şükela:  tümü | bugün
 • bir çaylak.
 • (bkz: #42871552)

  şöyle bir entry girmiş yazar.
 • ukala dümbeleğinin teki, ukalanın bile içi dolu olanı makbul, maalesef boş bir yazar
 • osman kavala başlığında tanıdığım demonizasyon piyadesi. akp'ye oy verip vermemesi önemli olmayan, doğal reyisçi.

  kötü bir insan olan osman kavala'nın, onun kadar olmasa da bir başka kötü insan olan sedat peker'e bir buçuk milyon dolar (ibrahimefendi çift l ile yazıyor, dollar diye) toka edesi gelmiş.

  düzenli olarak kötülük yapan ve komşularının sabahlara kadar sürekli "yaşasın kötülük!" diye sloganlar atmasından şikâyetçi oldukları osman kavala düşünmüş taşınmış, kötü bir insan olarak bir başka kötü insan olan sedat peker'e bu bir buçuk milyon doları, yani dolları, hangi bahaneyle verebilirim diye bir formil bulmaya çalışmış. herkeslere akıl danışmış. sonunda formil bulunmuş. sedat peker aranmış, denmiş ki, sen bize bir 25 milyon dolarlık tahsilat yap. biz bu 25 milyon doları alıp kasamıza koyalım. sonra onu bahane edip sana bir buçuk milyon dolar verelim. böylece içimizden dışımıza taşan sedat peker'e ne yapıp edip bir buçuk milyon dolar verme arzusuna daha fazla direnmek zorunda kalmayalım... sedat peker de olur demiş, tahsil ettiği 25 milyon doları götürüp bir buçuk milyon doları almış.

  (bkz: osman kavala/@ibrahimefendi) aynı entry'den bu süper zeki arkadaşın üniversite okumuş olduğunu da anlıyoruz. (silerse haber edin de keps koyayım).

  cevap vermek, ciddiye almak, muhatap olmak istemezdim. epey de direndim aslında. ama ben de insanım. benim de facebook'ta arkadaşlarımla mavra yapmak gibi insanî ihtiyaçlarım var. https://www.facebook.com/…hp?fbid=10214667330136160
 • muharrem ince'nin öğrencilerine kafayı takmış yazar.
 • şu zekaya bakar mısın?
  "muslim kızın üstündeki yelek bombalı yelek çağrışımı yapıyor. alttan alttan yine terörist müslümanlar imajını kullanmış gençler."
  (bkz: einstein was here)
  başta sen kendin "müslüman=canlı bomba" damgasını kabullenmişsin. aşağılık kompleksi, kabullenme, ne derseniz diyin.
  ayrıca coca-cola düşmanlığında samimi iseniz bu ne?
  (bkz: rte'nin ısparta'da coca-cola fabrikası açması)
  ekleme: eleştirilere mantıklı bir cevab veremeyib "espiri yaptım, anlamadınız mı?" ve "muayyemci genjlig" diyen bir yazar. çıkarım yapmayı öğreniyorsa demek ki. kendini de üstün biri falan sanıyor herhalde, takip edildiğini-ilgilenildiğini düşünüyormuş. psikolog tavsiye edebilirim.
 • bir yazar. umarım en kısa zamanda çaylak olur.
 • muharrem ince fetişisti. aşık resmen ona. bayılıyor. ilkokul'da hoşlandığı kızların gidip saçını çeken çocuklar gibi aynı. nasıl dikkatini çeksem diye kıvranıyor.

  ondan başka bir şey düşünemiyor, yazamıyor. yazdığını da abuk subuk yazıyor. elini ayağını bir topla, bir sakin ol genç. :))
 • ayarı aldıktan sonra sindirmemiş gelip eski entry'lere bakıp cevap vermeye çalışmış, onu da becerememiş şebek falan demiş ahaha. :)

  "odomonoz ongolozco bolmoyo" nedir yahu? buradan mı vuracaksın muharrem ince'yi veya beni, tıpkı bu zamana kadar girdiğin buram buram demagoji kokan ama bir yere varamayan entry'lerinde olduğu gibi?

  genç, ufaklık; talep gelsin onu da yaparım, ne de olsa mesleğim bu benim. ama eminim sayın ince'nin etrafında benden çok daha iyiler vardır, bana gerek yoktur ne de olsa bir çevirmen eskisiyim ben.

  ancak sen hep gel, sana öğretecek her daim bir şeylerim vardır zira seviye farkını ölçmeye kalksak, ölçü birimi olarak büyük kanyonu falan kullanmamız gerekir. tamam? hadi canım. hep gel, her zaman gel.
 • hadi bir sefer de ben up'layayım nick altını da millet o "yaşanmışlıklarının" aksine ne kadar ezik biri olduğunu biraz daha görsün.

  3 gün boyunca okumuşum da cevap verecek bir şey bulamamışım, "daha çok gezdim" diye eziyormuşum. yahu bana ne senin evliliğinden, business class'ta uçmandan, gezdiğin ülkelerden, varlıklılığından? ki seni ezdiğimi iddia ediyorsun ancak bunların hiçbiri bende yok? nasıl olacak? demek ki varlıkla evlilikle business class'la olmuyormuş bu işler, değil mi canım benim?

  işiniz gücünüz demagoji. gurur duymuşmuş. duy tutan mı var? ben kimsenin çanağını yalamam, yalamadığım için üstte bahsettiklerimden hiçbiri bende yok mesela. biraz eğitimim var, biraz bilgim biraz görgüm var, fit falan da değilim vegan da, kocaman bir göbeğim var, bir bilgisayarım var. çeviri yaparım. bu kadar. twitter'ım da orada, evime kadar bulursun, bul ki ezikliğinle ettiğin "faşist köpek" laflarını gel bir de yüzüme söyle, görelim.

  tek bir entry'ni dahi okumadım. yazdıklarının hiçbiri üzerinden yorum yapmadım. konu muharrem ince. ve ingilizce bilmemesi. ben de twitter'da ingilizce hesabı olması gerektiğini, bu konuda yardım edebileceğimi söyledim. ihtiyaç olursa ingilizce de öğretirim ama bana kalmaz dedim, benden daha iyiler de vardır dedim bunu kabul ettim, hala oraya buraya tahakküm amacına dönüştürülen kavramlar fırlatıyormuşum. :))

  konu yaş falan da değil. öyle entry'ler giriliyor ki sanki 14-15 yaşında sivilceleri çıkmamış bir ergeni okuyorum. insanlardan bir şey öğrenebilecek olmak neden bu kadar zorunuza gidiyor?

  aşın birazcık bu ezikliği bu demagojiyi. bu saçma salak polemik de burada bitmiştir benim açımdan, devam ettirmek isteyen için yukarıda bunu devam ettirmenin yolunu gayet net açıkladım. yok öyle insanlara yaftalayıp yaftalayıp cevabını alınca faşist köpek diye atıp tutmak. o milleti yaftalamak için kullandığın faşistlerin öldürdüğü çocukların cenazelerini kaldırıyorduk biz sen muhtemelen o gezmekle övündüğün ülkelerde fink atarken.