• çok ortak noktamız var. bunlardan sadece bir tanesi; ikimizin de bir kulu sevmesi ve o kulun bizi sevmemesi...
  • bırakın sesini konuşalım bı tek
    https://youtu.be/0nfcth58ehc
  • ayrıca karakter ,itici diyenlere söylüyorum
    tv de bunun zamanında sırf bunun programı izlenirdi . ortalığı kavurdu .o zaman izleyenler şimdi laf etmesin . izlemeyemeyen bilmeyen veledler de hiç laf etmesin . bence başka karaktersizleri konuşsunlar . mesele onun zamanında canlı gördükleri sanatçı musvetlilerini
  • beyefendi için yapılan en iyi yorum can kozanoğlu'na aittir: "her yola gelen karizmatik amele"
  • bu adamın sesine kötü diyen, lümpenlere hitap ediyor diyenlere bakın ekseriyeti saçmasalak isimli grupların veya yolda görseniz cüzdanınızı çalmasın diye karşı kaldırıma geçeceğiniz yeni nesil rapçilerin fanıdır.
  • tam 4 yıl kokoyin içmiş urfa'lı türkücü
  • adam tarihe karıştı bee
  • adları türk edebiyat tarihine geçen ve okullarda okutulan bir çok ozanı programına davet edip halkla buluşturmuştur. o zamanlarda diğer kanalların yüzlerine bakmadığı bu ozanları bugün öğrenciler ibrahim tatlıses sayesinde tanıyor youtube’de. bilinsin.
  • kimin yazik ettigini anlayamadigim kisidir. ne yaptiysa kendi kendine yazik etmistir zira.
  • türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi tenorudur. . bakmayın bugün birilerinin gelip karaladığına, tatlıses en şaşalı dönemlerinde birçok sanatçının yalakalık yaptığı bir isimdi. elbette siyasi tarafı, kadınlara bakış açısı, mafyatik bağlantıları tartışılır ama dünyada kabul gören bir sese sahiptir. bazı örnekler verelim:

bülent ersoy'la düet yaparken bir anda en tiz sese yükselmesi: izlemek için

zara'yla düet yaparken zara, kurnaz bir futbolcu gibi topu atıyor ama pozisyon zor; tatlıses yer mi? izlemek için

mustafa keser ve cengiz kurtoğlu'nu ağırlıyor tatlıses. mustafa keser her zamanki gibi muzip. cengiz kurtoğlu ise fettan güzel şarkısında keser'e eşlik ediyor. tatlıses durur mu, yapıştırmış cevabı hem de mikrofonsuz: izlemek için

yine mustafa keser konuk. belli ki yine tatlıses'e sataşıyor: izlemek için

öyle stüdyo sanatçısı değildir. daralır stüdyoda: örnek

öyle akustikçiyim diye geçinip gidenlere pek benzemez. yeri gelir mikrofonu uzağa koyar yine söyler: izlemek için

bazen mikrofon bozulur, sesi yeter tabii; mikrofona gerek var mı? hem de israil'de

sahneye çıkmasına gerek yok hatta: sahne arkası

şunu herhalde yorumlamayan ses analisti veya şan hocası kalmamıştır, bu notaya çıkıp bu kararda kalmak gerçekten ciddi bir iş: mutlu ol yeter

en iyi dönemlerinde albümlerinin a yüzünü burhan bayar, b yüzünü arif sağ yaparmış. bu yüzden ona arabeskçi veya tamamen türkücü demek zormuş. arif sağ'la sataşmaları çok ve acayip yükselmeleri var. ama ben onlardan ziyade leblebi yer gibi söylediği bu türküyü tercih ederim: kirpiğin kaşına değdiği zaman

bonus: bu şarkıda nefes almadığı yerlerde nefes tutarak nefes egzersizi yapabilirsiniz: her sevgide bin ah ettim

1. not: bu entry ileride güncellenecektir.
    2. not: operacı karşılaştırması yapmanız gerçekten gülünç. bana müzik dersi vermeye kalkanlar olmuş. varoş, keko gibi benzetmeler yapılmış. oktavdan falan bahsetmiş birileri. bu adama müzik otoritereleri tenor derken ben tenor yazdım diye resmen suç olmuş.
    3. not: ben tatlıses'in savunucusu değilim. şarkılarıyla büyümüş biriyim. sesini sevmek bir zevktir siz ister seversiniz ister sevmezsiniz, gider ezhel, reynmen başlıklarına yazarsınız.
    4.not: sabah akşam operada takılıyorsunuz, ülkenin eğitim ve kültür seviyesi italya kıvamında sizi tebrik ederim.
    5. not: türkiye'de albümleri en çok satan, yaptığı programların yıllarca yayınlandığı bir şarkıcı/türkücüden bahsediyoruz. burada gelip neyin entelektüelliğini kasıyorsunuz anlamadım? müzik otoriteleri adamı öve öve bitiremiyor, türkiyenin en iyi tenoru diyor siz burada müzik eğitimi diyorsunuz. gerçekten şaka gibisiniz. emre yücelen'den ses analizi
    emre yücelen'den ses analizi 2
    emre yücelen'den ses analizi 3 müslüm gürses'le düetinin analizi
    ahmet kaya analizi
    6.not: beğenmediğiniz tatlıses'in almanya'daki köln konserinde köln meydanı o güne kadar görmediği kalabalığı görmüştür. youtube linki almanya anısını anlatıyor bu konser sonrası alman yapımcılar tatlıses'i yayına çıkarmak için yarışmışlardır. bunlardan biri de harald schmidt'tir. programına tatlıses'i konuk etmiştir. link avrupa'nın tamamında konser vermiş, ortadoğu'da en çok satanlar listesine girmiştir. amerika'da da konser vermiştir. konserini binlerce kişi izlemiştir. küçük bir araştırmayla italyan, ispanyol ve fransız sanatçıların onun sesine hayranlığına google'dan ulaşabilirsiniz.
    7.not: tatlıses'in kişiliği, hayata bakışı, yaşam tarzıyla ilgili bir yorumum yok. ben beğendiğim performanslarını ekledim, bunun üzerinden yaptığınız benzetmeler ve hakaretleri size olduğu gibi iade ediyorum.

düzenleme: notlar eklendi.
hesabın var mı? giriş yap