şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yüreğimin yağları eridi, eriyen yağda iki yumurta kırdım, yedim. yıllardır, ona buna sıktırdığı kurşun nihayet sekip bir tarafına saplanmıştı.
    (bkz: derya tuna'nın vurulması)
    (bkz: asena'nın ayağından vurulması)

daha fazlası için tıklayınız.
  • televizyon açık halde uyuyakalmışım. odada ışıklar kapalı, ayarı kaçırmışım odanın içi cayır cayır sıcak. bir an uyanıyorum, uyku uyanıklık arası gibi sanki;

tv’de kırmızı şeritler, son dakika diye geçiyorlar ve ekranda o çocukluğumdan beri bir şekilde hayatıma dahil olmuş, 90’ların başında sıfır toros çeken babamın arabasında hatta diğer toros’ların, şahin, doğan’ların bir parçası gibiymişçesine kasedi olan adam kırmızı kazağıyla sedye üzerinde hastaneye götürülüyor.

defalarca geçiyor aynı görüntü ve ben o uyanmış olmanın, o görüntüye vermiş olmanın şaşkınlığıyla çocukluğumun, anılarımın vurulduğunu görüp hüngür hüngür ağlıyorum.

sabah şirkete gidiyorum, hayatında hiç dinlememiş arkadaşım havaalanına iniyor ve ilk sözü “abi ibo yaşıyor mu?” bunu da unutmayacağım.

ibrahim tatlıses benim için haftasonları orta halli bir ailenin çektiği sıfır arabanın keyfiyle gezmeye gitmesidir.

önce bir “perşembe gününde çeşme başında” ile arabada oluşan sessizlik, sonra “ayez hanım” türküsü ile toparlanmak, babamın yaktığı uzun 2000 sigarasıdır.

renault 12
  • tankların önüne yatmaya gitmiştim hey gidi hey.

aaaa o başka bir şeydi lan.
  • yer kyk yurdu.arkadaşım koridora çıkıp ibrahim tatlıses ölmüş deyip odaya kaçıyordu.sonra diğer odalardan herkes çıkıp birbirine soruyordu ölmüş mü diye(bkz: ksksksk)

sonuç olarak öldürmeyen allah öldürmüyor
  • selamlaştığım bı ünlü vardı onu da vurdular dedim kendi kendime.

olaydan bir kaç gün önce bir arkadaşıma bu adamın nasıl öleceğini çok merak ediyorum dediğimi hatırladım.
  • kadıköyde cv için fotoğrafçıda vesikalık çektirmek için gittiğimde fotoğrafçıdak 32 ekran tvdeki ana haber bülteninde görmüştüm vurulduğu haberini. şimdi bunun neresi ilginç diyecekseniz tatlıses'i vuran adam lise arkadaşımın dayısı çıkmıştı.