefes tutarak nefes egzersizi yapabilirsiniz: her sevgide bin ah ettim

  1. not: bu entry ileride güncellenecektir.
  2. not: operacı karşılaştırması yapmanız gerçekten gülünç. bana müzik dersi vermeye kalkanlar olmuş. varoş, keko gibi benzetmeler yapılmış. oktavdan falan bahsetmiş birileri. bu adama müzik otoritereleri tenor derken ben tenor yazdım diye resmen suç olmuş.
  3. not: ben tatlıses'in savunucusu değilim. şarkılarıyla büyümüş biriyim. sesini sevmek bir zevktir siz ister seversiniz ister sevmezsiniz, gider ezhel, reynmen başlıklarına yazarsınız.
  4.not: sabah akşam operada takılıyorsunuz, ülkenin eğitim ve kültür seviyesi italya kıvamında sizi tebrik ederim.
  5. not: türkiye'de albümleri en çok satan, yaptığı programların yıllarca yayınlandığı bir şarkıcı/türkücüden bahsediyoruz. burada gelip neyin entelektüelliğini kasıyorsunuz anlamadım? müzik otoriteleri adamı öve öve bitiremiyor, türkiyenin en iyi tenoru diyor siz burada müzik eğitimi diyorsunuz. gerçekten şaka gibisiniz. emre yücelen'den ses analizi
  emre yücelen'den ses analizi 2
  emre yücelen'den ses analizi 3 müslüm gürses'le düetinin analizi
  ahmet kaya analizi
  6.not: beğenmediğiniz tatlıses'in almanya'daki köln konserinde köln meydanı o güne kadar görmediği kalabalığı görmüştür. youtube linki almanya anısını anlatıyor bu konser sonrası alman yapımcılar tatlıses'i yayına çıkarmak için yarışmışlardır. bunlardan biri de harald schmidt'tir. programına tatlıses'i konuk etmiştir. link avrupa'nın tamamında konser vermiş, ortadoğu'da en çok satanlar listesine girmiştir. amerika'da da konser vermiştir. konserini binlerce kişi izlemiştir. küçük bir araştırmayla italyan, ispanyol ve fransız sanatçıların onun sesine hayranlığına google'dan ulaşabilirsiniz.
  7.not: tatlıses'in kişiliği, hayata bakışı, yaşam tarzıyla ilgili bir yorumum yok. ben beğendiğim performanslarını ekledim, bunun üzerinden yaptığınız benzetmeler ve hakaretleri size olduğu gibi iade ediyorum.

  düzenleme: notlar eklendi.
 • şu an kanal d’de konseri yayınlanmakta olan şarkıcı, söz yazarı, iş adamı. yazdıklarım kişisel hayatı ve görüşlerinden bağımsızdır. kim ne derse desin, müthiş sesi vardır. bazı şarkıları kimse onun kadar iyi söyleyemez. her türlü yaftalanma riskine rağmen, ibrahim tatlıses dinliyorum, evet.
 • anılarım canlandı ah ibo ahh
 • ulan ne kadar özlemişim şu adamı be. ibo'cu falan da değilim ama şu an kanal d'de yayınlanan harbiye konserini izleyince farkettim özlediğimi.

  eaaahh eşkiiim emaaan eşkım sen ne dersen temeem eşkiiim
hesabın var mı? giriş yap