şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayret islama sarmayan bir ateist buldum diye sevinirken olay gene islama bağlandı.

  ibretlik olay.
 • ensestlikten çıkamayan küçük ateist beyninin, islami kaynaklarda bulamadığı şeyleri tevratta arama acizliğine giren başlık.

  fakat yine de sizin seviyenizin anlayabileceği düzeyde anlatalım:

  1) ateizm için ensestin kötülüğünü gösterecek en ufak bir ahlak temeli yoktur.

  ensest olmayabilirsin ama ensest ilişkiyi yasaklayamazsın, zira üremedikleri takdirde bu ilişki normaldir ve hayvanlarda da örneği vardır.

  ateistler ahlaki kaynaklarını hayvanlara yamamak zorundadır, daha önce de demiştik; bu yüzden eşcinsellik savunması evrim ağacı gibi sitelerde hayvan örnekleri üzerinden yapılır.

  bu yüzden ateistlerin ünlü fikir babalarından biri olan lawrence krauss canlı yayında açıkça ensest ilişkiye tepki vermemiştir:

  https://youtu.be/m_p5yxaxaja

  2) muhammed peygamberin ergenliğe girmiş biriyle evlenmesinin ateizme göre yine etik dışılığı yoktur. zira doğada ergenliğe giren erkekte sperm üretimi, kadında ise yumurta gelişimi başlar ki bunlar evrimde üremeye verilen izindir.

  dolayısıyla karşılıklı rıza olduğu takdirde ateist için ergenliğe giren birinin cinsel tercihi sorgulamaz. reşitlik ise sonradan üretilen bir kavramdır, yine de ergenliğe girenlerin cinsel hayatlarına müdahale edilmesinin evrimsel açıdan hiçbir kökeni yoktur.

  - bu fikri tıkanıklıklarını gidermek için "omo odom vo hovvo cocukloro da onsost" demeye başlıyorlar.

  birincisi adem ve havva ilk insan anlatımı olarak özel bir genetik çeşitlilikte yaratılmış olabilir. sonra insanların genetik çeşitliliği tekil hale dönmüş olabilir. kur'an ve sahih sünnette buna dair "kardeşleriyle evlendiler" gibi bir anlatım yoktur.

  mucize gerektiren bir olayı, bugün sosyal ortamda kardeş evlenmesi gibi rezilliği meşrulaştırmak için kullanmak malesef kıt dünya görüşün için bir bahane olmayacak.

  - daha ensest gibi temel bir kavrama karşı çıkmak için hiçbir fikri motivasyonu olmayan çöp felsefeni de al başka mecralarda sat.
 • benim bildiğim, ibrahim peygamber kur'an da allah 'ı arayışı ile mükemmel ifade edilir. peygamberler temiz ve müberradır. ibrahim ve muhammed de dahil.
 • ee muhammed de 9 yaşında çocukla evlenip, 8 li 9 lu orgy seven, bulduğu dişiyi bafileyen biriydi. şaşırmamak gerek böyle şeylere.
 • tevrat’taki yazılarla islâm karalamaya başlamışız ooo.

  upanişadlardaki yazılarla da karala islamı ama böyle yavan yavan tevrat’la olmaz.
 • ıslamda olmayan olay.

  bir onermenin veya sistemin celiskisi kendi icindeki elemanlarla gosterilebilir.

  eger islama dair bir celiski bulmak istiyorsaniz kuran denilen kitaptan bulmalisiniz.

  kuran disi hicbir kaynakla islamin celiskisini gosteremezsiniz.

  fakat bir sistemin celiskisiz olmasi onun illa akla uygun veya dogru oldugu anlamina da gelmez. bu ayri bir konu.

  bu ulkenin ateisti bile asiri salak. umitlerim tukeniyor
 • bir kaç saattir araştırıyorum.
  10 sene önce gazete eki olarak eve girmiş yemek tarifleri kitabında bulunan bezelyeli pirinç pilavı tarifinin lezzetli olmayışından dolayı suçu islam'a nasıl yıkabilirim diye, bulamadım.
  başlığı açan arkadaş şu konuya el atarsa memnun olurum.

  tanım: orjinalliği bozulan kitabın bir cümlesinden yola çıkarak "ensest ilişki" yaşadığı zannıyla ateist er kişisi tarafından eleştirilen peygamber.
  bir ateist çıkıp da başlığı açan arkadaşa demiyor ki sen neden ensest ilişki yaşayan birini eleştiriyorsun ?
 • insanların inancına sarmak, nefret kusmak yerine saygı duy biraz. artık tiksindim şu sizin dininiz böyle benimki böyle diyenlerden. sus bi kere de. resmen kötü kalpten ya, iş güç yok fesatlık..
 • din adamlarının birkaçına göre kuran'da geçen ademoğlu kelimesi bir topluluk için söyleniyor.yani ilk insanların bir topluluk olarak yaratıldığı hz adem'in de o toplumun peygamberi olduğu söyleniyor.

  bu açıdan bakarsak ensest ilişki durumu yok.
 • bir algı yaratma çabası. hikayeden cımbızla bab çıkarmış dangalak. orada kral abimelekle geçen diyalogda zikredilir o söz zira kral onları saranın güzelliğinden etkilenip yanlarına çağırtmıştır ve ibrahim de canından olmak korkusuyla böyle bir yalan söylemiştir. evet yalan bir peygambere yakışmıyor ama hatadan münezzeh de bir tek yaratıcı var.